הסרת כתמי תות מבגדים: הטיפים הטובים ביותר

חומצת לימון וחומצה אצטית הן התרופות הביתיות הפופולריות ביותר לכתמים - כולל כתמי תות
חומצות עוזרות נגד כתמים רבים: חומצת לימון וחומצה אצטית הן התרופות הביתיות הפופולריות ביותר לכתמים - כולל כתמי תות.

כתמי תות הם עקשניים. אבל לא תמיד. לפעמים ניתן להסיר בקלות כתמי תות טריים עם מים. אם כתמי התות התייבשו, לעומת זאת, יש צורך בעוד. להלן הטיפים הטובים ביותר להסרת כתמי תות מבגדים.

הסר כתמי תות במבט חטוף

  • עזרה מיידית: הסר כתמי תות עם מים

  • להשרות ביעילות

  • תרופות ביתיות: טיפול מקדים בכתמי תות עם חומצת לימון או חומץ (תמצית)

  • חומרי הניקוי הטובים ביותר לכתמי תותים

עזרה מיידית: הסר כתמי תות עם מים

כמו כמעט כל כתמים אחרים, כדאי לטפל בכתמי תות במהירות האפשרית. כתמים טריים מאוד ניתן לשטוף במים קרים. לשם כך, פשוט החזיקו את פריט הלבוש (ההפוך מבפנים החוצה) מתחת למים זורמים קרים. אל תשפשף. זה רק יפיץ את הפיגמנטים הצבעוניים או ילחץ אותם לתוך הבד.

האם אתה משתמש באבקת כביסה, קפסולות חומרי ניקוי או חומר ניקוי נוזלי כדי לכבס את הבגדים שלך?

מים מינרליים נגד כתמי תות

אם בקבוק מים מוגזים בהישג יד, ניתן להשתמש במים המינרליים כמסיר כתמים. כל שעליך לעשות הוא למתוח את הבד עם כתם התות על צוואר הבקבוק ולתת למים המינרליים לזרום דרך הבד כמו מסננת. לפעמים זה מספיק כדי לגרום לכתמי תות להיעלם. שיטה זו היא תמיד תחליף שווה ערך להשרייה או טיפול מקדים.

מים רותחים נגד כתמי תות

ניתן גם לגוון בשיטת הנפה נגד כתמי תות במים חמים. עם זאת, הוא מתאים רק לפריטי לבוש או בדים שיכולים לעמוד בטמפרטורות מים גבוהות (בעיקר כביסה חמה או כביסה של 60 מעלות). מתחו את הבגד בחוזקה ככל האפשר, כשהכתם פונה כלפי מעלה, על סיר או דלי. ואז שופכים מים חמים על כתם התות מגובה של כ-1 מ'. המים החמים צריכים לפגוע בכתם חזק ככל האפשר. אבל גם לוודא שלא נכווה.

להשרות ביעילות כתמי תות יבשים

להלן הטיפים הטובים ביותר להסרת כתמי תות מבגדים
להלן הטיפים הטובים ביותר להסרת כתמי תות מבגדים.

בגדים עם כתמי תות יבשים יש להשרות בשלב הראשון.

השרייה עם חומר ניקוי

הדרך הקלה ביותר לעשות זאת היא עם מים פושרים ומעט מי סבון. לכן המים צריכים להיות פושרים כדי שחומרי הניקוי בחומר הניקוי יעבדו טוב יותר. פשוט שמים 1 או 2 כפות חומר ניקוי כמו דור שביעי מקורי או קורל לבן + בכיור עם המים הפושרים ונותנים לפריט הלבוש להיספג במי הסבון למשך שעה עד שעתיים. בהתחלה, טפטפו בזהירות את הכתם כמה פעמים מבחוץ פנימה כדי לשחרר את הפיגמנטים הירקות. לאחר ההשריה, שטפו הכל בהרבה מים נקיים.

השרייה עם תרופות ביתיות: חלב או חמאה

כוח הכביסה של חומרי הניקוי מבוסס בין היתר על אנזימים. אלו חלבונים שגורמים לתהליכים כימיים שממיסים לכלוך בתנועה. אנזימים אלו לא נמצאים רק בדטרגנטים, אלא גם בצורה דומה במוצרים טבעיים. דוגמה לכך היא חלב וחלב. חלב וחלב עובדים בצורה מפתיעה היטב עם השריית בגדים עם כתמי פירות ותותים.

תרופות ביתיות כמסיר כתמים: חומצי נגד כתמי תות

כמובן שניתן להשתמש במסיר כתמים זמין מסחרית נגד כתמי תות. או שאתה לוקח תרופות ביתיות. חומצות עוזרות נגד כתמים רבים: חומצת לימון וחומצה אצטית הן התרופות הביתיות הפופולריות ביותר לכתמים - כולל כתמי תות. מיץ לימון טרי, חומץ ביתי או תמצית חומץ מתאימים במיוחד לטיפול מקדים בכתמי תות יבשים. אבל היזהר: לחומצות יש גם אפקט הלבנה. אז בדקו את יציבות הצבע של הבד שאתם רוצים לטפל מראש במקום לא בולט.

טפלו מראש בכתמי תות עם מיץ לימון או חומץ

וכך זה עובד: טפטפו מעט מיץ לימון או חומץ על כתם התות. עדיף לעבוד מבחוץ פנימה. אחרת, יש סיכון שרק תגדילי את הכתם. תן לזה לעבוד במשך כשעתיים. הכתם לא אמור להתייבש. אפשר להרטיב מחדש במיץ לימון, תמצית חומץ או מעט מים במידת הצורך. לאחר מכן שטפו - ושטפו במכונת הכביסה.

תרופות ביתיות כמסיר כתמים: אבקת אפייה

סודה לשתייה מכילה נתרן מימן קרבונט. כאשר סודה לשתייה נרטבת, היא מתחילה להקציף ויש לה השפעה דומה על כתמי תות כמו חומצה פחמית. אז פזרו קצת סודה לשתייה על הכתם הלח. תנו לזה לבעבע שם במשך כמה דקות, ואז שטפו את הסודה לשתייה במים. לאחר מכן ניתן לכבס את הבגד במכונת הכביסה. סודה לשתייה כמסיר כתמים יכולה - כמו התרופות הביתיות החומציות שהוזכרו לעיל - להיות בעלת אפקט הלבנה. אז תחילה נסו במקום לא בולט כיצד החומר מגיב לאבקת האפייה.

הסר כתמי תות במכונת הכביסה

לאחר השרייה ו/או טיפול מקדים, יש לכבס בגדים עם כתמי תות פעם אחת במכונת הכביסה. השתמש בטמפרטורה הגבוהה ביותר בהתאם להוראות הטיפול. אתה יכול גם להשתמש בחומר ניקוי כבד כמו Omo לבגדים צבעוניים. חומרי ההלבנה בדטרגנטים חדישים מודרניים משמשים בכמויות קטנות. אין להם השפעה שלילית על צבעים בשימוש פעם אחת. אם אתה מעדיף להישאר עם חומר ניקוי נוזלי או צבעוני כמו קורל, גם זו בחירה טובה.

מדוע כתמי תות יכולים להיות כל כך עקשניים

כדאי לטפל בכתמי תות במהירות האפשרית
כמו כמעט כל כתמים אחרים, כדאי לטפל בכתמי תות במהירות האפשרית.

הפיגמנט הצמחי fisetin מספק את הצבע האדום של תותים. ליתר דיוק, פיסטין שייך לתת-קבוצה של הפיגמנטים הצמחיים האדומים (פלבנואידים), הידועים בשם אנתוציאנינים. אנתוציאנינים גם נותנים לדובדבנים את צבעם העז - והם אחראים חלקית לעובדה שכתמי דובדבן כל כך קשים להסרה, אותו הדבר חל על כתמי אוכמניות. אנתוציאנינים נקשרים בחוזקה לסיבי הטקסטיל, במיוחד כשהם התייבשו. זו הסיבה שכתמי תות מיובשים יכולים להיות כל כך עקשניים.

עוד עצות נגד כתמי פירות

הסרת כתמי דובדבן קלה

בין אם טרי או מיובש: להלן הטיפים האולטימטיביים להסרת כתמי דובדבן

הסר כתמי אוכמניות

אוכמניות הם טעימים אך בוגדניים: הם משאירים מאחוריהם כתמים אדומים עמוקים ועקשניים. עצות אלה יעזרו לך להסיר כתמי אוכמניות.

הסר כתמי פירות

תותים, אוכמניות או אפרסקים: כולם יכולים להשאיר סימנים על הבגדים - וניתן להשתמש בטיפים האלה כדי להסיר כתמי פירות.

עצה: הסר כתמי מנגו עם המגהץ

כתמי מנגו מתחילים בלי לשים לב ורק מתכהים עם הזמן. אל תלך שולל והילחם בהם בהקדם האפשרי!