שטיפת מטלית מיקרופייבר: כל מה שצריך לדעת

לרוב תוכלו לשמור את הבד על ידי שטיפתו מספר פעמים עם חומר ניקוי מתאים
אם מטפלים בטעות במטלית המיקרופייבר שלכם במרכך כביסה, לרוב תוכלו לשמור את הבד על ידי שטיפתו מספר פעמים עם חומר ניקוי מתאים.

מגבות ומגבות מיקרופייבר יחזיקו מעמד זמן רב יותר עם עצות הכביסה האלה.

מיקרופייבר הוא חומר חדש יחסית, אך בשל תכונותיו הנהדרות קשה לדמיין היום משק בית בלעדיו. בבית משתמשים במטליות מיקרופייבר במקומות רבים: למשל כמטליות ניקוי וכלים או לשטיפה, ייבוש והברקה של המכוניות שלנו. אנחנו גם מטיילים הרבה עם התרמילים שלנו - מגבות מיקרופייבר הן כמובן הרבה יותר פרקטיות ממגבות טרי כבדות.

העובדה שמטליות מיקרופייבר יעילות כל כך בניקוי היא בגלל שהסיבים הקטנים והדקים שלהן סופגים הרבה יותר אבק ונוזלים מאשר מטליות מחומרים טבעיים. בגלל שהסיבים שלהם חדירים מאוד, הנוזל מתאדה טוב יותר. לכן מטלית מיקרופייבר לא מרגישה כל כך רטובה וגם מתייבשת מהר יותר. בגלל כוח הניקוי החזק שלהם, אתה יכול גם להסתדר בלי כמויות גדולות של חומרי ניקוי בעת הניקוי.

בעת נסיעה, ניתן לשטוף מגבת מיקרופייבר עם חומר ניקוי במידת הצורך. לאחר מכן שטפו היטב במים, תנו לייבוש והכי טוב להסתרק עם מברשת כדי שיישאר יפה ורך.
האם אתה משתמש באבקת כביסה, קפסולות חומרי ניקוי או חומר ניקוי נוזלי כדי לכבס את הבגדים שלך?

כך תוכלו לכבס את מטלית המיקרופייבר שלכם

מגבות ומגבות מיקרופייבר בדרך כלל קלות מאוד להכניס למכונת הכביסה. כמובן, יש לפעול לפי הוראות הכביסה של היצרן.

בעת כביסה במכונת הכביסה, הנה כמה דברים שכדאי לזכור:

  • ליתר ביטחון עדיף לשטוף מיקרופייבר רק בטמפרטורות של עד 40 מעלות צלזיוס. רוב מגבות המיקרופייבר יכולות, בהתאם ליצרן ועם לכלוך עיקש במיוחד, לעמוד במחזור כביסה של 60 או אפילו 95 מעלות, אך טמפרטורות גבוהות עלולות לפגוע בהן בטווח הארוך.
  • המבנה העדין של מטליות המיקרופייבר סופג ברצון מוך ואבק. לכן, עדיף לכבס מגבות מיקרופייבר בנפרד משאר הכביסה.
  • מטליות מיקרופייבר יכולות להתחכך בקלות. אז שטפו אותם בנפרד לפי צבע. אם זה השתבש, אל תתייאש. כאן תמצאו את הטיפים הטובים ביותר שלנו כיצד לשנות את הצבע של כביסה שגויה.

מיקרופייבר: איזה חומר ניקוי הכי טוב?

אתה יכול להשתמש בחומר ניקוי רגיל כגון צבע אופטימלי של קורל לשטיפת מטליות מיקרופייבר.

לכן מטלית מיקרופייבר לא מרגישה כל כך רטובה וגם מתייבשת מהר יותר
לכן מטלית מיקרופייבר לא מרגישה כל כך רטובה וגם מתייבשת מהר יותר.

בשום פנים ואופן אין להכניס מרכך כביסה למכונת הכביסה, כי הוא מדביק את הסיבים הדקים ובכך מפחית את כושר הספיגה.

אם מטפלים בטעות במטלית המיקרופייבר שלכם במרכך כביסה, בדרך כלל תוכלו לשמור את הבד על ידי שטיפתו מספר פעמים עם חומר ניקוי מתאים. כמובן, כך הבד מאבד מאיכותו בטווח הארוך, כך שלא כדאי לכבס אותו לעתים קרובות מדי במידת האפשר.

האם ניתן להשתמש במטליות מיקרופייבר במייבש?

כן, כדי להפוך את מגבות המיקרופייבר שלך שוב לרכות, אתה בהחלט יכול לשים אותן במייבש. יתרון נוסף של מייבש הכביסה הוא שהמסננת שלו מושכת שוב אבק ומוך מהבד.

עם זאת, כדאי להגדיר את המייבש על טמפרטורה נמוכה ועדיף על תוכנית עדינה. כדי להבטיח חיי שירות ארוכים, מומלץ גם לא להשאיר את הבד בתוכנית הייבוש זמן רב מדי.

לחלופין, אתה יכול לייבש את הבד שלך על חבל הכביסה. עם זאת, זה יכול להתקשות שם, במיוחד בשמש הקופחת בעת הייבוש. כדי לנטרל את זה, אפשר להפוך את הבד לרך שוב ביד. לשם כך יש לדפוק היטב מיד לאחר הכביסה - כך הסיבים עומדים שוב. לאחר ייבוש האוויר ניתן לסרק היטב את הבד בעזרת מברשת יד.

בדרך זו, בד המיקרופייבר שלך יכול להישמר במשך שנים רבות.

רוב מטליות המשקפיים עשויות גם ממיקרופייבר. כך מנקים מטליות משקפיים כמו שצריך.