כיצד להסיר חלודה מבגדים: 5 צעדים מהירים

כיצד להסיר כתם חלודה מבגדים עם סודה לשתייה
כיצד להסיר כתם חלודה מבגדים עם סודה לשתייה.

האם כפתור החולצה שלך החליד, האם נשענת על גדר חלודה, או שהרוכסן שלך החליד ובסופו של דבר הכתים את הבגדים שלך? אל דאגה, מאמר זה יעזור לך לדעת כיצד להסיר חלודה מבגדים.

כתם חלודה על בגדים היא בעיה שכיחה שקורה. זה יכול לקרות כאשר אתה עובד עם כלים חלודים, כאשר אתה נשען על שער ברזל ישן, או כאשר כפתור מחליד. למרבה המזל, לדעת כיצד להסיר חלודה מבגדים זה לא כל כך מסובך ויש אפשרויות שונות לפתור את הבעיה הזו. ראה מה מסיר חלודה מבגדים במהירות ובקלות במדריך שימושי זה!

אנשים רבים תוהים אם אקונומיקה מתאימה לדברים כמו הסרת חלודה מבגדים, עם זאת, לעולם אל תשתמש במוצר זה כדי להסיר חלודה מבגדים. סוג זה של אקונומיקה עושה סימנים כהים יותר, קשים יותר להסרה ואף יכולים להכתים את החלקים שלך.

אתה תצטרך את זה:

 • מטלית לחה ונקייה
 • OMO Extra Power Spot Removal
 • סודיום ביקרבונט
 • מלח שולחן
 • חומר ניקוי למדיח כלים
 • מלח שולחן
 • חומץ לבן
 • מים קרים
 • בגדים לשטוף בסבון

כיצד להסיר חלודה מבגדים בכביסה

 1. אל תיתן לזה להתייבש

  הרטיבו את האזור הפגוע בהקדם האפשרי כדי למנוע מהחלודה להתייבש. כמעט כל כתם קשה יותר להסיר ברגע שהוא מתייבש.

 2. לחץ על הכתם

  עם מטלית נקייה ולחה, לחץ בעדינות על המקום כדי לספוג כמה שיותר כתם החלודה על הכביסה לפני הכביסה. אין לשפשף את הכתם, מכיוון שהוא יכול לתקן עוד יותר את הכתם על הבד, ומקשה על הסרתו.

 3. לשטוף כרגיל

  שטפו את הבגד בדרך כלל באמצעות מים קרים. רק שטיפת בגדים עם סבון רגיל יכולה לעזור בדברים כמו הסרת חלודה מבגדים. אבל בהתאם למידת הכתם, ייתכן שלא ניתן יהיה להסיר אותו כך. במקרים קיצוניים יותר ייתכן שיהיה צורך לקחת את הבגד למקום כביסה מומחה או לנסות את הטיפים שלנו למטה, שם נפרט מה טוב להסרת חלודה מבגדים.

 4. בדוק אם הוא הוסר

  לאחר הכביסה, ודא שכתם החלודה על הבגד הוסר לחלוטין לפני שמכניסים אותו לייבוש. אין לייבש את היצירה לפני הסרת הכתם לחלוטין. הסיבה לכך היא שהחום מהשמש או ממייבש הכביסה יכול לעזור לתקן אותו על הבגד, מה שהופך דברים כמו הסרת חלודה מבגדים לקשים יותר.

 5. חזור על התהליך במידת הצורך.

  בצע שוב את השלבים להסרת חלודה מהבגדים מעל אם הכתם לא נעלם לחלוטין.

עקב אורח החיים החדש במהלך המגיפה, מצאת סוגים חדשים של כתמים על בגדים?

כיצד להסיר בקלות כתמי חלודה מבגדים

חלופה טובה להסרת חלודה מבגדים ללא סיבוכים או להיפטר מסימנים עמידים יותר היא להשתמש במוצר שפותח במיוחד להסרת כתמים קשים. OMO מסיר כתמים נוספים, משפר את הכביסה ומחטא תוך שמירה על בדים. בנוסף, זה בטוח עבור בגדים צבעוניים.

לשם כך, הוסף 100 מ"ל של OMO Extra Power Spots Remover לכביסה במכונה עם סבון רגיל. בנוסף, טפל מראש במקרים המסובכים ביותר על ידי מריחת 10 מ"ל (כף רמה אחת) של המוצר ישירות על כתם החלודה על הבגד.

כיצד להסיר חלודה מבגדים בכביסה
כיצד להסיר חלודה מבגדים בכביסה.

אפשר גם להשרות את הנתח בתמיסה של 100 מ"ל (שווה ערך לחצי כוס אירופאית) ל-5 ליטר מים למשך 4 שעות לפני שטיפה רגילה.

טיפים ביתיים כיצד להסיר חלודה מבגדים

כיצד להסיר כתם חלודה מבגדים עם סודה לשתייה

סודה לשתייה יכולה להיות חלופה טובה להסרת חלודה מהבגדים. מכינים תערובת של סודה לשתייה ומיץ לימון ומניחים אותה על הכתם. אם אין לך ביקרבונט, אתה יכול להחליף פריט זה במלח שולחני רגיל. המתן 10 דקות ושטוף את הפריט כרגיל.

כיצד להסיר חלודה מבגדים עם חומץ לבן

חומץ לבן יכול לעזור גם בעת הסרת חלודה מבגדים. שים מעט חומץ לבן על הכתם ופזר מעט מלח שולחן עד שכל הלכלוך החלוד מכוסה. המתן שעה-שעתיים, לכל היותר, ושטוף את הפריט כרגיל.

כיצד להסיר חלודה מבגדים עם חומר ניקוי לשטיפת כלים

חומר ניקוי למטבח הוא אפשרות נוספת להסרת כתמי חלודה מבגדים. בכוס מים פושרים מניחים כף חומר ניקוי ומערבבים בעדינות. מרחו את התמיסה הזו על הכתם והניחו לו לפעול במשך 3 עד 5 דקות. לאחר מכן יש לשטוף במים קרים ולשטוף כרגיל. טיפ זה יכול לשמש לדברים כמו הסרת חלודה מבגדים לבנים או פריטים קלים, אך במקרה זה מומלץ להשתמש בחומר ניקוי שקוף.

לפני השימוש בכל שיטה להסרת חלודה מבגדים, זכור תמיד לבדוק את הפתרונות הללו על אזור קטן ונסתר של בד כדי למנוע כל נזק לבגדים שלך.

זהו, עכשיו כשאתה יודע איך להוריד כתמי חלודה מהבגדים שלך, אתה כבר לא צריך לדאוג למגע בטעות בשער ישן או לטפל בפריט חלוד. החלקים שלך יהיו בטוחים, רק היזהר לא להיפגע!

ואם אתה רוצה לקרוא עוד על הסרת כתמים מבגדים, עיין במאמרים שלנו: