שטפו את שק השינה שלכם - כך זה עובד

הטיפים הטובים ביותר לשטיפת שק השינה שלך או שק שינה סינטטי
הטיפים הטובים ביותר לשטיפת שק השינה שלך או שק שינה סינטטי.

הטיפים הטובים ביותר לשטיפת שק השינה שלך או שק שינה סינטטי

קיץ: גלידה בבריכה החיצונית, אכילה בחוץ, שקיעות – ועבור רבים, קמפינג הוא גם חלק מקיץ מושלם. אבל לא משנה אם מדובר בחופשת קמפינג עם כל המשפחה, טיול תרמילאים, פסטיבל או אולי אפילו סתם לינה באוויר הפתוח - לזחול לשק שינה מעופש בערב זה פשוט לא נחמד. כדי שזה לא יקרה לכם, הנה הטיפים הטובים ביותר כיצד לשטוף את שק השינה שלכם.

על מנת לחסוך לעצמכם את השטיפה העמלנית של שק השינה, תוכלו לקבל פתח כניסה. הוא עשוי בדרך כלל מכותנה דקה והוא נוח על העור. אבל יותר חשוב: אפשר לכבס ולייבש מהר יותר משק שינה.

1. איך לשטוף שק שינה?

לפני שנפנה לשאלה "איך לשטוף את שק השינה שלך?" רצוי לאוורר היטב את שק השינה בין לבין (עדיף להפוך אותו מבפנים) ולטפל בכתמים במים חמימים, מטלית או ספוג רך ונוזל כביסה עדין כמו זה משבע דורות. אתה יכול כתמים עקשניים עם סבון מרה ומברשת שיניים ישנה אז אם אתה רק חופר את שק השינה שלך פעם בשנה לחופשת קמפינג (או כמה יותר), מספיק לשטוף אותו כל כמה שנים.

2. שטפו את שק השינה שלכם - לפני שמתחילים

האם אתה משתמש באבקת כביסה, קפסולות חומרי ניקוי או חומר ניקוי נוזלי כדי לכבס את הבגדים שלך?

אם אתם רוצים לשטוף את שק השינה, שימו לב תחילה להוראות הטיפול של היצרן. אם אינך יודע מה המשמעות של הסמלים בדיוק, נוכל לעזור לך כאן.

אם אתה רוצה לשטוף את שק השינה שלך במכונת הכביסה, בדוק את הבדים החיצוניים והפנימיים לאיתור דמעות. דליפה מטה במיוחד עלולה לגרום נזק למכונת הכביסה שלך - ולשק השינה שלך.

3. שטפו את שק השינה מסיבים סינתטיים או את שק השינה פוך - כדאי לשים לב לכך

חומר ניקוי לשק שינה פוך: בעת שטיפת שק השינה פוך, חשוב מאוד להשתמש בחומר ניקוי המתאים לפוך, למשל צמר קורל ומשי. חומרי ניקוי אחרים עלולים לפגוע בשכבת השמן שעל הפלומה ובכך להשפיע על בידוד החום שלה.

שטפו את שק השינה מסיבים סינתטיים או שק שינה פוך - כדאי לשים לב לכך
שטפו את שק השינה מסיבים סינתטיים או שק שינה פוך - כדאי לשים לב לכך.

חומר ניקוי לשק שינה מסיבים סינתטיים: השתמש בחומר ניקוי עדין או בחומר ניקוי מיוחד לביגוד פונקציונלי וטקסטיל לחוץ, כגון Coral sport aktiv.

ובזמן שאתם כבר שוטפים את שק השינה שלכם: במאמר זה תגלו איך לשטוף את כריות הפלך כמו שצריך.

4. שטפו את שק השינה שלכם - במכונת הכביסה

כדי להבטיח שלא יישארו שאריות של חומרי ניקוי על הפלך או הסיבים הסינתטיים, יש להבטיח שטיפה טובה בעת שטיפת שק השינה. בהתאם לעובי ולגודל של שק השינה, לעתים קרובות אתה יכול להגיע אליהם רק בתופי כביסה גדולים. הפוך את שק השינה כלפי חוץ, סגור את כל הרוכסנים והצמדים, והנח אותו בתוף ריק. אז אתה יכול לשטוף אותו על תוכנית צמר או עדינות. על מנת להסיר את כל שאריות חומרי הניקוי מהמילוי, לאחר מכן ניתן לשטוף אותו שוב במחזור מים ולאחר מכן לסובב אותו לזמן קצר.

5. שטפו את שק השינה - ביד

אם יש צורך בשטיפת ידיים בעת שטיפת שק השינה, עדיף לעשות זאת באמבטיה. לא משנה אם אתה רוצה לשטוף את שק השינה שלך או כזה העשוי מסיבים סינתטיים: תן לשק השינה שלך להשרות כשעה במים חמים של כ-40 מעלות עם המינון הנכון של חומר הניקוי הנכון. לאחר מכן שטפו אותו במים עד שתסירו לחלוטין את חומר הניקוי. אפשר לסחוט בעדינות את שק השינה, אבל לא לסחוט אותו.

6. איך לייבש את שק השינה כראוי לאחר הכביסה

לא משנה אם אתה משתמש בכביסה ביד או במכונה כדי לשטוף את שק השינה שלך: הדרך הטובה ביותר לייבש את שק השינה השטוף שלך היא במייבש. ראשית יש לסחוט עודפי מים ולהכניס למייבש למשך שעה בטמפרטורה מקסימלית של 30 מעלות. הוסף גם כמה כדורי טניס נקיים: אלה משחררים הן את הפומה בשק השינה והסיבים הסינתטיים. לאחר שעה מוציאים, מנערים, מניחים לו להתקרר - וחוזרים על כל התהליך כל עוד צריך.

אם אתה פשוט לא מוצא מייבש, אתה יכול לייבש את שק השינה שלך באוויר בשכיבה על סוסה, אך ללא אור שמש ישיר. אתה צריך להסתובב ולנער אותו כל כמה שעות. יכולים לקחת מספר ימים עד שהשק שינה מתייבש.

ויש לנו כמה טיפים בשבילך כאן כיצד לנקות שוב את ציוד המחנאות האחר שלך.