איך לכבס כביסה

תוויות טיפול בבגדים מציינות את הדרך הנכונה לכבס בגדים
תוויות טיפול בבגדים מציינות את הדרך הנכונה לכבס בגדים, כגון טמפרטורת מים, הגדרות סחיטה ואפשרויות ייבוש וגיהוץ.

כביסה היא נטל לא קטן עבור משק בית עמוס! קרא את המדריך הפשוט הזה ואת העצה כיצד לעשות כביסה בקלות ולחסוך זמן!

כביסה היא משימה בלתי נמנעת, אבל היא יכולה להיות קלה ויעילה אם היא נעשית נכון. אם לא, ייתכן שתיאלץ לקמט את הסוודר או לשנות את צבע החולצה הלבנה לוורוד! להלן השלבים הבסיסיים לכביסה - מעולה למתחילים או סתם תזכורת לאלו מכם ששוטפים באופן קבוע. גוגל מציעה מאמרים מיוחדים על היבטים רבים וטיפים של כביסה, אך מאמר זה אמור לתת לך הבנה מהירה כיצד לנקות בגדים.

  1. הסתכל תחילה על תווית הטיפול בבגדים. שלב זה הוא הכלל הראשון שיש לפעול לפיו. תוויות טיפול בבגדים מציינות את הדרך הנכונה לכבס בגדים, כגון טמפרטורת מים, הגדרות סחיטה ואפשרויות ייבוש וגיהוץ. אם לא תמלא אחר ההוראות על תווית הבגדים, בגדים עלולים להינזק בקלות. הקפידו תמיד על בגדים שצריכים להיות במצב סחרור 'רך', או שצריכים רק כביסה ידנית וניקוי יבש במקום להשתמש במכונת הכביסה. שימת לב לתוויות טיפוח הבגד עוזרת לך גם למיין את הבגדים שיש לכבס כראוי.

  2. מיין את הבגדים שלך. אחד הסיכונים הגדולים ביותר בעת כביסה במכונה הוא ערבוב צבעים. אם תשלב בגדים אדומים שנמוגים בקלות עם בגדים לבנים, אז הבגדים הלבנים שלך יהפכו לורודים. כדי להימנע מכך, הקפידו לכבס תמיד בגדים מאותו הצבע ביחד. כמו כן עבור בגדים שיש למיין לפי סוג החומר ורמת הכתם, יש לכבס בגדים באותם תנאים באותן הגדרות וטמפרטורת מים. התחל למיין את הבגדים שלך לקטגוריות הבאות: לבן, צבעוני או כהה, רך, עם קטגוריות נוספות כגון מאוד מלוכלך או אדום/כתום, לפי הצורך.

  3. לאחר מיון הבגדים, החליטו איזה מהם לכבס ראשון. ניתן לחלק לפי צרכים, כמו כמות קטנה של גרביים. אבל זכרו גם שחלק מהכבסים צריכים להיות מגוהצים או לייבש בשמש (ולא ייבוש במכונה), אז ייקח זמן עד שהיא מוכנה לצאת.

שימת לב לתוויות טיפוח הבגד עוזרת לך גם למיין את הבגדים שיש לכבס כראוי
שימת לב לתוויות טיפוח הבגד עוזרת לך גם למיין את הבגדים שיש לכבס כראוי.

לטיפים שימושיים נוספים, מצא את השלבים לשימוש במכונת הכביסה בסרטון זה:

התמזל מזלנו כי קיימים כיום בשוק חומרי ניקוי לכביסה מסוגים שונים, כמו מגוון המוצרים האיכותיים של רינסו! בין אם אתה משתמש באבקה, חומר ניקוי נוזלי או קפסולות, או חומר ניקוי שאינו ביו וביו, הקפד לעקוב אחר הוראות היצרן, ובדוק תמיד את תווית הטיפול בבגדים תחילה.

כיצד אורח החיים שלך במהלך המגיפה השפיע על מגוון הכתמים המלוכלכים על הבגדים שלך?
  1. הסר כתמים לפני כביסה במכונה. כל הכתמים יהיה הרבה יותר קל להסיר אם תטפל בהם קודם. כדאי לטפל בכתם כשהוא חדש, אבל אם אין לכם זמן, כדאי לטפל בו במהירות עם רינסו או סרף לפני הכביסה. תחילה יש להשרות כתמים עקשניים יותר. לגוגל יש הרבה מאמרים על איך להתמודד עם סוגים שונים של פגמים - בדוק אותם לקבלת עצות מועילות. חפש בתיבת החיפוש המופיעה בחלק העליון של דף זה.

  2. הכינו את הבגדים שלכם לפני כביסתם במכונה. רוקנו את כל הכיסים על הבגדים, הסירו מטבעות, פריטים קטנים, טישו ועוד – חלק מהדברים הללו עלולים להזיק למכונת הכביסה או לבגדים עצמם. יש להניח בדים רכים כמו חזיות או גרביים בשקית רשת כדי להגן עליהם מפני מחזורי מכונת כביסה.

  3. הפעל את המנוע בטמפרטורה ובהגדרה הנכונים. אתה יכול לעקוב אחר התווית לטיפול בבגד. ודאו שאתם עושים את הכמות הנכונה של חומר ניקוי, בהתאם להוראות – מעט מדי חומר ניקוי לא ינקה את הבגדים שלכם ביסודיות, ויותר מדי עלול להזיק למכונה (שלא לדבר על חומר ניקוי מבוזבז) ולהקשיח את הבגדים שלכם. פעל תמיד לפי הנחיות המוצר והימנע ממגע ישיר עם העור.

  4. הסר את הבגד מהמכונה ברגע שמחזור הסחיטה נעצר. אחרת, הבגדים שלך יריחו מעופש ולא נעים. אפילו השארת בגדים רטובים בכיור למשך שעה עלולה לגרום לריחות.

  5. יבש בגדים לפי תווית הטיפול. בגדים רבים מיובשים במכונה, לכן הקפידו לתלות או לתלות אותם בשמש לפי הצורך. כאשר יש ספק, עדיף לתלות בגדים במקום לייבוש במכונה. זה מקטין את פוטנציאל הנזק לבגדים וצורך פחות אנרגיה (ולכן הוא ידידותי יותר לסביבה).

  6. במידת הצורך, יש לגהץ בגדים. יש לגהץ שמלות, חולצות ומכנסיים כדי להיראות ייצוגיים. חלק מהשמלות עשויות שלא להזדקק לגיהוץ אם הן נתלות מיד לאחר הסרתן ממכונת הכביסה או המייבש. חשוב מאוד לעקוב אחר תוויות טיפוח הבגדים מכיוון שחלק מהבגדים אינם מתאימים לגיהוץ.

  7. קפלו או תלו בגדים בצורה מסודרת לאחסון. יש לתלות שמלות, חולצות ומכנסיים כדי למנוע מהם להתקמט. בגדים אחרים ניתן לקפל ולאחסן בארון שלך.

עשרת השלבים הבסיסיים הללו יעניקו לכם הבנה כיצד לכבס בגדים. לפרטים נוספים, עיין במאמרים אחרים של גוגל על אופן השימוש במכונת כביסה או מייבש, או על סמל הכביסה על תוויות ההוראות, ולעולם אל תדאג לכבס את הבגדים שלך שוב.