זה נפלא איך חומץ ומים יכולים לעשות את הבית שלך נקי!

הופכת לתמיסת ניקוי כמעט אוניברסלית
החומצה בחומץ חותכת דרך כתמים קשים, וכאשר היא מדוללת במים חמימים, הופכת לתמיסת ניקוי כמעט אוניברסלית.

ניקוי הבית שלך קל אם אתה יודע את הטריקים הנכונים. הנה כמה עצות ניקוי באמצעות שני מרכיבים זמינים בקלות - מים וחומץ.

האם ידעת שאתה יכול לנקות כמעט כל דבר בבית שלך רק עם שני מרכיבים פשוטים? מים וחומץ יכולים לעזור לך לפתור בעיות ניקיון יומיומיות כמו רצפות עץ מוכתמות או אריחים; חלונות זכוכית מלוכלכים; היפטרות מריחות לא רצויים מחדר האמבטיה שלך, ופתיחת סתימות של ניקוז אמבטיה וכיורי מטבח. החומצה בחומץ חותכת דרך כתמים קשים, וכאשר היא מדוללת במים חמימים, הופכת לתמיסת ניקוי כמעט אוניברסלית.

הנה כמה עצות פשוטות לניקוי הבית שלך באמצעות שני המרכיבים הללו.

1) לנקות את הרצפות שלך

הכן תמיסה הכוללת 1 כוס חומץ ו-3 כוסות מים. שפכו את התמיסה הזו לבקבוק ספריי, מרחו אותה על האזור המוכתם על הרצפה והמתינו 8-10 דקות. לאחר מכן, קח סמרטוט ונגב את האזור נקי, או השתמש במגב כדי להחזיר את הברק לרצפה שלך.

2) ניקוי חלונות זכוכית

מערבבים 1 כוס מים חמימים עם 0.5 כוס חומץ בקערה
מערבבים 1 כוס מים חמימים עם 0.5 כוס חומץ בקערה.

מערבבים 1 כוס מים חמימים עם 0.5 כוס חומץ בקערה. טבלו ספוג בתמיסה הזו ונגבו איתו את החלונות. מנקים מלמעלה למטה בקווים ישרים, כך שעודפי הנוזל יטפטפו לאותו כיוון. לאחר מכן, נגב את החלונות עם מטלית לחה. ולבסוף, נגב יבש עם מטלית נקייה ויבשה כדי להבטיח שלא יישארו סימני מים.

3) להיפטר מריחות

אם יש ריח מוזר בחדר האמבטיה שלך שאתה לא מצליח להיפטר ממנו, נסה להשאיר קערה של חומץ לא מזוקק בפינה למשך הלילה. זה אמור לפתור את הבעיה ולהסיר את הריח הלא נעים.

4) פתח את סתימת הביוב שלך

תהליך זה דורש מרכיב שלישי - סודה לשתייה. קח 0.5 כוס סודה לשתייה ושפך אותה לניקוז. לאחר מכן, שפכו פנימה גם 0.5 כוס חומץ לבן. החומץ פועל כחומר חיטוי ומקציף כשהוא מעורבב עם סודה לשתייה. תן לתערובת הזו להישאר בניקוז שלך במשך 30 דקות. לבסוף, שפכו דלי מים חמים לביוב כדי לשטוף שאריות.

מים וחומץ הם המרכיבים האידיאליים לפתרון בעיות ניקוי מרובות בבית שלך. כל שעליך לעשות הוא לעקוב אחר העצות הפשוטות המוזכרות במאמר זה.