הסרת כתמי אוכמניות: אלו הטיפים המובילים שלנו!

לכן ריכזנו עבורכם את הטיפים הטובים ביותר להסרת כתמי אוכמניות
לכן ריכזנו עבורכם את הטיפים הטובים ביותר להסרת כתמי אוכמניות.

אוכמניות הן טעימות אך בוגדניות: הן משאירות מאחוריהן כתמים אדומים עמוקים ועקשניים. אנחנו נעזור לך להסיר אותם.

אלו הטיפים שלנו:

  • מים מינרליים כעזרה ראשונה

  • טיפול מקדים עם תרופות ביתיות

  • הסר כתמי אוכמניות במכונת הכביסה

  • מתכונים עם פטל שחור

עד לפני כמה שנים, פטל שחור היה תענוג נדיר למדי: בקושי ניתן היה לקנות אותם בסופרמרקטים ואם לא היה לך שיח משלך, היית צריך ללכת בלעדיו. למרבה המזל, היום הדברים שונים מאוד. פטל שחור הם, כמובן, חלק מסלט המוזלי או הפירות. אבל למרבה הצער יש להם חיסרון משמעותי: יותר פטל שחור, יותר כתמי אוכמניות. הסרת אלה לא כל כך קלה. לכן ריכזנו עבורכם את הטיפים הטובים ביותר להסרת כתמי אוכמניות.

מים מינרליים כעזרה ראשונה

זה קרה מהר וכתם אוכמניות עיטר את הבגדים שלך. עכשיו הגיע הזמן להגיב מהר! מכיוון שהחומצה הטאנית שמכילה האוכמן מתיישבת בחוזקה על סיבי הטקסטיל כשהיא מתייבשת ואז קשה להסירה. אם תגיב מהר, יש לך סיכוי טוב יותר!

האם אתה משתמש באבקת כביסה, קפסולות חומרי ניקוי או חומר ניקוי נוזלי כדי לכבס את הבגדים שלך?

שטפו את הכתם בהרבה מים נקיים. מים מינרליים הם טיפ פנימי אמיתי. החומצה הפחמית פועלת ביעילות נגד החומצה הטאנית.

אם אתה בחוץ ולא יכול להוריד את הבגד כדי לשטוף אותו, טפף את האזור עם ספוג רטוב או מטלית רכה. נא לא לשפשף, זה רק יגדיל את הכתם.

טפל מראש עם תרופות ביתיות

הסר כתמי אוכמניות במכונת הכביסה
הסר כתמי אוכמניות במכונת הכביסה.

אני מקווה שהשטיפה כבר הבהירה את כתם האוכמניות, אבל רוב הזמן עדיין אפשר לראות אותו. ניתן להקל עוד יותר באמצעות טיפול מקדים ממוקד.

  • תרופה ביתית 1: מי סבון

מי סבון הוא התרופה הביתית מספר 1 לכל מיני כתמים. השרייה במי סבון יעילה גם נגד כתמי אוכמניות. לשם כך, השתמשו בדטרגנט כבד יעיל - למשל B. Coral white + או שבעה דורות מקורי - במים חמימים. הניחו לבגד להיספג שם כשעה או שעתיים. האנזימים שהוא מכיל נלחמים בחומצה הטאנית ובשאר המרכיבים הגורמים לכתם.

  • תרופה ביתית 2: חלב או חמאה

אנזימים הנוגדים חומצה טאנית נמצאים גם במוצרי חלב. אפשר גם להשתמש בחלב להשרייה במקום במי סבון. אבל נא להיזהר: חלק מהצבעים מולבנים על ידי חלב או חמאה. אז קודם כל נסה אזור לא בולט כדי לראות איך הבגד שלך מגיב למוצרי חלב.

  • תרופה ביתית 3: אבקת אפייה וחומץ

משרים את הבגד במי חומץ. לאחר מכן מפזרים מעט סודה לשתייה על הכתם הלח. החומצה הטאנית משתחררת מהסיבים כשהיא מבעבעת. לאחר מכן שטפו את הסודה לשתייה ומי החומץ.

הסר כתמי אוכמניות במכונת הכביסה

לאחר הטיפול המקדים, יש לכבס את הבגד במכונת הכביסה. ככל שטמפרטורת המים גבוהה יותר, כך ייטב. סמלי הכביסה אומרים לך את הטמפרטורה הגבוהה ביותר המותרת. אנו ממליצים לשטוף גם טקסטיל לבן וגם צבעוני עם חומר ניקוי כבד. זה עובד בצורה אינטנסיבית אפילו יותר נגד כתמים. אם תשתמש בו רק פעם אחת, זה גם לא יזיק לבגדים הצבעוניים שלך.

מתכונים עם פטל שחור

מכיוון שאנחנו לא יכולים לקבל מספיק מפטל שחור, אנחנו תמיד מחפשים רעיונות למתכונים חדשים. הנה המועדפים הנוכחיים שלנו:

  1. עוגת אוכמניות עם קרם ליים

  2. מוצרלה עם אספומה בזיליקום ופטל שחור

  3. עוגת גבינה אוכמניות