שיטות להסרת חלודה

כדי להסיר חלודה מכלי מתכת כיסיתי את הכלי במלח ומעל סחטתי כמה לימונים
איך מסירים חלודה ממתכת עם לימון ומלח: כדי להסיר חלודה מכלי מתכת כיסיתי את הכלי במלח ומעל סחטתי כמה לימונים.

חמצון הוא תהליך שכיח אך יש לטפל בו. כאן אנו מסבירים כיצד לנקות מתכות חלודות ואנו מספרים לכם טריקים להסרת חלודה. המשך לקרוא!

חלודה היא ציפוי חום-אדמדם שנוצר על חפץ ברזל כשהוא בא במגע עם חמצן ומים, כמו לחות באוויר. באזורים לחים בקרבת הים, מקובל לראות חלודה על כלי עבודה, צירי דלתות ואפילו על סגירות וברזים ממתכת. אל דאגה, גוגל מסבירה עם טיפים קלים כיצד לנקות מתכות חלודות. המשיכו לקרוא ותגלו.

הסרת חלודה אינה משימה קלה, אך למרבה המזל ישנם מוצרים מסחריים היעילים מאוד על משטחים שונים, כגון קרם CIF.

כיצד להסיר חלודה ממתכת

כיצד להסיר חלודה ממתכת
כיצד להסיר חלודה ממתכת.

מתכת, כאשר היא מחלידה, יכולה להיות קשה לניקוי. עם זאת, ישנן תרופות ביתיות רבות שיכולות להסיר חלודה ממתכות. אנו משאירים לך כמה רעיונות שיכולים לעזור לך:

 • איך מנקים מתכת חלודה עם חומץ: חומץ יעיל מאוד בהמסת חלודה על כל סוגי המתכות. כל מה שצריך לעשות זה להכניס את אלמנט המתכת שהחליד לתוך מיכל עם חומץ לבן, להשאיר לכמה שעות ואז אפשר להסיר בקלות את החלודה. במקרה של משטחים גדולים יותר, כמו פורניר, מוסיפים כמות טובה של חומץ ונותנים לו לעבוד במשך מספר שעות. אתה תראה איך כל החלודה יורדת.

 • איך מסירים חלודה ממתכת עם לימון ומלח: כדי להסיר חלודה מכלי מתכת כיסיתי את הכלי במלח ומעל סחטתי כמה לימונים. ככל שתוסיפו יותר מיץ לימון, כך ייטב. הניחו למלח וללימון לעבוד מספר שעות ולאחר מכן, בעזרת מברשת, הסירו את החלודה מהמשטח.

 • סודה לשתייה להסרת חלודה: יוצרים משחה עם סודה לשתייה ומים, מורחים את המשחה על האזור החלוד ונותנים לה לפעול מספר דקות. בעזרת מברשת מסירים את התערובת ואת החלודה שתתנתק בקלות.

כיצד להסיר חלודה מפח וכיצד להסיר חלודה מברזל

יריעות גג הבית, כמו גם אלו המרכיבות את מבנה הרכב עלולות להחליד עקב מגע עם רטיבות. מכיוון שמדובר במשטחים גדולים, איננו יכולים להסיר חלודה עם מוצרים והליכים טבעיים. נצטרך פתרון אחר. במקרה של יריעות וברזל, הדבר הראשון שעלינו לעשות הוא לשייף את המשטח. בשביל זה אנחנו הולכים להשתמש בנייר זכוכית חשמלי. לאחר שהסרנו את כל התחמוצת מהמשטח, שמים מוצר נוגד חמצון ולבסוף נוכל לשים שפכטל להגנה על המשטחים. ישנן דרכים אחרות לבנייה מחדש של פח וברזל חלוד, כגון ריתוך, אך במקרה כזה עלינו להתייעץ עם איש מקצוע.

כיצד לנקות צירים חלודים

צירי הבית נוטים להחליד עם הזמן. איך נדע אם ציר חלוד? בקלות רבה: אם לציר יש צבע חום וקצת אבק, זה אומר שהוא חלוד. באופן כללי, חמצון מתרחש בסביבות עם לחות גבוהה. מה שאנחנו יכולים לעשות כדי לנקות צירים חלודים הוא הדבר הבא:

 1. בעזרת נייר זכוכית או מברשת, הסר את החלודה מהציר.

 2. נקה עם מוצר נוגד חמצון מסחרי או עם תמיסה ביתית.

 3. צובעים את הצירים בשכבת לכה נגד חלודה. זה יאפשר לכם לבודד את המתכת מהלחות של הסביבה והיא לא תחליד יותר.

פתרונות ניקוי להסרת חלודה

ישנם מוצרים רבים בשוק להסרת חלודה והם בדרך כלל שימושיים מאוד, אך תמיד כדאי לקרוא את ההוראות שלהם בעיון. ההשפעה שלו יכולה להיות חזקה מאוד, לכן אנו ממליצים ללבוש כפפות כדי להגן על הידיים ולמרוח אותן באזור מאוורר היטב, מכיוון שפליטות זה עלולות להיות מסוכנות.

לכל העצות שנפרט להלן, אנו ממליצים לבצע תחילה בדיקה על משטח קטן. כך תוכלו לראות אם הוא פגום או לא. חשוב גם שתקרא את התוויות של המוצרים שבהם אתה משתמש כדי לוודא שאתה מיישם אותם בצורה נכונה. לאחר הסרת כתם החלודה יש לשטוף את הפריט או הבגד במים נקיים ולאפשר לו להתייבש לחלוטין.

שיטות תוצרת בית להסרת חלודה

חומץ לבן ומלח

כיצד להסיר חלודה מפח וכיצד להסיר חלודה מברזל
כיצד להסיר חלודה מפח וכיצד להסיר חלודה מברזל.

שימוש בחומץ לבן להמסת חלודה מפליז ומתכת הוא אחד הפתרונות הפופולריים ביותר תוצרת בית:

 • כדי להסיר חלודה מחפצים קטנים, השרו אותם בקערה עם חומץ לבן למשך 24 שעות.

 • אם הכתם על חפצים גדולים יותר, הוסיפו שכבה של חומץ ולאחר מכן הוסיפו שכבה נוספת של מלח. אפשר גם לטבול נייר אלומיניום בחומץ ואז להשתמש בו בתור מברשת לקרצוף הכתם.

 • אם יש לך כתמי חלודה על הבגדים שלך, תחילה כסה את הבגד במלואו בחומץ לבן ולאחר מכן הוסף שכבת מלח. שפשפו בעדינות כדי להסיר את המלח, ותן לכתם להישאר רטוב במשך כמה שעות. לשטוף מאוחר יותר.

מלח ולימון

המתכון הזה פשוט, הוא עובד טוב, והוא גם לא מאוד אגרסיבי:

 • כיסיתי את כתם החלודה במלח ואז מילאתי אותו לגמרי במיץ לימון או ליים טבעי. מערבבים את המיץ עם המלח ומשרים לכמה שעות.

 • עם חפצי מתכת, השתמשו בקליפת הלימון או הליים כמברשת כדי לשפשף את הכתם. כמו כן, אתה יכול להוציא את

פסטה עם סודה לשתייה

פתרון זה מבוסס על האיכות השוחקת של סודה לשתייה:

 • מערבבים סודה לשתייה עם מים כדי ליצור משחה, ואז מפזרים אותה על המתכת או היכן שלא נמצא כתם החלודה. הניחו לו להיספג בחלודה, ואז שפשפו עם מברשת שיניים ישנה, מברשת תיל או וירולנה. חזרתי על התהליך עוד כמה פעמים במידת הצורך.

שלבים מרכזיים:

 1. אתה יכול להכין חומרי ניקוי תוצרת בית משלך כדי ללמוד כיצד לנקות פליז חלוד בבית ובגינה שלך. דוגמה לכך היא חומץ, שעוזר להמיס חלודה במתכת.

 2. אנו ממליצים תמיד לבדוק קודם שטח קטן כדי לוודא שהמשטח שברצונך לנקות אינו פגום.

 3. אין להשתמש באקונומיקה - אקונומיקה אינה מסיר חלודה. עלול להגיב עם חלודה ולגרום לשינוי צבע עוד יותר