איך לכבס בגדים בצורה הנכונה כדי לגרום להם להחזיק מעמד זמן רב יותר?

המשך לקרוא כדי לדעת כיצד לכבס בגדים ביד וכמה נקודות שימושיות שכדאי לזכור בעת כביסה במכונה
המשך לקרוא כדי לדעת כיצד לכבס בגדים ביד וכמה נקודות שימושיות שכדאי לזכור בעת כביסה במכונה.

חשוב לדעת איך לכבס את הבגדים שלך בצורה הנכונה. הנה כמה טיפים שיעזרו לך לנקות את הבגדים שלך בצורה יעילה ויעילה.

לכבס את הבגדים שלך בצורה הנכונה יכולה להיות השפעה עצומה על החיים שלהם. לדוגמה, אם אתה משתמש במים חמים כדי לשטוף את סארי המשי שלך, זה עלול להרוס את הגימור החלק של הסארי שלך. כדי לשמר את הצבע, הצורה והבהירות של הבגדים שלך, חשוב להשתמש בטמפרטורה הנכונה של המים ובשיטת הכביסה המתאימה. המשך לקרוא כדי לדעת כיצד לכבס בגדים ביד וכמה נקודות שימושיות שכדאי לזכור בעת כביסה במכונה.

טיפים לכביסה מוקדמת

לפני שתתחיל לכבס בגדים, עליך לנקוט בצעדים ההכרחיים האלה כדי לקבל את התוצאות הטובות ביותר.

ישנן שתי נקודות עיקריות שכדאי לזכור בעת מיון הכביסה: בד וצבע. כדאי להכין ערימות לפי צבע הבגד והבד. אסור לכבס בגדים בהירים וכהים יחד. בדים מסוימים, כמו ג'ינס, צריכים יותר קרצוף ולחץ. זה עשוי להיות הרסני עבור בדים עדינים כמו קשמיר. לכן, חשוב למיין את הכביסה לפי הבד. אם אתה רוצה את ההחזר הטוב ביותר על ההשקעה שלך בבגדים, תמיד עקוב אחר הוראות תווית טיפול הכביסה. פריטי לבוש מסוימים עשויים להזדקק לניקוי יבש בלבד בעוד שחלקם עשויים להזדקק לשטיפה ידנית במים בטמפרטורה מסוימת. קרא את תווית הטיפול כדי לספק את הטיפול הטוב ביותר לבגדים שלך.

לדעת איך לכבס את הבגדים בצורה הנכונה היא חיונית
לדעת איך לכבס את הבגדים בצורה הנכונה היא חיונית.

חשוב מאוד לבדוק אם פריטי הלבוש שלך עמידים לצבע. אחת הדרכים הקלות ביותר למנוע את בעיית העברת הצבע במהלך הכביסה היא לבצע בדיקת דימום צבע. כדי לבדוק, הרטיבו מקלון צמר גפן ושפשפו אותו בחלק הפנימי של פריט הלבוש. אם הספוגית נשארת לבנה, אתה יכול להיות בטוח שהצבע לא יזוז במהלך הכביסה.

חשוב מאוד לפתוח את כפתורי החולצות לפני הכביסה. אם לא תעשה זאת, ייתכן שתצטרך להתמודד עם חורי כפתור קרועים בחולצה שלך. כמו כן, הדק את הרוכסנים של הג'ינס והשמלות שלך. זה אולי נראה בסיסי, אבל אולי זה אחד משלבי ההדחה החשובים ביותר. בדוק אם כל הכיסים בג'ינס/שמלות שלך ריקים. מטבעות וכפתורים שנשפכים מהכיס עלולים לפגוע בתוף המכונה שלך ולגרום להוצאות תיקון מיותרות.

אל תשים את הבגד שלך לכביסה מבלי לטפל בכתמים. זכרו, ככל שתקדימו לטפל בכתמים, כך יהיה קל יותר להיפטר מהם. כביסה וייבוש של הבגד המוכתם שלך מבלי לטפל בכתמים יגרמו להשקעת הכתם בצורה יציבה יותר בבד הבגד שלך.

איך לכבס בגדים

מרכיבים לשמירה

א חומר ניקוי כביסה

ב מרכך כביסה

אם אתה רוצה את ההחזר הטוב ביותר על ההשקעה שלך בבגדים
אם אתה רוצה את ההחזר הטוב ביותר על ההשקעה שלך בבגדים, תמיד עקוב אחר הוראות תווית טיפול הכביסה.

ג מברשת בגדים

שיטה 1: שימוש במכונת כביסה

 1. שלב 1: דע באיזו טמפרטורה לבחור

  למכונות כביסה הגדרות שונות לטמפרטורת המים. יש בדים שצריך לכבס במים חמים בעוד שיש בדים שצריך לכבס במים קרים. עליך להחליט את טמפרטורת המים, על סמך הצבע והבד של פריטי הלבוש שלך.

  בגדים בהירים שהוכתמו מאוד יש לכבס במים חמים. החום ירים את הכתמים מהבד.

  בגדים בצבע כהה ובגדי כותנה יש לכבס במים קרים.

 2. שלב 2: דע באיזה גודל עומס לבחור

  אל תנסה למלא את תוף המכונה שלך עם כל הכביסה שלך בבת אחת. אתה תמיד יכול להפעיל מחזור כביסה נוסף. דחיסת המכונה שלך תשפיע על הביצועים שלה.

 3. שלב 3: דע באיזה מחזור לבחור

  כמו במקרה של טמפרטורת מים, בדים שונים זקוקים לסוגים שונים של מחזור כביסה.

  בחר את מחזור הכביסה הרגיל עבור הבגדים הרגילים והלבנים שלך.

  בחר מחזור כביסה עדין עבור הבגדים הפנימיים העדינים שלך העשויים מבדים משובחים כמו תחרה, צמר וכו'. כמו כן, תמיד יש להדק את הרוכסנים ולפתוח את הכפתורים לפני הנחתם לכביסה. אחרת, הבגד יכול להימתח בכביסה.

 4. שלב 4: דע באיזה נוזל כביסה להשתמש

  בהתאם לבד הבגדים שלך ולעומס התערובת שלך, עליך להוסיף נוזל כביסה מתאים. ישנם 3 סוגים עיקריים של נוזלי כביסה: חומרי ניקוי, חומרי הלבנה ומרכך כביסה.

  אתה יכול להשתמש באקונומיקה (נתרן היפוכלוריט) כמו רין עלא לבגדים לבנים. זהו מלבין בד שעוזר להאיר את הבגדים הלבנים שלך ולהחזיר להם את הברק. בהיותו אקונומיקה נתרן היפוכלוריט מומלץ להשתמש על בגדים לבנים בלבד. אין להשתמש על בגדים צבעוניים. בדוק את החבילה כדי להבין את הוראות השימוש הנכונות.

  לשטיפת הבגדים הצבעוניים שלך, אנו ממליצים על Surf Excel Matic Liquid שכן הוא תוכנן במיוחד עבור מכונות כביסה. זה לא משאיר שאריות (כמו שאבקות עושות) כיוון שהוא נוזל שהוא מתמוסס לחלוטין במים. זה עוזר לשמור על חיי מכונת הכביסה שלך. בדוק את החבילה כדי להבין את הוראות השימוש הנכונות.

  אנו מציעים לך להוסיף מרכך בד במהלך מחזור השטיפה. אתה יכול להשתמש ב- Comfort Core. מרכך בד זה מרכך את הבגדים וגם מוסיף ניחוח עדין לבגדים.

 5. שלב 5: יבש את הבגדים שלך

  יש בגדים שצריך לייבש באוויר. עבור אחרים, אתה יכול להשתמש במייבש המכונה. השתמש בתפאורה הכבדה עבור בגדים לבנים ועדין עבור בדים עדינים יותר.

שיטה 2: שטיפת בגדים ביד

 1. שלב 1: מיין את הכביסה שלך

  מיין את הבגדים שלך לפי צבע, הפרידו את הכהות והאורות שיש לכבס בשתי קבוצות.

 2. שלב 2: תפוס דלי

  מלאו דלי או כיור הכביסה במים חמימים.

 3. שלב 3: טיפול בכתמים

  ניתן לטפל בכתמים באמצעות חומר ניקוי נוזלי כמו Surf Excel Matic Liquid או אבקת חומר ניקוי כגון Surf Excel Easy Wash. פשוט מרחי אותו על הכתם לפני שתמשיך בכביסה רגילה.

 4. שלב 4: הוסף חומר ניקוי

  תצטרך להשתמש בחומר הניקוי הנכון עבור הבד שלך כדי לכבס את הבגדים ביד כמו שצריך, מכיוון שחלק מהבגדים העדינים יצטרכו מוצר עדין.

 5. שלב 5: להשרות

  השרו כל פריט לבוש במים למשך מספר דקות כדי להבטיח שהם סופגים את חומר הניקוי במלואו.

 6. שלב 6: כביסה

  התחל לכבס כל פריט, ללוש ולסובב את הבגדים, כדי שיקבלו כביסה יסודית. טעות נפוצה שיש להימנע ממנה בזמן שטיפת ידיים של הבגד שלך היא שימוש באבקת חומרי ניקוי עודף. כאשר אתה משתמש באבקת דטרגנט בכמות מוגזמת, היא עלולה להשאיר שאריות על הבגדים שלך לאחר הכביסה. השתמש תמיד בכמות הנכונה של חומר ניקוי. בדוק את הוראות השימוש בחבילה כדי להבין את אותו הדבר.

 7. שלב 7: לשטוף

  שטפו במים חמימים ונקיים. הפעל כל פריט מתחת לברז וסחט החוצה עד שכל חומר הניקוי נעלם.

 8. שלב 8: יבש

  השאר את הבגדים לייבוש בחדר מאוורר היטב. אתה יכול לייבש בגדים לבנים תחת אור שמש ישיר על קו כביסה. אור השמש משמש כמלבין וחיטוי טבעי. ייבש תמיד את הבגדים הצבעוניים שלך בצל חלקי על קו כביסה.

שמור על מראה הבגדים שלך בהירים ומריח רענן על ידי כביסה יסודית. שימו לב לצרכים הספציפיים שלהם כדי לגרום להם להחזיק מעמד זמן רב יותר.

יבש את בגדי הצמר שלך בצורה שטוחה . אין לתלות את בגדי הצמר על חבל הכביסה מכיוון שהוא עלול לפגוע בצורתו. מורחים אותם על משטח שטוח באזור מוצל. ודא שהחדר מאוורר היטב.