תוכניות הכביסה של מכונת הכביסה שלך

כאן אנו מסבירים לך מה המשמעות של תוכניות הכביסה של מכונת הכביסה שלך
כאן אנו מסבירים לך מה המשמעות של תוכניות הכביסה של מכונת הכביסה שלך.

כיצד לבחור את התוכנית המתאימה לכביסה שלך.

איתנו תהפוך למקצוען כביסה: שטיפת בגדים אינה קשה אם אתה רק יודע באיזו טמפרטורה ואיזו תוכנית כביסה לבחור. מה זה בעצם אומר "קל לטיפול" ומה זה "עדינים"? כאן אנו מסבירים לך מה המשמעות של תוכניות הכביסה של מכונת הכביסה שלך.

לתוכניות כביסה רבות יש פונקציית קדם כביסה. עם זאת, אם אתה משתמש בחומרי ניקוי כביסה מודרניים, זה לא הכרחי כדי לנקות את הכביסה שלך. כיבוי שלהם יכול לחסוך לך זמן, חשמל, מים וכסף.
האם אתה משתמש באבקת כביסה, קפסולות חומרי ניקוי או חומר ניקוי נוזלי כדי לכבס את הבגדים שלך?

4 התוכניות העיקריות לכל משק בית

1. תוכנית לכביסה צבעונית

תוכנית כביסה היא לא יותר מהגדרה מראש: תהליך הכביסה מותאם לסוג הכביסה שאתה מגדיר מבחינת כמות המים, משך הכביסה, מספר ומשך הסחיטה. בנוסף, מחזורי השטיפה ומכניקת הכביסה שונים בהתאם לתוכנית. תוכנית הצבעים המשמשת ברוב משקי הבית לרוב: חולצות טריקו, ג'ינס, חולצות וכו' - כל מה שאתה לובש באופן קבוע ולכן עשוי גם חזק, אתה יכול עם בדים צבעוניים תואמים כמו בתוכנית כביסה מוכתמת Coral צבע אופטימלי ב-Wash ב-30 עד 60 מעלות (תלוי בתווית הטיפול).

2. תוכנית לכביסה מבושלת

התוכנית ללבנים מתאימה לכביסה שצריכה להיות נקייה מבחינה היגיינית: זו יכולה להיות למשל מעיל רופא או כביסה לתינוקות, אבל גם מפות לבנות או מצעים מ-100% כותנה. עם זאת, עם חומרי הניקוי המודרניים של היום כמו ה- Coral white+, אין יותר צורך לכבס כביסה ב-95 מעלות על מנת לשחרר אותם מחיידקים וחיידקים. אתה יכול להגן על הסביבה ולחסוך כסף אם אתה רק לעתים רחוקות בוחר בתוכנית זו: צריך הרבה חשמל כדי להתחמם.

3. תוכנית לכביסה קלה לטיפול

כביסה קלה לטיפול מתייחסת לטקסטיל העשוי מסיבים סינתטיים כגון ניילון, פרלון או סיבים מעורבים. אלה הם, למשל, החולצות שלך, מכנסי הים שלך, חולצת הכדורגל של ילדך או טייץ. ניתן לכבס אותם ב-40 עד 60 מעלות.

4. תוכנית עדינים

העדינים כוללים חולצות עשויות משי ושאר טקסטיל עדין כגון תחתונים, סריגים או וילונות דקים. מהירות הסחיטה מופחתת מאוד על מנת לא לאמץ שלא לצורך את הסיבים העדינים. הטמפרטורה היא גם מקסימום 40 מעלות להגנה על הכביסה. עדיף לשטוף עם חומר ניקוי עדין כגון צמר קורל ומשי כדי לנקות ולטפל בפריטים האהובים עליך בו זמנית.

תוכניות כביסה שימושיות אחרות

תוכנית לכביסת צמר

רוב מכונות הכביסה המודרניות מצוידות בתוכנית חסכונית או אקולוגית
רוב מכונות הכביסה המודרניות מצוידות בתוכנית חסכונית או אקולוגית: תוכנית כביסה זו צורכת פחות חשמל ומים.

האם תהיתם פעם מדוע הכביסה יוצאת מהתוף רטובה למדי לאחר תוכנית הצמר? הסיבה לכך היא שבתוכנית שטיפת הצמר מסתובבים הבגדים בעדינות בלבד - הרבה מים נשארים בסיבים. הטמפרטורה היא מקסימום 30 מעלות כדי שהצמר לא מתכווץ בגלל החום. שוב, אתה יכול להשתמש בחומר ניקוי צמר כמו קורל צמר ומשי.

תוכנית אקו או אקולוגית

רוב מכונות הכביסה המודרניות מצוידות בתוכנית חסכונית או אקולוגית: תוכנית כביסה זו משתמשת בפחות חשמל ומים. אבל זה אומר שזה לוקח יותר זמן: המים מתחממים פחות מהר. תוכנית האקולוגית לא רק משתלמת לאיכות הסביבה: אפשר גם לחסוך בה כסף. טיפים נוספים כיצד ניתן לכבס בצורה ידידותית לסביבה עם מכונת הכביסה תוכלו למצוא כאן בגוגל.

תוכנית קצרה

תוכנית זו מיועדת לזמנים שבהם אתה ממש ממהר לעשות כביסה: מכונת הכביסה עוברת את תהליך הכביסה מהר יותר ולא בהכרח חוסכת במים ובחשמל. בנוסף, הכביסה שלכם לא נשטפת ביסודיות, אלא רק "קצרה". אז השתמש רק בתוכנית זו אם זה צריך להיות ממש מהיר.

תוכנית שטיפת ידיים

יש מכונות כביסה שמציעות גם תוכנית כביסה ידנית עדינה במיוחד על הכביסה: לפעמים זה אפילו עדיף על כביסה ביד כי לא צריך לסחוט אותה! תוכנית שטיפת הידיים אידיאלית עבור חזיות ותחתונים, למשל. אם אתה רואה את סמל שטיפת הידיים על תווית הטיפול, אתה יכול לבחור בתוכנית זו בביטחון.

תוכניות מיוחדות כמו תכנית חולצות וחולצות, תכנית הלבשה תחתונה ספורטיבית ועוד

למכונות כביסה מודרניות יש גם תוכניות כביסה מיוחדות רבות שאמורות להקל על חייכם. זה כולל, למשל, תוכנית לבגדי ספורט המכבסת את הבגדים הפונקציונליים שלך בטמפרטורה הנכונה, במהירות הסחיטה ובזמן הכביסה. תוכנית החולצות והחולצות, בתורה, מסובבת פחות את הכביסה ומבטיחה שהחלק העליון שלך יוצא ממכונת הכביסה פחות מקומט. התוכניות המיוחדות משתלמות גם מבחינת צריכת החשמל והמים, שכן הן מותאמות בדיוק לכביסה ואינן מכבסות יותר מדי. נסה אותם בפעם הבאה!

לא בטוחים איך להפעיל מכונת כביסה? לאחר מכן קרא את ההוראות הפשוטות הללו לכביסת הבגדים שלך במכונת הכביסה.