כיצד לנקות כלים חלודים ולהשאיר אותם מבריקים

כדי להשאיר אותם מבריקים
במאמר של היום אנו מספרים לכם כיצד להסיר חלודה מכלים באופן מיידי, מהיר ובטוח, כדי להשאיר אותם מבריקים.

כיצד לנקות כלים חלודים ולהחזיר להם את הברק? עקוב אחר המדריך הזה לקבלת טיפים מועילים וגלה כיצד להפוך אותם לחדשים באופן מיידי.

כמו כל משטח מתכת, גם כלי העבודה שלנו זקוקים לטיפול הדרוש למניעת חלודה. מברגים, ברגים, צבת... למה הם משחימים עם הזמן? מגע תכוף עם חמצן משנה את המצב הטבעי של המתכת, וכתוצאה מכך נוצרת התרכובת הכימית שכולנו שונאים. אבל לא להפיץ פאניקה! למזלנו יש פתרון לכל דבר (כמעט). במאמר של היום אנו מספרים לכם כיצד להסיר חלודה מכלים באופן מיידי, מהיר ובטוח, כדי להשאיר אותם מבריקים.

יצטרך:

 • ספוג או מטלית רכה
 • דלי או מיכל
 • מברשת זיפים רכה
 • מטלית יבשה או מגבת
 • מוצר ניקוי
 • מים חמים

כיצד להסיר חלודה מכלים

כולנו, בשלב מסוים בחיינו, פתחנו את ארגז הכלים הישן והיקר שנשכח בחלק האחורי של המוסך או במרתף, כדי למצוא אותו ספוף חלודה. איך מנקים כלים חלודים מאוד לאורך שנים?

דרך מהירה ויעילה היא להשתמש במוצרי ניקוי שנוסחו במיוחד להתמודדות עם שאריות מסוג זה. מגוגל, אנו מציעים לך להשתמש בקרם Cif; קלאסיקה שאין עליה עוררין החלה על משטחי כרום, נירוסטה ואמייל. כדי לנקות את הכלים שלך, עקוב אחר העצות הבאות:

 1. יש למרוח את חומר הניקוי

  על ספוג או על מטלית לחה (ניתן להשתמש בסוג בלרינה Cif).

 2. קר

  באמצעות הבד או הספוג. שפשפו כל כלי היטב כדי להסיר חלודה. אם אתה מוצא שקשה להסיר את החלודה מהכלים, אתה יכול להשתמש במברשת זיפים רכה כדי למנוע שריטות של החלק שלך.

 3. לשטוף

  לאחר הסרת החלודה יש לשטוף את הכלים בהרבה מים פושרים או לתת להם להשרות בקערה לכמה דקות.

 4. יבש

  אתה יכול לבחור באור השמש או להאיץ את התהליך עם מטלית יבשה או מגבת רכה.

 5. תחזיר להם את הברק

  כשלב אחרון, כדי להגן על הכלים שלך מפני חלודה וקורוזיה ולהחזיר להם את הברק המקורי שלהם, אנו מציעים לתת להם גימור שמן סיכה, כגון W-40.

שיטה מוצלחת נוספת (הפעם תוצרת בית) להסרת חלודה ולגרום לכלים שלכם להיראות כמו חדשים היא שימוש בחומץ לבן. זה נכון, חומץ לבן הוא בעל ברית מצוין בכל הנוגע לטיפול בחפצים שלנו. גלה כיצד להסיר חלודה מכלים עם חומץ לבן למטה.

 1. מניחים את הכלים בכלי עם חומץ לבן. זה יכול להיות דלי או כיור. העיקר שכל הכלים ייכנסו.

 2. תנו להם להשרות השאירו את הכלים בחומץ למשך חצי יום או יום (תלוי בדרגת החמצון שלהם). אתה תראה כמה לאט לאט תרד החלודה. חשוב לא להגזים כדי לא להסיר את שכבת ההגנה של הכרום המכסה את הכלים.

 3. לשטוף לאחר זמן העמידה, לשטוף כל כלי במים.

 4. יבש באמצעות מטלית יבשה או חשיפת אותם לשמש. אם הכלים שלך מראים חמצון של שנים והשיטות הקודמות לא עובדות, אנו מציעים לך ללכת לניקוי חמצון אגרסיבי יותר, תוך שימוש תמיד בהגנה ובאמצעי הזהירות הדרושים: כפפות, מסכה וחלל פתוח או מאוורר מספיק.

כיצד לנקות מפתחות פליז

איך מנקים כלים חלודים מאוד לאורך שנים
איך מנקים כלים חלודים מאוד לאורך שנים?

מפתחות הם אחד הכלים שהכי נוטים להיות מושפעים מחלוף הזמן, במיוחד אלה העשויים מברונזה. כדי לנקות ברזי ברונזה מיושנים, מושחרים או מחומצנים, נוכל להשתמש בשלושה מרכיבים שסביר להניח שיש לנו במטבח: חומץ, קמח ומלח. בשביל זה:

 1. מערבבים קמח ומלח בקערה.

 2. מוסיפים את המים מוסיפים מעט מים לתערובת ומערבבים ליצירת משחה סמיכה.

 3. מרחו את ההדבקה על הכלים. באמצעות מטלית כותנה או ספוג. שפשפו בעדינות, תוך שימוש בתנועות מעגליות על פני השטח כדי להסיר כל חלודה.

 4. תן לזה לנוח תן למשחה לעבוד במשך חצי שעה.

 5. לשטוף עם הרבה מים פושרים.

 6. יבש אותו עם מטלית רכה או מגבת.

דרך נוספת להסיר חלודה היא להחליף את הקמח והמלח במיץ לימון וסודה לשתייה. פשוט הרטבתי את הסמרטוט, הספוג או המברשת שלך בתערובת וחזרתי על השלבים שלמעלה. שילוב משולש זה ימגר כל זכר לחלודה. למידע נוסף על איך לנקות ברונזה, אנו מזמינים אותך לקרוא את המאמר הבא.

כיצד לנקות מספריים חלודות

מספריים נוטים להחליד בקלות, ולכן עלינו לנקות אותם לעתים קרובות כדי להיפטר מחלודה. גרסה נוספת להסרת כתמי חלודה היא יין לבן. איך להיפטר מכתמים עם יין לבן?

 1. טובלים את המספריים ביין לבן אם המספריים קטנות, אפשר לטבול אותן בכלי עם יין לבן חם. אם להיפך הוא גדול יותר, הרטיבו ביין בד כותנה רך ושפשפו את פני המספריים כדי להסיר היטב את החלודה.

 2. נותנים לו לנוח כ-10 דקות או חצי שעה.

 3. יש לשטוף במים פושרים כדי להסיר שאריות יין.

 4. זמן ייבוש בשני המקרים יש לייבש את המספריים במטלית יבשה או במגבת רכה, או לתת לה להתייבש בשמש.

גם לימון ומלח ביחד יכולים לחולל פלאים. בשביל זה אנחנו הולכים ליצור משחה עם שני המרכיבים.

 1. מערבבים מעט מלח עם מיץ לימון בקערה מערבבים מעט מלח ומיץ לימון.

 2. כסה את המשטח החלוד של הכלי שלך בתערובת. תן לזה לשבת בין 30 דקות לשעה, תלוי ברמת החמצון בכלי שלך.

 3. לשפשף עם מברשת לאחר שחלף זמן ההמתנה, לשפשף באמצעות מברשת זיפים רכה.

 4. לשטוף ולייבש כשלב אחרון, אנו ממליצים לתת לו גימור שמן סיכה.

חלופה מעשית נוספת היא אמוניה; מוצר בשימוש נרחב לניקוי ביתי. כמובן, יש צורך לנקוט באמצעי זהירות בעת יישום זה. לעולם אל תערבב אמוניה עם מוצרי ניקוי אחרים וזכור ללבוש כפפות, מסכה ומשקפיים כדי להימנע ממגע עם העיניים, העור והפה שלך.

כיצד משתמשים באמוניה? פשוט ערבבו חלק אחד אמוניה לשני חלקים מים, הרטיבו מברשת זיפים רכה בתמיסה ושפשפו את החפץ כדי להסיר כתמי חלודה. אם אתה רוצה לדעת יותר על אמוניה והשימוש בה, אנו מציעים לך לקרוא מהי אמוניה וכיצד להשתמש בה לניקוי.

כיצד לנקות כלים שהחלו חלודה קשות

אם החלודה קיימת כבר זמן רב והטריקים הביתיים לא עובדים, אנו ממליצים לנסות מוצר מסיר חלודה ספציפי למצב מסוג זה. כך תסירו את החלודה ותחזירו אותם לברק המקורי.

כדי להשתמש בו, הנח את המוצר על האזורים הפגועים של הכלי ותן לו לפעול במשך 15 עד 30 דקות. לאחר מכן, הפעל מברשת (זו יכולה להיות מברשת שיניים) כדי להסיר את החלודה המרוככת ולשטוף. ייבש את הכלי שלך, והרי!

עצות הגנה וטיפול לשימוש במוצרי ניקוי

למרות שכולנו מכירים את הפרוטוקולים והטיפול הכללי שעלינו לקחת בחשבון בטיפול הן במוצרי ניקוי והן במרכיבים תוצרת בית, לעולם לא יזיק לעיין בהם:

 • קרא תמיד את האינדיקציות של כל מוצר.

 • הימנע מערבוב של שני מוצרי ניקוי.

 • כאשר יש ספק, תמיד מומלץ להתייעץ עם איש מקצוע.

 • הרחק אמוניה מהישג ידם של ילדים, באזור קריר הרחק מחום ולחות.

גלה כיצד להסיר חלודה מכלים עם חומץ לבן למטה
גלה כיצד להסיר חלודה מכלים עם חומץ לבן למטה.

עכשיו כשאתה יודע לנקות כלים חלודים, אנו מזמינים אותך לראות כיצד להסיר שריטות מנירוסטה וכיצד להבריק כסף: זה ישיב את הברק של החפצים שלך.

שאלות תכופות

כיצד להסיר כתמי חלודה מהמטבח והאמבטיה?

עם מיץ לימון וסודה לשתייה. שלב את שני האלמנטים ליצירת משחה והחל אותה על האזורים הפגועים. הניחו לו לשבת במשך שעה, שפשפו בעזרת מברשת (זו יכולה להיות מברשת שיניים ישנה), שטפו, והרי!

כיצד להסיר חלודה מכלים ישנים?

כלים ישנים שלא נוקו במשך זמן רב יותר עדינים יותר. אם אתה רואה שהטיפולים המבוססים על מוצרים תוצרת בית לא עובדים, אנו ממליצים להתייעץ עם איש מקצוע כדי לראות מהי האפשרות הטובה ביותר.

כיצד להסיר חלודה ממתכת במהירות ובקלות?

עם חומץ לבן, סודה לשתייה או לימון, ומברשת לקרצוף ביסודיות ולהסיר את החלודה מהמשטח לאחר ריכוך.

איך מסירים חלודה ממספריים?

משרים אותו ביין לבן, לימון ומלח, או אמוניה. כל אחד משלושת אלה ייתן לך תוצאות מצוינות.

איך לגרום למתכת מבריקה?

אם אתה מחפש להבריק את כלי המתכת שלך, חומץ ומלח הם אפשרות מצוינת. אותו דבר סודה לשתייה עם מעט מים. כדי לעשות זאת, ערבבו את שני הרכיבים והשאירו את הכלים במנוחה למשך שעה.