איך להסיר כתמי צבע מהבגדים שלך כמו מקצוען?

בפעם הבאה שתזהה כתם צבע על הבגדים הלבנים או הבגדים הצבעוניים שלך
בפעם הבאה שתזהה כתם צבע על הבגדים הלבנים או הבגדים הצבעוניים שלך, הפתרונות האלה יהיו שימושיים.

לדעת כיצד להסיר כתמי צבע מהבגדים שלך יעזור לך לשמור על מראה חדש למשך זמן רב יותר. הנה כמה שיטות פשוטות שתוכל להשתמש כדי לשמור על הבגדים שלך נקיים מכתמים.

הדרך הטובה ביותר לשמור על הבגדים ללא כתמים היא למנוע מהם להכתים. עם זאת, ישנם כמה כתמים שהם בלתי נמנעים כמו זיעה, בושם, איפור וכו'. בהזדמנויות אחרות יש שפיכת רוטב בשוגג או ערבוב עומס של בגדים לבנים עם בגדים בצבע כהה שמותיר אחריו כתמים קשים. המשך לקרוא כדי לדעת כיצד להסיר כתמי צבע מבגדים.

אופן הטיפול בכתמים משתנה בהתאם לסוג הכתם וסוג הבד. אתה חייב להיות זהיר לגבי המוצרים שבהם אתה משתמש כדי לכבס את הבגדים שלך. אם אתה משתמש במוצר בפעם הראשונה, הרץ בדיקה קטנה על אזור קטן של הבגד כדי למנוע תגובה לא נעימה.

מדוע כדאי לכבס את הבגדים לאחר כל שימוש?

אנו ממליצים לך לכבס את הבגדים שלך לאחר כל שימוש ושימוש. ייתכן שלא תבחין בכמה כתמים במבט ראשון כמו כתם זיעה בבתי השחי. עם זאת, אם תעבירו לחיצה חמה על הבגד לפני שתלבשו אותו שוב, החום יהפוך את הכתם לבולט וקבוע יותר. עבור סוגים אחרים של כתמים כמו כתמי מזון או כתמי צבע, תצטרך לפעול מיד. הכתם יחדור לתוך הבד אם לא תטפלו בו במהירות.

מה גורם לריצת צבע בכביסה?

כיצד להסיר כתם צבע מבגדים
כיצד להסיר כתם צבע מבגדים?

אתה מקבל ריצת צבע בכביסה מכיוון שהצבע רופף ולא עמיד לצבע. הבעיה מתעצמת כאשר אתה מכבס את הבגדים שלך בטמפרטורה גבוהה. אתה יכול בקלות להימנע מהגברת בעיה זו. שטפו תמיד את הבגדים הכהים והצבעוניים שלכם בטמפרטורה נמוכה יותר, רצוי במים קרים.

כיצד למנוע העברות צבע?

תקלת כביסה נפוצה היא ריצת צבע מבגד אחד למשנהו. אתה יכול בקלות למנוע את זה אם תפעל לפי נוהלי כביסה בטוחים. הנה כמה טיפים שיעזרו לאנשים להימנע מתאונות כאלה.

היצרנים עשויים להוציא אזהרה עבור פריטים בצבע כהה כמו ג'ינס הג'ינס שלך. קרא את תווית הטיפול כדי לדעת אם יש צורך לכבס את הבגד שלך בנפרד. נקודה נוספת שכדאי לזכור היא להימנע מלכבס את הבגדים הבהירים והכהים יחד. זה מגביר את הסיכון להעברות צבע.

אל תערבב את פריטי הלבוש המפוקפקים עם שאר עומס הכביסה שלך. שטפו אותו בנפרד. לדוגמה, אם ידוע שחולצה אדומה מדממת צבע, עדיף לכבס אותה בנפרד בדלי. הוצא את הבגדים לייבוש מיד עם סיום מחזור הכביסה. ודא שאתה לא שוכח את הבגדים הרטובים בתוף המכונה. ככל שתשאיר אותם רטובים במכונת הכביסה שלך, כך גדלה האפשרות להעברת צבע.

כיצד להסיר כתם צבע מבגדים?

אם אתם מזהים כתם צבע על הבגדים שלכם, חשוב לא להיכנס לפאניקה. אתה יכול להסיר את הכתם מהבגדים שלך. בצע את השלבים שניתנו כאן.

אתה תצטרך:

 • גיגית מלאה במים קרים
 • חומץ
 • לוכד צבעים
 • להלבין

שיטה 1: לבגדי משי לבנים וסאטן

 1. שלב 1: טפל בכתם

  בדים עדינים כמו משי וסאטן זקוקים לטיפול עדין. הסר את הכתם על ידי יציקת 3-4 טיפות של חומר ניקוי נוזלי עדין ישירות על הכתם. שפשפו בעדינות עם האצבעות כדי לעבוד אותו. המתן 10-20 דקות

 2. שלב 2: שטפו את הכתם

  שטפו את האזור המוכתם במים רגילים. בדוק אם הכתם נעלם. חזור על שלב 1 פעם נוספת, במידת הצורך.

 3. שלב 3: לכבס את הבגד

  לאחר שהכתם נעלם, שטפו את הבגד הלבן בעדינות. זה טוב לשטוף את בגדי המשי הלבנים והסאטן שלך בידיים. השתמש בחומר ניקוי עדין כדי לעשות זאת. בגדים עדינים העשויים ממשי, צמר וכותנה דורשים טיפול נוסף ושימוש בחומר ניקוי עדין יכול לחולל פלאים. אנו ממליצים על Love and Care, אשר זמין בשוק. זה מנוסח במיוחד עבור בדים ספציפיים. בדוק תמיד את תווית הטיפול כדי להבין את טמפרטורת המים הנכונה לשימוש לכביסה.

 4. שלב 4: יבש את הבגד

  לאחר שטיפת הבגד, יבש אותו בצל חלקי. אחסן אותו כראוי. אחסן תמיד את האור והחושך בנפרד.

שיטה 2: לבגדי משי וסאטן צבעוניים

 1. שלב 1: טפלו מראש בכתם

  לפני הכביסה, טפלו מראש בכתם. הרטיבו את החלק המוכתם של הבגד ויוצקים עליו 3-4 טיפות של חומר ניקוי נוזלי. שפשפו אותו בעדינות עם האצבע למשך 1-2 דקות. לשטוף עם מים רגילים. שלב זה יהפוך את תהליך הסרת הכתמים ליעיל יותר.

 2. שלב 2: לכבס את הבגד

  כעת, הפרד את פריט הלבוש המושפע משאר העומס. הפעל שוב מחזור כביסה עדין באמצעות חומר ניקוי כביסה יעיל. אם אתה מעדיף לכבס את הבגדים שלך במכונת כביסה, אתה יכול להשתמש ב-Surf Excel Matic Liquid, אשר עוצב במיוחד עבור מכונות כביסה וזמין בקלות בשוק. בדוק תמיד את תווית טיפול הכביסה על הבגד שלך כדי להבין את טמפרטורת הכביסה הנכונה.

 3. שלב 3: בדוק אם הכתם נעלם

  בדוק היטב את הבגדים שלך כדי לראות אם כתמי הצבע נעלמו. אם לא, ייתכן שיהיה עליך להשתמש בבוסטר כביסה כמו חומץ או מיץ ליים, כפי שהוסבר בשלב 3.

 4. שלב 4: משרים בחומץ

  קחו גיגית מלאה במים קרים והוסיפו לה 1 כוס חומץ. השרו את הבגדים בתמיסה למשך 20-40 דקות. כעת, שטפו מחדש את הבגדים שלכם באמצעות חומר ניקוי הכביסה שלכם.

 5. שלב 5: לכבס את הבגד

  כעת שטפו את הבגד כפי שאתם נוהגים לעשות. העדיפו לשטוף את המשי שלכם בידיים מכיוון שהם זקוקים לטיפול עדין. עם זאת, אם למכונת הכביסה שלך יש הגדרת 'משי', אתה יכול להשתמש בזה. זכור לבדוק את תווית הטיפול בכביסה כדי להבין את שיטת הכביסה הנכונה.

 6. שלב 6: יבש את הבגד

  לאחר שטיפת הבגד, יבש אותו בצל חלקי. אחסן אותו כראוי.

שיטה 3: לבגדי כותנה לבנה, ג'ורג'ט ושיפון

 1. שלב 1: להשרות בתמיסת אקונומיקה

  השרו את הבגדים הלבנים בתמיסת האקונומיקה למשך הזמן המומלץ. אנא קרא את ההוראות על התווית בעיון כדי לקבל את התוצאות הטובות ביותר. ניתן להשתמש באקונומיקה (נתרן היפוכלוריט) כמו רין עלא. רין עלא בהיותה אקונומיקה נתרן היפוכלוריט מומלץ לשימוש על בגדים לבנים בלבד. אין להשתמש על בגדים צבעוניים. בדוק את החבילה כדי להבין את הוראות השימוש הנכונות.

 2. שלב 2: לשטוף כמו שאתה עושה בדרך כלל

  כעת, שטפו את הבגדים הלבנים שלכם בשיטת הכביסה הרגילה שלכם. הכתמים היו צריכים להיעלם.

 3. שלב 3: יבש את הבגד

  לאחר שטיפת הבגד, יבש אותו תחת אור שמש טבעי. הוא פועל כחומר חיטוי טבעי וחומר הלבנה לבגדים לבנים. אחסן אותו כראוי.

שיטה 4: לבגדי כותנה צבעוניים, ג'ורג'ט ושיפון

 1. שלב 1: הסר את הכתם

  להסרת הכתם, שפכו 3-4 טיפות חומר ניקוי נוזלי ישירות על הכתם. שפשפו את הכתם לתוך הבד בעזרת האצבעות. תן לזה להתייצב במשך 10-15 דקות.

 2. שלב 2: שטפו את הכתם

  כעת החזק את החלק המוכתם מתחת למים זורמים קרים כדי לשטוף את הכתם. חזור על שלב 1, במידת הצורך.

 3. שלב 3: להשרות את הבגד

  אם הכתם עקשן, הכינו תמיסה של 0.5 דלי מים חמימים, 1 כוס חומץ לבן ו-1-2 כפיות. של חומר ניקוי. זרוק את הבגד שלך בו ואפשר לו להיספג במשך 40-50 דקות.

 4. שלב 4: לכבס את הבגד

  כעת הנח את הבגד שלך במכונת הכביסה והתחיל את המחזור. זכור לא להעמיס בגדים בצבע לבן וכהה יחד. בדוק את תווית טיפול הכביסה על הבגד שלך כדי לדעת את שיטת הכביסה הנכונה.

 5. שלב 5: יבש את הבגד

  לאחר שטיפת הבגד, יבש אותו בצל חלקי. אחסן אותו כראוי.

שיטה 5: לבגדי פוליאסטר וניילון לבנים

לוכד צבע הוא פיסת בד מיוחדת אשר נועדה לספוג את הצבעים המדממים במהלך מחזור כביסה. הם זמינים בקלות בסופרמרקט או בחנויות המקוונות שלך. אתה יכול לחשוב על זה כעל השקעה קטנה שתחסוך לך הרבה צרות כביסה בעתיד.

 1. שלב 1: הוסף לוכד צבעים

  הנח את לוכד הצבעים במכונת הכביסה שלך לפי ההוראות על האריזה.

 2. שלב 2: הוסף אבקת כביסה

  הכנס את שאר הכביסה שלך למכונת הכביסה והגדר את מחזור הכביסה כמו שאתה עושה בדרך כלל. השתמש בחומר ניקוי כביסה יעיל. אנו ממליצים על Surf Excel Matic Liquid. זה תוכנן במיוחד עבור מכונות כביסה. בדוק את ההוראות על האריזה כדי לדעת איך להשתמש בו בצורה הנכונה.

 3. שלב 3: יבש את הבגד

  לאחר שטיפת הבגד, יבש אותו בצל חלקי. אחסן אותו כראוי.

לטיפול בכתמים על בגדי הפוליאסטר והניילון הצבעוניים שלך

הכינו תמיסה של 2-3 כפיות. של חומץ לבן ו-2 כפיות. של מים. שפכו אותו על האזור המוכתם ושפשפו עם האצבעות. הניחו לו להישאר 15-20 דקות.

עכשיו אתה יודע איך להסיר כתם מבגדים צבעוניים ומבגדים לבנים
עכשיו אתה יודע איך להסיר כתם מבגדים צבעוניים ומבגדים לבנים.

כעת, שטפו את הכתם מתחת למי ברז. אם הכתם נמשך, פשוט שפכו עליו 3-4 טיפות חומר ניקוי ושפשפו את הכתם. לשטוף שוב; עד עכשיו רוב הכתם אמור להיעלם.

הכינו תמיסת השרייה על ידי ערבוב של 1 כוס חומץ לבן ו-2-3 כפיות. של חומר ניקוי ב0.5 דלי מים. השרו בו את הבגד למשך 40-50 דקות.

שטפו את הבגד במכונת הכביסה שלכם במחזור הרגיל שלכם באמצעות חומר ניקוי באיכות טובה. אם אתה מעדיף לכבס את הבגדים שלך במכונת כביסה, אתה יכול להשתמש ב-Surf Excel Matic Liquid, אשר עוצב במיוחד עבור מכונות כביסה וזמין בקלות בשוק. עם זאת, בדוק את תווית טיפול הכביסה על הבגד כדי להבין את טמפרטורות הכביסה הנכונות לשימוש. לאחר שטיפת הבגד, יבש אותו בצל חלקי. אחסן אותו כראוי.

עכשיו אתה יודע איך להסיר כתם מבגדים צבעוניים ומבגדים לבנים. שמירה על הבהירות והברק של הבגדים הלבנים שלך אינה קשה כפי שנראה. עם זאת, זה דורש קצת מאמץ מצידך. שינויי כביסה פשוטים יכולים לעשות הבדל עצום. בפעם הבאה שתזהה כתם צבעוני על הבגדים הלבנים או הבגדים הצבעוניים, הפתרונות האלה יהיו שימושיים. אבל, כמו שאומרים, אמצעי זהירות עדיף על ריפוי.

שלב מפתח

לפני השימוש באקונומיקה או חומר ניקוי מבוסס אקונומיקה על הבגדים הלבנים שלך, קרא תמיד את הוראות תווית הטיפול על הבגד שלך. אקונומיקה היא חומר כימי קשה. חשיפת הבד העדין שלך לכימיקל הקשה הזה עלולה להרוס אותו לנצח.