הסרת כתמי פטל: מפוצץ בזכות העצות הללו

נספר לכם כאן כיצד להסיר כתמי פטל
כדי שתוכלו להנות מפטל ללא חרטות, נספר לכם כאן כיצד להסיר כתמי פטל.

עם פטל ברקיע השביעי של ההנאה - זה יהיה אפילו יותר נחמד בלי כתמי הפטל המעצבנים. אנחנו נעזור לך להסיר אותם.

אלו הטיפים שלנו:

  • פעולה מיידית נגד כתמי פטל

  • משרים את כתמי הפטל

  • טפלו מראש בסודה לשתייה

  • הסר כתמי פטל במכונת הכביסה

  • מתכוני הפטל האהובים עלינו

כשהקיץ מתקרב לקיצו, שעתו הגדולה של הפטל מתחילה. בסתיו אתה יכול אפילו לקצור פטל מהשיחים בגינה פעמיים. למרבה המזל, הפירות האדומים זמינים כל השנה בסופר. אחרי הכל, הם אחד מסוגי הפירות הפופולריים ביותר.

עם זאת, הכתמים שהפטל משאירים אינם פופולריים לחלוטין. כי המיץ של הפטל משאיר עקבות עקשניות. כדי שתוכלו להנות מפטל ללא חרטות, נספר לכם כאן כיצד להסיר כתמי פטל.

פעולה מיידית נגד כתמי פטל

האם אתה משתמש באבקת כביסה, קפסולות חומרי ניקוי או חומר ניקוי נוזלי כדי לכבס את הבגדים שלך?

בין אם בבית ובין אם בדרכים: אם אתה מגלה כתמי פטל טריים על הבגדים שלך, עליך להגיב מיד. שטפו את הכתם בהרבה מים נקיים. מים מינרליים עובדים הכי טוב. אבל מי ברז גם עוזרים להסיר את הכתם. נא לא לשפשף את הכתם, אחרת הוא יגדל.

משרים את כתמי הפטל

ניתן להסיר את החומצה הטאנית ביתר קלות ובכך למנוע את הכתם
כל עוד הכתם נשאר לח, ניתן להסיר את החומצה הטאנית ביתר קלות ובכך למנוע את הכתם.

שמור על הכתם לח ככל האפשר עד לטיפול המקדים. למה? יש חומצה טאנית בפטל. זה אחראי חלקית לכתמים. אם היא מתייבשת, החומצה הטאנית נדבקת לסיבי הטקסטיל וקשה להסירה. כל עוד הכתם נשאר לח, ניתן להסיר את החומצה הטאנית ביתר קלות ובכך למנוע את הכתם.

לטיפול מקדים אנו ממליצים על תמיסת סבון או חלב או חמאה. עבור מי הסבון, ערבבו את חומר הניקוי הכבד (למשל לבן קורל + או שבעה דורות של חומר ניקוי כבד) עם מים חמים. כעת השרו את הבגד במי הסבון או בחלב. רצוי לילה שלם כדי שהאנזימים הכלולים יוכלו לפעול נגד החומצה הטאנית. זהירות: חלב פועל היטב נגד חומצה טאנית, אבל לפעמים יש לו גם אפקט הלבנה. אז תחילה נסה אזור לא בולט כדי לראות כיצד צבע הבגדים שלך מגיב לחלב.

טפלו מראש באבקת אפייה

אם הכתם לא נעלם לחלוטין לאחר ההשרייה, ניתן להכניס טיפול מקדים שני לפני שטיפת המכונה. כדי לעשות זאת, פזרו סודה לשתייה על הכתם הלח. בעת ההקצפה, החומצה הטאנית משתחררת מהסיבים. לאחר מספר דקות, שטפו הכל במים נקיים.

הסר כתמי פטל במכונת הכביסה

במכונת הכביסה נותנים לכתמי הפטל את השאר. כביסה בטמפרטורה הגבוהה ביותר המותרת. השתמש בסמלי הכביסה על התווית להתמצאות. כיוצא מן הכלל, אנו ממליצים על חומר ניקוי כבד עבור פריטים לבנים וצבעוניים כאחד. זה עובד בצורה אינטנסיבית נגד כתמים. ואם אתה באמת משתמש בו רק פעם אחת, זה לא יפגע בצבעי הבגדים הצבעוניים שלך.

מתכוני הפטל האהובים עלינו

פטל טעים בפני עצמו, אבל הוא גם מציע הרבה חופש למתכונים חדשים. מה דעתך על סלט פריך עם שמן לפתית וויניגרט חומץ פטל? או עוגת גלידת פטל מרעננת? פנקו את עצמכם ואת האורחים שלכם עם עוגות שוקולד עם עיסת פטל. אנו מאחלים לכם לכל זני הפטל: בתאבון!