הסר כתמי דובדבן: אתה צריך לדעת את הטיפים האלה!

כך גם לגבי כתמי דובדבן
כמו ברוב הכתמים, כך גם לגבי כתמי דובדבן: הגיבו מהר ואל תתנו לכתם להתייבש.

דובדבנים הם תענוג קיץ שאין דומה לו. אבל למרבה הצער הם גם משאירים כתמים עיקשים. טיפים אלה יעזרו לך להסיר כתמי דובדבן.

אלו הטיפים שלנו:

נא לא לתת לו להתייבש

  • השרייה במי סבון, מים מינרליים או חלב

  • טפל מראש בכתמים עקשניים עם חומצת לימון או תמצית חומץ

  • לשטוף בטמפרטורה הגבוהה ביותר

  • אדום, מתוק, טעים: דובדבנים הם אחד הדברים היפים בקיץ - רצוי טריים מהעץ. כאשר קוטפים, אוכלים או יורקים את בור הדובדבן, משהו יכול להשתבש במהירות. כתמי הדובדבן בדרך כלל אדומים בעוצמה ולמרבה הצער עקשניים במיוחד. אנו נראה לך את הטריקים הטובים ביותר שתוכל להשתמש בהם כדי להסיר כתמי דובדבן.

האם אתה משתמש באבקת כביסה, קפסולות חומרי ניקוי או חומר ניקוי נוזלי כדי לכבס את הבגדים שלך?

נא לא לתת לו להתייבש

כמו ברוב הכתמים, כך גם לגבי כתמי דובדבן: הגיבו מהר ואל תתנו לכתם להתייבש. כשהיא מתייבשת, פיגמנטי הצבע של החומצה הטאנית שהוא מכיל נדבקים לסיבי הטקסטיל וקשים הרבה יותר להסרה.

משרים במי סבון, מים מינרליים או חלב

במידת האפשר, הורידו את הבגד המוכתם והשרו אותו למספר שעות. מספר תרופות ביתיות מתאימות לכך:

תמיסת סבון עדינה, למשל B. עשויה מחומר ניקוי מקורי מהדור השביעי לכביסה לבנה או חומר ניקוי צבעוני מהדור השביעי לבדים צבעוניים.

מים מינרליים יעילים גם נגד כתמי דובדבן. החומצה הפחמנית עוזרת לשחרר את פיגמנטי הצבע מהסיבים.

טיפ פנימי אמיתי: שימו את הבגד בחלב. ניתן גם להשתמש בחלב כתחנה שנייה לאחר שהבגדים הושרו במי סבון. למה חלב עובד: האנזימים שהוא מכיל פועלים נגד החומצה הטאנית, האחראית בחלקה לכתמים בדובדבנים.

טפל מראש בכתמים עקשניים עם חומצת לימון או תמצית חומץ

אם הכתם עדיין לא נעלם לאחר השרייה במי סבון, מים מינרליים או חלב, אז יש להשתמש בחומרים חזקים יותר. גם חומצת לימון וגם תמצית חומץ יעילים נגד כתמים, אבל יכולים גם להלבין. אז תחילה נסה נקודה לא בולטת כדי לראות אם הצבע עמיד לצבע.

טיפים אלה יעזרו לך להסיר כתמי דובדבן
טיפים אלה יעזרו לך להסיר כתמי דובדבן.

השרו צמר גפן או מטלית רכה בתמצית חומצת לימון או חומץ. כעת טפחו בזהירות את הכתם מבחוץ פנימה. אנא עבדו תמיד מבחוץ פנימה, אחרת אתם עלולים להגדיל בטעות את הכתם.

לשטוף בטמפרטורה הגבוהה ביותר

לאחר טיפול מקדים זה, הגיע הזמן לשטיפה יסודית. שטפו את הבגד כרגיל. השתמש בטמפרטורה הגבוהה ביותר האפשרית - תוכל למצוא מידע זה ליד סמלי הכביסה על התווית.

כיוצא מן הכלל, ניתן להשתמש גם בחומר ניקוי כבד כמו לבן קורל + לבגדים צבעוניים. החומרים הפעילים הכלולים עוזרים נגד הכתמים ואינם מהווים סיכון לצבעי הבגדים שלך בשימוש פעם אחת.

אם הכתם עדיין נראה לאחר הכביסה, אתה יכול לנסות סבב נוסף של השרייה, טיפול מקדים וכביסה. אבל למרבה הצער: כתמים מיובשים או ישנים קשים מאוד להסרה. מקווה שהזמן וכמה כביסות יעבדו בשבילך.

נ.ב: בגלל שאנחנו כל כך אוהבים דובדבנים למרות הכתמים העקשניים, חיפשנו עבורכם מתכונים מעולים מחברינו ב- Einfachlecker.de. אלו ה-3 המובילים שלנו:

  1. גלידת דובדבנים
  2. עוגת קווארק ודובדבנים
  3. צ'אטני דובדבנים

בתיאבון!