תוכניות כביסה אופטימליות לכביסה נקייה וסביבה נקייה

אז אתה יכול לכבס בצורה ידידותית לסביבה אם למכונת הכביסה שלך אין תוכנית כביסה אקולוגית
אז אתה יכול לכבס בצורה ידידותית לסביבה אם למכונת הכביסה שלך אין תוכנית כביסה אקולוגית.

כך תוכלו לכבס את הכביסה שלכם בצורה ידידותית לסביבה עם מכונת הכביסה.

כביסה ידידותית לסביבה אינה קשה: אם אתה משתמש בתוכניות של מכונת הכביסה שלך בצורה מיטבית ומשתמש נכון בחומר הניקוי, תוכל לחסוך באנרגיה ולהגן על הסביבה. למכונות כביסה מודרניות יש תוכנית כביסה אקולוגית (או אקולוגית): כאן אנו מסבירים מה היא באמת יכולה לעשות וכיצד ניתן לכבס באופן אקולוגי גם ללא תוכנית כביסה אקולוגית:

כאשר אתם קונים מכונת כביסה חדשה, בקשו מכונת כביסה עם תנועות תוף א-סימטריות: זה יעזור לחומר הניקוי לחדור אפילו טוב יותר לסיבים. הכביסה נקייה גם בטמפרטורות נמוכות יותר וכביסות קצרות יותר.
האם אתה משתמש באבקת כביסה, קפסולות חומרי ניקוי או חומר ניקוי נוזלי כדי לכבס את הבגדים שלך?

תוכנית הכביסה האקולוגית של מכונת הכביסה שלך יכולה לעשות זאת

אם למכונת הכביסה שלכם יש תוכנית Eco, אז זו דרך מצוינת לעשות משהו למען הסביבה: תוכניות כביסה אקולוגיות דורשות פחות אנרגיה מצד אחד ופחות מים מצד שני מתוכניות כביסה רגילות ולכן הן אקולוגיות במיוחד.

כך תוכלו לכבס את הכביסה שלכם בצורה ידידותית לסביבה עם מכונת הכביסה
כך תוכלו לכבס את הכביסה שלכם בצורה ידידותית לסביבה עם מכונת הכביסה.

עם זאת, עליך לתכנן יותר זמן לתוכניות כביסה אקולוגית, מכיוון שככל שתוכנית חסכונית יותר, כך היא לוקחת יותר זמן: תאר לעצמך שאתה נוסע מרחק מסוים במכונית שלך ב-50 קמ"ש. אם אתה נוסע באותו מרחק ב-100 קמ"ש, אתה מהיר יותר, אבל אתה גם צריך יותר אנרגיה. זה אותו דבר עם תוכנית הכביסה האקולוגית. זה לוקח יותר זמן, אבל פחות אנרגיה. רוב האנרגיה נצרכת בעת חימום המים: עם תוכנית הכביסה האקולוגית, זה קורה לאט יותר. עם תוצאות מעולות: ניתן אפילו להפחית עד חצי את צריכת האנרגיה של מכונת הכביסה עם תוכנית הכביסה Eco.

למרות משך הזמן הארוך יותר של תוכנית הכביסה האקולוגית, הכביסה נקייה בדיוק כמו בתוכנית כביסה רגילה, אפילו בטמפרטורות נמוכות יותר. יתרון נוסף בעת כביסה עם תוכנית הכביסה האקולוגית: מכונת הכביסה שלך לא רק צורכת פחות חשמל, אלא גם פחות מים. זה לא רק משתלם לאיכות הסביבה - אתה גם חוסך כסף בצד.

אז אתה יכול לכבס בצורה ידידותית לסביבה אם למכונת הכביסה שלך אין תוכנית כביסה אקולוגית

גם אם אין לכם מכונת כביסה עם תוכנית כביסה אקולוגית, תוכלו לכבס בצורה ידידותית לסביבה: כוח הניקוי של חומרי הניקוי המודרניים השתפר עד כדי כך שניתן להסיר כתמים קונבנציונליים גם בטמפרטורות נמוכות. טמפרטורה נמוכה יותר דורשת פחות אנרגיה ולכן היא ידידותית יותר לסביבה. דוגמה: אם מכבסים ב-30 מעלות במקום ב-40 מעלות, אפשר לחסוך עד 35% אנרגיה, לפי מומחים. לכן אנו מצוות Google ממליצים:

  • כביסה לבנה נקייה שוב מ-40 מעלות. עכשיו זה מיתוס שצריך "להרתיח" כביסה כדי להסיר חיידקים וחיידקים. כביסה לבנה נקיה מבחינה היגיינית עם חומר ניקוי כמו קורל לבן + בטמפרטורות נמוכות כמו ב-95 מעלות. יש להשתמש רק במצעים ובמגבות למחלות מדבקות לכבס ב-95 מעלות.

  • עבור כביסה צבעונית קלה ומלוכלכת בדרך כלל, 20 עד 30 מעלות מספיקות להסרת כתמים.

  • כדי לשמור על מכונת הכביסה שלך סטרילית ונקייה, מספיק לשטוף אותה באופן קבוע (פעם בחודש) עם חומר ניקוי כבד בצורת אבקה, כמו אבקת צבע אופטימלית של קורל, ב-60 מעלות.

  • תוכנית שטיפה מוקדמת אינה נחוצה עוד עם חומרי ניקוי מודרניים. למען הסביבה, אתה יכול להסתדר בלעדיו אם הכביסה שלך לא מלוכלכת מאוד.

כפי שאתה יכול לראות, אתה יכול לחסוך במים ובאנרגיה במכונת הכביסה פשוט על ידי בחירת התוכנית והטמפרטורה הנכונים, ובכך להגן על הסביבה. גורם חשוב נוסף בביצוע כביסה בצורה ידידותית לסביבה הוא מינון חומר הניקוי. טיפים בנושא זה ועוד מידע מועיל על שטיפת כביסה ידידותית לסביבה תוכלו למצוא כאן בגוגל במאמר "טעויות כביסה שכדאי להימנע מהן כדי לשמור על הסביבה".