מוצרי ניקוי לשטיחים ושטיחים

מוצרים אלו מתמוססים במים ומשמשים לניקוי יבש של שטיחים ושטיחים
מוצרים אלו מתמוססים במים ומשמשים לניקוי יבש של שטיחים ושטיחים.

השטיח שלכם זקוק לניקוי? יש לנו הרבה טיפים מועילים כיצד לבחור חומרי ניקוי וכיצד לנקות שטיחים ושטיחים בבית.

לשטיחים ולשטיחים יש יתרונות רבים - הם חמימים, רכים, ודברים שבירים אינם נשברים כאשר נופלים עליהם. וזה כל כך נחמד ללכת עליהם ברגליים יחפות אחרי יום ארוך במשרד! למרבה הצער, הם דורשים הרבה יותר תחזוקה מאשר כיסויי רצפה אחרים.

מדפי החנויות ממש מלאים במגוון חומרי ניקוי לשטיחים המבטיחים הקלה נפלאה מאבק ולכלוך. ניקח אתכם לסיור קצר בין סוגי חומרי הניקוי העיקריים וכיצד לנקות את השטיחים שלכם. לפני השימוש במוצר לבחירתך, הקפד לבדוק את השפעתו על שטח קטן ולא פולשני של פני השטח.

שאיבת אבק רגילה תפחית את הצורך בשטיפת השטיח שלך.
לפי איזו תכונה מבדלת אתה מבין שהמשטח במטבח או בחדר האמבטיה עבר חיטוי מספיק יסודי?

שיטות ניקוי בסיסיות לשטיחים:

ישנם חומרי ניקוי רבים זמינים לניקוי שטיחים. בכל מוצר שתבחרו, הקפידו לקרוא בעיון את ההוראות על התוויות ולבדוק את השפעתו על שטח קטן ולא בולט של פני השטח.

 1. שאיבת אבק נחשבת לשיטה הקלה והפופולרית ביותר ואידיאלית לניקוי שבועי. אם אתה עושה את זה באופן קבוע מספיק, אז ניקוי יסודי יותר יכול להיעשות הרבה פחות לעתים קרובות. נסו לבחור שואב אבק עם פיות מיוחדות לניקוי המוך. עקרות בית מנוסות ממליצות שלא לשאוב את השטיח כל יום, שכן הדבר עלול להזיק לערימה.
 2. ניקוי בקיטור משמש בדרך כלל אנשי מקצוע, אך לחלק מהשואבים יש גם תכונה זו. חומר הניקוי מתמוסס במים, מתחמם ויוצא מהשואב בצורת קיטור, חודר עמוק לתוך הערימה ומנקה אותה מאבק ולכלוך. השתדלו לא לתת לשטיח להירטב מדי, כי תצטרכו לחכות זמן רב עד שיתייבש.
 3. ניקוי יבש או ניקוי סופג שאינו משתמש במים.
 4. ניקוי עם קצף או שמפו שטיחים. הקצף מוחל באופן שווה על השטיח שאוב קודם לכן. היצרנים ממליצים להשאיר אותו לזמן מה ואז לשאוב אותו.
 5. אל תשכח את הנוקאאוט הישן והטוב. ביום שמש יבש (או להיפך, בכפור), קחו את השטיח החוצה ודפקו אותו עם מקל. לאחר מכן, אתה יכול לנגב אותו עם תמיסה חלשה של חומץ - הצבעים יהפכו בהירים יותר.
שואבי אבק רבים מצוידים בשואב קיטור והם מצוינים לניקוי שטיחים
שואבי אבק רבים מצוידים בשואב קיטור והם מצוינים לניקוי שטיחים.

אפשרות נוספת לניקוי השטיח שלך היא לקחת אותו לשטיפת המכוניות! תמורת תשלום קטן הוא יישטף, ייבוש ויחזור אליכם נקי ורענן.

הסוגים העיקריים של חומרי ניקוי שטיחים

בין אם אתה משתמש בשמפו, אבקות או מסירי כתמים, הקפד לבדוק את חומר הניקוי שבחרת על שטח קטן ולא פולשני של השטיח ולפעול לפי ההוראות על התווית.

 • שמפו. אלו אולי התרופות הפופולריות ביותר. מספיק לערבב שמפו עם מים בפרופורציה המצוינת על האריזה, למרוח על השטיח ולשאוב ביסודיות. חלק מהשמפו נמכרים כבר בצורת קצף, ובמקרה זה מספיק פשוט לרסס את המוצר באופן שווה על השטיח.
 • מסירי כתמים אוניברסליים. מוצר כזה מורחים על הכתם ואז מסירים אותו עם שואב אבק יחד עם הלכלוך. למסירי כתמים לכל מטרה יש קשת פעולה רחבה יותר ולכן הם פחות יעילים. עקרות בית רבות אומרות שעדיף להשתמש בשמפו רגיל או במי סבון, ואם זה לא עוזר, אז כדאי לקחת את השטיח לניקוי יבש.
 • אבקות לניקוי שטיחים. מוצרים אלו מתמוססים במים ומשמשים לניקוי יבש של שטיחים ושטיחים. השתמש בזהירות: חלק מהאבקות עלולות לגרום לגירוי או לתגובה אלרגית.

כדי להילחם בסוגים שונים של כתמים, מתאימות גם תרופות עממיות: אמוניה, חומץ, סודה, ממס (לכתמי צבע).

שטיח עם ערימות קצרות ניתן לנקות עם מלח שולחן דק: פורשים את השטיח על הרצפה, מפזרים עליו מלח ומטאטאים היטב. כמו כן, מומלץ לנקות את השטיחים הללו בקרום של לחם חום.

בחורף ניתן לנקות את השטיח עם שלג טרי (וודאו שהשלג נקי, שכן שלג מלוכלך או נרמס עלול להשאיר סימנים על השטיח).

 • שואבי אבק רבים מצוידים בשואב קיטור והם מצוינים לניקוי שטיחים.
 • כאשר אתה משתמש בשמפו השטיח שלך, הקפד לקרוא את ההוראות על התווית בעיון
 • שיטות ניקוי שטיחים מסורתיות כוללות לחם שחור ואפילו שלג!