כיצד לנקות ברונזה ולהחזיר את הברק: מדריך מלא שלב אחר שלב

למד להלן את הטריקים הטובים ביותר כיצד לנקות ברונזה כדי להחזיר את האובייקטים שלך לברק המקורי שלהם
למד להלן את הטריקים הטובים ביותר כיצד לנקות ברונזה כדי להחזיר את האובייקטים שלך לברק המקורי שלהם.

חלוף הזמן, הלחות וחוסר הטיפול עלולים לקהות ולדרדר את חפצי הברונזה שלך. למרבה המזל, ניקוי והברקת ברונזה דורשים מעט חומרים וזמן. למד במאמר זה כיצד להחזיר את הברונזה לחיים בבית שלך.

ישנה תקופה שלמה שנקראת לכבוד החומר הזה: תקופת הברונזה. בימי קדם, ברונזה שימשה לבניית כלים וכלי נשק. תכונותיו המצוינות, הן אסתטיות והן עמידות, גרמו לה להחזיק מעמד עד היום. כיום אנו ממשיכים להשתמש בברונזה בפריטים תעשייתיים, רהיטים, חפצי נוי, פסלים ותכשיטים.

אם יש לכם חפצי ברונזה בבית, בוודאי שמתם לב איך עם האוויר, הלחות וחלוף הזמן, הברונזה מתחמצנת, מקהה או מקבלת כתמים ירוקים. למרבה המזל, ניתן למגר את כל זה בקלות בעזרת טיפול ואמצעים נאותים. למד להלן את הטריקים הטובים ביותר כיצד לנקות ברונזה כדי להחזיר את האובייקטים שלך לברק המקורי שלהם.

יצטרך:

 • בד
 • זמש
 • קערה
 • מנקה רב משטחים
 • חומר ניקוי
 • מים חמים

איך לנקות ברונזה בבית עם מוצרי ניקוי

לדעת כיצד לנקות פליז חשוב לשמור על הברק של הפריטים שלך. בין אם אתה מנקה אותם כחלק משגרת הניקיון שלך או משפשף אותם כדי להחזיר להם את הברק, תמיד בצע את שלושת השלבים הבאים תחילה:

 1. הסרתי את האבק

  הדבר הראשון שעלינו לעשות הוא להסיר את האבק ושאר עקבות הלכלוך. לשם כך יש לשפשף את הברונזה עם מטלית לחה בחומר ניקוי רב משטחים, כמו Cif ultra-gloss, שאינו משאיר שאריות על פני השטח, דבר שחשוב מאוד בעת ההברקה.

 2. הסר כתמים

  אם בעת הניקוי אתה מגלה כתמים דביקים, כגון שאריות מזון או שתייה, הסר אותם באמצעות מטלית לחה בקערה עם מים חמים ומעט חומר ניקוי. ואז חזרתי על שלב ראשון.

 3. שפשפו את החפץ עם מטלית יעל יבשה

  לאחר הניקוי, השתמש בפלנל יבש כדי לשפשף את הרהיטים או החפצים שלך כמה פעמים, על מנת להחזיר את הברק הרגיל שלהם.

  כמו בכל מוצרי הניקוי, הימנע ממגע ממושך מיותר בין החפץ למוצר. כמו כן, הימנעו מקרצוף מוגזם כדי לא לגרד אותו.

איך ללטש ברונזה עם מוצרים תוצרת בית

כיצד לנקות חפצי ברונזה ביין לבן
כיצד לנקות חפצי ברונזה ביין לבן.

ישנן מספר דרכים להבריק ברונזה באמצעות מרכיבים טבעיים, שכנראה יש לך בבית. אנו מספרים לך 4 שיטות למטה.

 1. איך להבריק ברונזה עם קמח, מלח וחומץ. מערבבים חלקים שווים של קמח ומלח בקערה, מוסיפים כמה טיפות חומץ לבן ליצירת עיסה סמיכה. העבירו את המוצר לאורך האובייקט בתנועות סיבוביות. תנו לפסטה לנוח 20 עד 25 דקות. ערבבתי את המוצר עם מים פושרים וייבשתי אותו במגבת רכה. טיפ: ללבוש תמיד כפפות גומי כדי להגן על הידיים. בדוק תחילה את התערובת על שטח קטן כדי לוודא שאינך פוגע בפריט.

 2. איך להבריק ברונזה עם מיץ לימון וסודה לשתייה. מערבבים כמה כפות סודה לשתייה ומיץ לימון בקערה. יש למרוח את התערובת על החפץ לניקוי. שפשפו את האזור בתנועות עדינות. הניחו למשחה לנוח כ-25 דקות וערבבו את המוצר במים חמימים. יבש אותו עם מטלית נקייה.

 3. כיצד לנקות חפצי ברונזה ביין לבן. אם החפץ לניקוי קטן, אפשר לטבול אותו במיכל עם יין לבן חם. כדי להעלים את הכתמים, הניחו לו לשבת כ-10 דקות. אם החפץ גדול יותר, טבלו מטלית רכה ביין חם ושפשפו אותו על פני השטח. לאחר הניקוי, יבש את הפריט במטלית רכה נוספת.

 4. איך להבריק ברונזה באמוניה. כדי להבריק משטח ברונזה, דיללתי חלק אחד של אמוניה בשני חלקי מים (שתי כפות לבקבוק של ליטר). הרטיבו מברשת רכה והעבירו אותה על האובייקט. יבש את האזור עם מטלית ישנה. טיפ: לעולם אל תערבב אמוניה עם מוצרי ניקוי אחרים; כאשר הם מעורבים הם יכולים לייצר אדים רעילים לבריאות. מצד שני, השתדלו ללבוש כפפות, מסכה ומשקפי מגן כדי להימנע ממגע עם העיניים, העור והפה.

איך ללטש ברונזה בצורה מקצועית

יש עוד כמה חלופות מקצועיות יותר לליטוש ברונזה, כמו מכונות ליטוש. אלה נחוצים בדרך כלל עבור אותם פריטים בגודל גדול או משטח, בדרך כלל לשימוש תעשייתי. אם השיטות שהוזכרו לעיל לא נופלות, ניתן להיעזר במומחים בתחום.

כיצד לנקות חפצי ברונזה: אביזרים, מנורות, ידיות וידיות.

כאשר אנו חושבים על חפצי ברונזה, בוודאי ארבעת החפצים הללו עולים לנו בראש: מנורות, ידיות דלתות, ידיות ואביזרים מברונזה. אנו אומרים לך כיצד לנקות כל אחד מהם.

 1. כיצד לנקות חומרת פליז. חומרת ברונזה נמצאת בדרך כלל במגע עם חומרים אחרים כמו עץ או מתכת, ולכן עדיף למרוח חומר ניקוי רב משטחים שגם מטפל ומנקה את אותם חומרים. פשוט טפחו אותו על מטלית ושפשפו את החומרה כדי להסיר לכלוך שהצטבר.

 2. כיצד לנקות ידיות פליז לדלתות. ניקוי ידיות הדלתות ברצף חיוני שכן בהיותן במגע קבוע עם הידיים, הן נוטות לצבור שכבות רבות של לכלוך שקשה להסירן. נעזרתי בתכשיר ניקוי קרמי, כמו קרם מקורי של Cif עם מיקרו -חלקיקים, המספק ניקוי עמוק ומסיר בקלות את שכבות הלכלוך הללו ובמקביל גם גורם לידיות שלך מבריקות.

 3. כיצד לנקות ידיות פליז. אתה יכול להשתמש באותה שיטה כמו עבור ידיות הדלת. אתה יכול גם להשתמש במטלית לחה במים חמים ובחומר ניקוי.

 4. כיצד לנקות מנורות ברונזה. לפני ניקוי מנורת פליז, ודא שהיא מנותקת מהחשמל. חשוב שלא תשתמשו בלחות רבה מדי מכיוון שהיא עלולה להפריע לחשמל המנורה. עדיף למרוח חומר ניקוי רב משטחים ישירות על מטלית ולאחר מכן לשפשף אותו על הפליז של המנורה.

כיצד לנקות ברונזה מושחרת

עם הזמן, זה נורמלי שמתכות מתחילות להשחיר. לא נדיר, למשל, לאחר כמה חודשים של שימוש, עלינו לנקות תכשיטי כסף וזהב. במקרה של ברונזה, אותו דבר קורה.

כדי לנקות ברונזה מושחרת, בצע את השלבים הבאים:

 1. מערבבים סבון עדין ומים חמימים. בקערה, ערבבו מעט סבון ניטרלי עם מים חמימים והכינו מעט קצף.

 2. למרוח עם מטלית רכה. נגב את פני השטח עם מטלית רכה ותן לסבון לעבוד במשך 10 דקות.

 3. יבש את האזור. השתמש במטלית יבשה לייבוש המשטח.

כיצד לנקות ברונזה עתיקה

האם אתה יודע איך לנקות ברונזה ישנה? ידוע שכמעט הכל ניתן לנקות עם לימון. בשילוב עם חומץ, זה מבטיח להחזיר את הנעורים לברונזה שלך. מכינים משחה עם טיפות לימון וחומץ. יש למרוח אותו על הברונזה העתיקה לשפשף את פני השטח ולתת לו לפעול. הסר עם מטלית לחה לאחר 15 דקות. חזור על התהליך עד שהברונזה מבריקה.

איך להבריק ברונזה

כדי להבריק את חפצי הברונזה שלך אתה יכול פשוט להשתמש במטלית ובחומר ניקוי רב משטחים. אפשר גם להשתמש בשיטת הקמח, החומץ והמלח שהזכרנו קודם.

הגנה וטיפול בברונזה

כיצד לנקות חפצי ברונזה
כיצד לנקות חפצי ברונזה: אביזרים, מנורות, ידיות וידיות.

במאמר זה, אנו משאירים לך מדריך סופר שלם כיצד לנקות ברונזה בבית שלך. כדי למנוע מהחפצים שלך להפוך במהירות אטומה וכדי להגביר את העמידות שלהם, אנו משאירים לך כמה עצות אחרונות:

 • כדי לטפל בחפצי הברונזה שלך ובמיוחד לבריאות שלך, חשוב מאוד להסיר את הלחות מהסביבה. הגן על ברונזה מפני לחות, חום וקרני השמש.

 • צחצח אותו בקביעות עם חומר ניקוי מרובה משטחים כדי להסיר אבק.

 • אין להשתמש בחומרי ניקוי שוחקים או בספוגים של וירולנה.

 • לפני השימוש במוצר ניקוי כלשהו, קרא את ההוראות שלו.

שאלות תכופות

איך מנקים ברונזה כשהיא מושחרת?

אפשר להשתמש בתערובת של לימון עם סודה לשתייה. הוסף כמה טיפות לימון לשתי כפות סודה לשתייה כדי ליצור משחה. יש למרוח את המשחה על החלק המושחר, לשפשף קלות את האזור ולתת לתמיסה לעבוד במשך כמה דקות. לאחר מכן הסר אותו עם מים חמים ותראה כיצד החפצים שלך מתחילים לזרוח שוב.

איך מנקים ברונזה בבית?

לניקוי ברונזה בבית אפשר להשתמש בלימון, חומץ, סודה לשתייה, מלח, יין לבן ואפילו קמח. אם אתם בוחרים בלימון, למשל, פשוט סוחטים אחד ומערבבים אותו עם מעט מים חמימים. אז אתה יכול לשפוך את התערובת לבקבוק ריסוס ולהחיל אותה על הפליז. הניחו לו לפעול כ-10 דקות ולאחר מכן הסר אותו עם מטלית יבשה.

איך להבריק ברונזה קלה?

כדי לגרום לחפצי הברונזה שלך לזרוח בקלות, פשוט השתמש בחומר ניקוי מרובה משטחים. הרטיבו מטלית בחומר הניקוי ושפשפו אותה על החפץ שברצונכם לנקות. לאחר מכן השתמש ביעל יבש כדי להבריק אותו.

איך מנקים ברונזה ופליז?

לניקוי ברונזה ופליז נוכל להשתמש במים, חומץ ומלח. בקערה עם מים חמים מוסיפים שתי כפות מלח ושתי כפות חומץ לבן. מערבבים היטב כדי לדלל את המלח. טובלים מטלית בתמיסה ומנגבים אותה על פני השטח. מניחים להתייבש במקום אוורירי.