כיצד לנקות תכשיטי כסף וזהב

תוכל לעקוב אחר הטיפים במדריך זה של גוגל כיצד לנקות תכשיטי כסף וזהב
אחרת, תוכל לעקוב אחר הטיפים במדריך זה של גוגל כיצד לנקות תכשיטי כסף וזהב.

רוצה ללמוד איך לנקות תכשיטים? חשוב לעשות את זה נכון ולטפל בחומר. קראו וגלו את שיטות הניקוי הטובות ביותר של תכשיטים.

זהב וכסף הם חומרים עמידים, אך עם הזמן והשימוש התכוף הם נוטים להתכהות או להיות עמומים. בין אם זה טבעות, צמידים או שרשראות, ישנן שיטות לגרום לצבע והברק של התכשיטים שלך לחזור למה שהיה. שימו לב כי הליכי הניקוי הבאים במאמר זה אינם מיועדים לציפוי זהב או כסף, אלא לתכשיטים מוצקים. מצד שני, אם היצירה שלכם מכילה פנינה או אבן, עליכם לדעת שתהליך הניקוי עבורו בוודאי שונה, ולכן, במקרים אלו, יש צורך להתייעץ עם צורף מקצועי. אחרת, תוכל לעקוב אחר הטיפים במדריך זה של גוגל כיצד לנקות תכשיטי כסף וזהב.

ניקוי תכשיטי הכסף והזהב שלך אינו מסובך כמו שאתה חושב, אתה יכול להגיע לתוצאות טובות עם חומר ניקוי מסחרי, כגון Cif Crema.

כיצד לנקות תכשיטי זהב

 • מלאו קערה במים חמימים והוסיפו מעט חומר ניקוי לכלים להכנת מי סבון.

 • השרו את תכשיטי הזהב ותן להם להשרות למשך 30 דקות כדי לאפשר ללכלוך להשתחרר.

 • ואז לשפשף אותם עם מברשת זיפים רכה. כמה שיותר רך יותר טוב.

 • טובלים אותם שוב ומייבשים בעזרת מטלית רכה.

כיצד לנקות תכשיטי זהב
כיצד לנקות תכשיטי זהב.

אם תכשיטי הזהב שלך מלוכלכים מאוד, אתה יכול להוסיף כמה טיפות אמוניה למי הסבון, אך אל תשתמש בחומר זה לרעה, מכיוון שהוא עלול לפגוע בסגסוגת של מתכות או פנינים או אבנים המוטבעות בתכשיט. כאשר יש ספק, תמיד התייעץ עם מומחה.

כיצד לנקות תכשיטי כסף

כסף הוא מתכת פחות עמידה מזהב, אבל לא פחות פופולרי בשביל זה. לכולנו יש קצת כסף בבית, לא רק תכשיטים אלא גם כלי כסף או חפצי ערך אחרים. כמו בזהב, אל תשכחו שאם לתכשיט שלכם יש אבנים למשל, כדאי לבדוק את שיטת הניקוי הספציפית עבורם. לגבי תכשיטי הכסף, אם אינכם יודעים כיצד לנקות תכשיטים העשויים מהחומר הזה, אז גוגל משתפת אתכם ב-3 שיטות ניקוי עם מרכיבים שבוודאי יש לכם בבית:

 1. מים וחומרי ניקוי:

  אם התכשיטים שלך לא כל כך אטומים, מי סבון עשוי להספיק. שפשפו בעדינות עם האצבעות ושטפו. טמפרטורת המים לא חייבת להיות חמה אלא חמה. לאחר מכן יבש עם מטלית רכה.

 2. סודיום ביקרבונט:

  יוצרים משחה עם תערובת של סודה לשתייה ומים חמימים. העבר את הטבעת על ידי שפשוף בעדינות עם האצבעות. לבסוף יש לשטוף במים פושרים ולייבש במטלית רכה ונקייה.

 3. מלח ורדיד אלומיניום:

  ממלאים קערה במים חמים, מוסיפים כף מלח ומערבבים עד להמסה. לאחר מכן קחו נייר אלומיניום, הניחו אותו בתחתית המיכל והכניסו את תכשיט הכסף לתוך המיכל. המתן מספר דקות, הוצא את חתיכת הכסף ושטוף אותה במים חמימים. יבש עם מטלית נקייה ורכה.

עם המדריך הזה מגוגל, ניקוי תכשיטים הוא הרבה יותר קל. לגרום לתכשיטי הזהב והכסף שלך לזרוח!

אם אתם מתכננים לנקות את התכשיטים שלכם בכיור, אל תשכחו לסתום את הניקוז - אל תשתמשו באקונומיקה, אקונומיקה או אקונומיקה לניקוי תכשיטי הזהב שלכם, מכיוון שהם עלולים לשנות את צבע החומר. אם לפריט הזהב או הכסף שלך יש ערך שוק גבוה, שקול לקחת אותו למומחה.