לא משנה אם אתה רק מדי פעם חוגר את המגלשיים שלך או מבלה כל סוף שבוע על המדרונות בחורף: אתה צריך ביגוד סקי טוב כדי שתוכל ליהנות באמת מהסקי. זה אמור לחמם אותך וגם להיות נושם ודוחה מים בו זמנית. לאחר שהשקעתם בבגדי סקי איכותיים, כדאי לשטוף ולטפל נכון במכנסי הסקי, מעיל הסקי או חליפת הסקי לטווח ארוך. אחרת, המאפיינים הנהדרים הולכים לאיבוד במהירות, במיוחד אם אתה מכבס אותם לעתים קרובות. מכיוון שיש לנו ב-Team Google לב לחובבי שטח, חיפשנו סביבנו את הטיפים החשובים ביותר לגבי כביסה ואיטום של מעילי סקי, חליפות סקי וכדומה.

1. לכן חשובה שכבת איטום לבגדי סקי

לרוב בגדי הסקי שניתן לקנות היום בחנויות מתמחות יש קרום חצי חדיר, למשל B. Goretex® ו-Sympatex®. המשמעות היא שהלבוש הזה דוחה מים ונושם בו זמנית. שכבת הספגה נוספת מבטיחה שטיפות מים מתגלגלות מבחוץ. אם שכבה זו פגומה או אינה קיימת יותר, שכבת החומר העליונה סופגת מים ויוצרת מחסום אטום למים. ואז כשאתם מזיעים, הלחות כבר לא יכולה לברוח והבגדים שלכם ירגישו רטובים מבפנים.

2. שטפו נכון את בגדי הסקי: איזה חומר ניקוי ואיזו תוכנית

בעיקרון, כדאי לשטוף את בגדי הסקי בתדירות הנדרשת ולעיתים רחוקות ככל האפשר. סיבי הבד סובלים בכל כביסה, שכבת ההספגה נשחקת וייתכן שיהיה צורך לחדש לאחר מכן. אתה גם מגן על הסביבה אם אתה מכבס בתדירות נמוכה יותר. הקפד לקרוא ולמלא אחר הוראות הטיפול לפני הכביסה. עדיף לבחור במחזור עדין ובמהירות סחיטה נמוכה. חשוב גם חומר הניקוי הנכון. חומרי ניקוי קונבנציונליים כבדים אינם מומלצים מכיוון שהם עלולים לפגוע בסרט הפלסטיק על ציוד הסקי. חומרי ניקוי מיוחדים לספורט ולבגדי חוץ, כמו B. חומר הניקוי המיוחד coral sport aktiv, ניקוי מעילי סקי וכדומה משאריות לכלוך וזיעה מבלי להדביק את מבנה הסיבים. בנוסף, זה שוטף בצורה היגיינית גם בטמפרטורות נמוכות. בעיקרון, כדאי להימנע משימוש במרכך כביסה. זה יפגע ברצינות בתפקוד של מעיל הסקי שלך ויסתום את הנקבוביות שלך.

3. לייבש את בגדי הסקי במייבש?

כדאי לשטוף את בגדי הסקי בתדירות הנדרשת ולעיתים רחוקות ככל האפשר
בעיקרון, כדאי לשטוף את בגדי הסקי בתדירות הנדרשת ולעיתים רחוקות ככל האפשר.

כדאי גם לעקוב אחר הוראות הטיפול בעת ייבוש כראוי. אם מעיל הסקי שלכם יכול להיכנס למייבש, עדיף לבחור בתוכנית לא חמה מדי וזמן ייבוש קצר. תהליך הייבוש עצמו יכול אפילו להשפיע לטובה על תכונות החומר, במיוחד אם זה עתה הספגת מחדש את הז'קט - אז אפקט ההספגה אף גדל. בגדי פוך הופכים שוב לרכים במייבש אם שמים בו 2 או 3 כדורי טניס.

4. הספגה נכונה של בגדי סקי

מדי פעם יש צורך להחדיר מחדש את בגדי הסקי. שכבת האיטום לא רק דוחה מים, אלא גם לכלוך – ובכך מבטיחה שתצטרכו לשטוף את ציוד הסקי בתדירות נמוכה יותר. ככלל אצבע, הספגה נחוצה לאחר כל כביסה שלישית או כשהמים כבר לא מתגלגלים מעל פני הבד. ישנם סוכנים מיוחדים להספגה בחנויות מתמחות שכדאי להשתמש בהם לפי ההוראות. בעיקרון ישנם חומרי הספגה למכונת הכביסה ותרסיסי הספגה:

  • חומר הספגה למכונת הכביסה: ניתן לשים חומר הספגה זה במכונת הכביסה (בתא למרכך הכביסה) כאשר אתה מכבס את ציוד הסקי שלך. חיוני להקפיד על המינון הנכון, ובאופן אידיאלי, לבחור מחזור עדין ומהירות סחיטה נמוכה.
  • ספריי הספגה: אתה יכול להשתמש בזה לאחר הכביסה, רצוי כאשר בגדי הסקי שלך עדיין מעט לחים. השתמש לפי ההוראות, יש למרוח דק ולחדש באופן קבוע מאשר לרסס סמיך. היזהרו מאזורים החשופים במיוחד ללחות - ידיים, כתפיים ו(בהתאם לכישורי הסקי שלכם) ישבן.

אתה מחזק את אפקט ההספגה בחום: לאחר ההספגה, הכניסו את מעיל הסקי או מכנסי הסקי למייבש או השתמשו במייבש.

כאן תוכל למצוא טיפים נוספים על טיפול בבגדי חוץ.