איך לנקות מטבע עם משאבים תוצרת בית?

עיין במדריך הפשוט שלנו כיצד לנקות מטבעות ישנים ונפוצים לקבלת מידע על שיטות ניקוי ביתיות שבאמת עובדות
עיין במדריך הפשוט שלנו כיצד לנקות מטבעות ישנים ונפוצים לקבלת מידע על שיטות ניקוי ביתיות שבאמת עובדות.

אנו מציגים בפניכם מדריך לניקוי מטבעות עתיקים, כסף ורומיים. למד באילו שיטות להשתמש כדי לטפל ולשמר את מטבעות האספנות שלך.

בין אם לשימוש יומיומי או לחפצי אספנות, מטבעות מתלכלכים ונשחקים בקלות רבה. אם תרצו לשמור אותם נקיים, תוכלו לבחור במוצרי ניקוי שונים שקל מאוד למצוא. עיין במדריך הפשוט שלנו כיצד לנקות מטבעות ישנים ונפוצים לקבלת מידע על שיטות ניקוי ביתיות שבאמת עובדות.

זכרו: לפני ניקוי המטבעות, אנו ממליצים לבצע תחילה בדיקה קטנה. ואם אתה משתמש במוצר מסחרי, קרא ופעל לפי ההוראות שעל התווית.

בשל ערכם של חלק מהמטבעות, מומלץ תמיד להיזהר מאוד בעת ניקוים או לפנות לעזרה מקצועית אם יש ספק.

ניקוי מטבעות ישנים:

כדי לבצע ניקוי טוב של מטבעות ישנים, אתה צריך להיות זהיר. חשוב לשמור על הפטינה של מטבעות ישנים, שכן יש לה השפעה רבה על ערכם. אם יש לך ספקות, התייעץ תמיד עם מומחה כדי לברר איזה ערך יש למטבע שלך ואם יש לנקות אותו.

כיצד לנקות מטבע לשימוש נפוץ
כיצד לנקות מטבע לשימוש נפוץ.

כדי לבדוק מהניסיון שלך, כאן אנו מציעים לך את המדריך המהיר הזה:

  1. הכינו תמיסה של מים מזוקקים עם סבון ידיים עדין והניחו למטבעות להיספג. מומלץ לבחון אותם בתמיסה כמה דקות בהתחלה, ואם הם לא מראים נזק, הם נשארים למשך זמן רב יותר.

  2. הסר את המטבעות והנח אותם על מטלית נקייה ורכה.

  3. בעזרת מברשת זיפים רכה, מברישים בעדינות את המטבעות.

  4. השרו את המטבעות במיכל פלסטיק (חומרים אחרים עלולים לשרוט אותו) במים מזוקקים למשך חמש עד עשר דקות. באופן זה, כאשר הוא יתייבש, לא יהיו בו כתמי מים.

  5. תן להתייבש באופן טבעי.

כיצד לנקות מטבעות רומאים:

כדי ללמוד כיצד לנקות מטבעות רומאים, אתה יכול לעקוב אחר העצות שתוארו לעיל. אם הלכלוך מאוד עקשן, אפשר לתת להם להשרות זמן רב יותר. עם זאת, חשוב שתזכרו שמטבעות רומאים יכולים להיות בעלי ערך מיוחד, לכן כאשר יש ספק, מומלץ לפנות לסיוע מקצועי.

כיצד לנקות מטבע לשימוש נפוץ:

  • הכינו תמיסת מי סבון חמים.

  • הרטבתי מברשת שיניים שאינה בשימוש או בעלת זיפים רכים בתמיסה.

  • צחצחו בעדינות את שני צידי המטבע.

  • לשטוף במים פושרים.

  • נגב יבש עם מטלית נקייה ויבשה (ללא שפשוף).

ניקוי מטבעות כסף:

כדי לנקות מטבעות כסף, יש לך כמה אפשרויות. מצד אחד אפשר להשרות אותם במיץ לימון טבעי למשך חמש דקות או גם להחליף בחומץ לבן. מומלץ להפעיל בדיקה ראשונית של זמן קצר על מטבע על מנת לוודא שאינו גורם נזק. אם אתה משתמש במי סבון, זכור להשתמש תמיד במים מזוקקים, שכן מי ברז עלולים להזיק להם. היכנס למאמר זה כדי לגלות אפשרויות אחרות כיצד לנקות כסף.

ניקוי מטבעות כסף, רומאי או סוגים אחרים של מטבעות מתכת קל כאשר יש לנו את השיטות המתאימות. אנו מקווים שהטיפים הללו עזרו לך ללמוד קצת יותר כיצד לנקות מטבעות ישנים. אם יש לך מטבעות זהב, מאמר זה על איך לנקות זהב יכול לעזור לך.

בדיקה קטנה מומלצת על מטבעות בעלי ערך נמוך יותר. מטבעות כסף ניתן לנקות עם מים מזוקקים וסבון; או, עם מיץ לימון או לחילופין חומץ לבן. מי סבון חמים יעילים כמעט על כל המטבעות שאינם כסף. מברשות שיניים שימושיות מאוד לקרצוף עדין של מטבעות.