שטיפת חיתולי בד: כך הם נעשים יפים ונקיים

שטיפת חיתולי בד - כך מכינים חיתולי בד לכביסה
שטיפת חיתולי בד - כך מכינים חיתולי בד לכביסה.

מחומר הניקוי הנכון למחזור הכביסה הנכון

לא כל כך מזמן הורים השתמשו רק בחיתולי בד. עד אז החיתולים החד פעמיים כבשו את השווקים. אבל חיתול הבד הישן והטוב עדיין קיים ועובד בדיוק כמו לפני 50 שנה. כמו כן נוספו גרסאות מודרניות רבות של החיתול הרב-פעמי. אבל לא משנה אם בחרתם בגרסה הקלאסית לקיפול ולעטוף או בחיתולי בד מודרניים יותר עם צמדנים - ריכזנו עבורכם את הדרך הטובה ביותר לכבס חיתולי בד, שחיתולי בד חומרי ניקוי צריכים ועוד.

אם אתם משתמשים בחיתולי בד, תיקים רטובים או תיקי החתלה הם כלי שימושי באמת לאחסון חיתולים משומשים. הם דוחי לחות, חסיני ריח וחשוב מאוד - נושמים. חיתול לחיתולים משומשים, כביכול.
האם אתה משתמש באבקת כביסה, קפסולות חומרי ניקוי או חומר ניקוי נוזלי כדי לכבס את הבגדים שלך?

שטיפת חיתולי בד - כך מכינים חיתולי בד לכביסה

לפני שתוכל לכבס את חיתולי הבד שלך, יש כמה דברים שכדאי לזכור:

- עקבו אחר המלצות הכביסה של היצרן (תוכלו לקרוא כאן מה משמעות סמלי הכביסה השונים).

- אחסן חיתולי בד משומשים בצורה כזו שהרבה אוויר יכול להגיע אליהם. זה מאט את היווצרות האמוניה. אם יש מרווחים ארוכים יותר בין העמסת הכביסה, כדאי גם לייבש מראש את החיתולים המשומשים.

- אם ילדך כבר אוכל מזון משלים, עליך להסיר את העניין הגדול לפני שטיפת חיתולי בד. הדבר הטוב ביותר לעשות הוא לשטוף או לגרד אותו ישירות לאסלה - צואת חלב, לעומת זאת, יכולה להישטף עם הכביסה.

- חיתולי בד עם שאריות מהעסק הגדול יש לכבס בנפרד, ניתן לשים חיתולי פיפי גם עם כביסות אחרות אם לא אכפת לך.

- אין להעמיס על מכונת הכביסה, אחרת היא לא תנקה כראוי.

- סגור את כל מחברי הסקוטש ורצועות הקשר כדי שלא ייתפסו.

איזה חיתולי בד חומרי ניקוי צריכים

לשאלה איזה חיתולים מבד חומרי ניקוי צריכים ניתן לענות רק כך: זה תלוי בחיתול. לשטיפת חיתולי כותנה ניתן להשתמש בחומר ניקוי המכיל מעט ריחות ומנקה בעדינות אך ביסודיות, כגון צבע רגיש Coral. חומר ניקוי זה מתאים גם לחיתולי כיס או מכנסיים עם PUL (למינציה פוליאוריטן). לחלופין, ניתן לכבס חיתולי PUL או מכנסי צמר בעדינות עם חומר ניקוי עדין כגון צמר אלמוגים ומשי. ניתן גם לעבור תרופה לנולין למכנסי צמר. שומן צמר טבעי זה מגביר את אטימות המכנסיים.

אם אתם משתמשים בחיתולי בד
אם אתם משתמשים בחיתולי בד, תיקים רטובים או תיקי החתלה הם כלי שימושי באמת לאחסון חיתולים משומשים.

אתה בהחלט צריך להימנע מרככי כביסה. למרות שזה יהפוך את החומר לרך ומחמיא לעור בעת שטיפת חיתולי בד, עם זאת הוא מגביל את כושר הספיגה שלהם (וזה גורם לחיתולי בד כבר לא מוצדקים). כדאי גם להימנע מחומרי אקונומיקה או מסירי כתמים קשים כדי להגן על העור הרגיש של תינוקך. במקום זאת, ניתן להלבין בקלות כתמי צואת חלב עם סבון מרה והשמש. אתה יכול גם להשתמש באקונומיקה חמצן בעת שטיפת חיתולי כותנה.

כיצד לנקות נכון צעצועים לילדים בנוסף לחיתולי בד תוכלו לגלות כאן.

כך מכבסים חיתולי בד

לא צריך להקדיש תשומת לב רבה לשטיפת חיתולי כותנה. אם יש לך את חומר הניקוי המתאים, אתה יכול לכבס אותם ב-60 מעלות לבן או צבעוני. מדי פעם אתה יכול לנקות את חיתולי הכותנה שלך לעומק ולכבס אותם ב-90 מעלות. עדיף לתלות אותם לייבוש בחדר מאוורר היטב או בחוץ. אם אתה מייבש אותם בשמש, אתה יכול לתת לכמה כתמים להלבין באופן טבעי בו זמנית. אם אתה צריך לייבש אותם במהירות בחורף, אתה יכול לייבש את חיתולי הכותנה שלך ישירות על הרדיאטור. הם יכולים להתקשות מזה, אבל אם תצרפו אותם יפה לפני קיפולם, הם יהיו רכים יותר. אבל היזהר: חלק מחיתולי הבד העשויים מסיבי במבוק נראים דומים מאוד לאלה העשויים מכותנה, אך החום מהרדיאטורים עלול לפגוע בהם.

אם אתה רוצה לכבס מכנסיים או חיתולי בד שיש להם שכבת PUL, אתה צריך להיות קצת יותר זהיר. אחרת השכבה עמידה למים עלולה להיהרס. שימו לב גם לתווית כאן. בדרך כלל ניתן לכבס אותם ב-40 מעלות במחזור עדין, כגון עדינות או קלות לטיפול. כדאי גם לשטוף את חיתולי הכיס ואת מכנסי החוץ בשקית הכביסה. כך גם הדשים הפנימיים יהיו נקיים וחלק מהחיתולים שלך יהיו יותר זמן. בניגוד לשטיפת חיתולי כותנה, אסור לייבש חיתולים עם PUL במייבש, על תנור חימום או בשמש.

והווואי - ככה מכבסים חיתולי בד.