כיצד להשתמש במכונת כביסה לקבלת התוצאות הטובות ביותר?

אם אתה משתמש בקביעות באקונומיקה (או בדטרגנט כביסה המכיל חומר הלבנה)
אם אתה משתמש בקביעות באקונומיקה (או בדטרגנט כביסה המכיל חומר הלבנה), בדוק תמיד את סמלי מכונת הכביסה לפני כביסה.

מכונת כביסה היא אחד ממכשירי החשמל הביתיים השימושיים ביותר, לכן חשוב שתדעו כיצד להשתמש בה נכון. המשך לקרוא לקבלת טיפים שימושיים!

שטיפת בגדים ביד יכולה לקחת זמן רב, ולכן אין זה מפתיע שמכונת הכביסה המודרנית הפכה לפופולרית כל כך. מכונות כביסה הופכות את עשיית הכביסה לנוחה יותר, ולחוויה הרבה יותר מהנה. אך אנו מסתכנים בפגיעה הן בבגדים והן במכונת הכביסה עצמה אם איננו יודעים כיצד להשתמש במכונת כביסה ובהגדרות מכונת הכביסה בצורה נכונה. הנה כמה טיפים שימושיים להפקת המרב ממכונת הכביסה שלך:

חומר ניקוי כביסה איכותי כמו OMO יעזור לך להשיג תוצאות יעילות בעת השימוש במכונת הכביסה שלך. השתמש בכמות המומלצת של חומר ניקוי כדי להבטיח שהבגדים שלך יהיו נקיים ורעננים - זכור לקרוא את ההוראות על התווית לפני שתתחיל.

הבנת סמלי מכונת כביסה

ולכן אין זה מפתיע שמכונת הכביסה המודרנית הפכה לפופולרית כל כך
שטיפת בגדים ביד יכולה לקחת זמן רב, ולכן אין זה מפתיע שמכונת הכביסה המודרנית הפכה לפופולרית כל כך.

בדיקת כל סמלי מכונת הכביסה על הבגדים לפני העמסתם למכונה היא הדרך הפשוטה ביותר להגן על הבגדים שלך מפני נזק. סמלי מכונת כביסה מציינים באיזו טמפרטורה כדאי לכבס בדים שונים, והם יכולים גם להמליץ על מחזור מסוים, ואפילו סוג של חומר ניקוי. הנה מה שאתה צריך לדעת:

  • המספר. כאשר סמלי הכביסה על תווית כוללים מספר, כדאי לשים לב לכך - המספר מתייחס לטמפרטורת הכביסה. כמה בדים טבעיים, כמו משי וצמר, יכולים להתכווץ בכביסה חמה, בעוד שכותנה עמידה עדיף לכבס בטמפרטורות גבוהות יותר כדי להבטיח שהם נקיים לחלוטין. כותנה כבדה, כגון מצעים ומגבות, עשויה להכיל סמל כביסה של 95 מעלות - כביסה כמעט לרתיחה. למען האמת, אנשים רבים בוחרים להשתמש בכביסה סטנדרטית של 40 מעלות במקום למטרות סביבתיות. עדינים לרוב זקוקים למספר נמוך בהרבה, בדרך כלל 30 מעלות.
  • השורה. מתחת למספר, סמלי הכביסה שלך עשויים לכלול קו אופקי או קו אופקי שבור. קווים אלו מתייחסים לבד של הבגד ולסוג המחזור הדרוש לחומר המסוים הזה. קו שלם מציין בדים סינתטיים הזקוקים למחזור מתון. קו שבור מציין בד צמר הדורש מחזור עדין כדי להגן על הסיבים.
  • אם אתה משתמש בקביעות באקונומיקה (או בדטרגנט כביסה המכיל חומר הלבנה), בדוק תמיד את סמלי מכונת הכביסה לפני כביסה. הכימיקלים באקונומיקה עלולים לפגוע בחומרים מסוימים. סמל משולש עם צלב דרכו פירושו 'לא להלבין'; בחרו במקום חומר ניקוי עדין ועדין.

שימוש בהגדרות שונות של מכונת כביסה

כדי להפיק את המרב ממכונת הכביסה שלך, אתה באמת צריך להכיר את ההגדרות והמחזורים שלה, ולגלות כיצד הם יכולים להועיל לך ולמשפחתך. לדוגמה, מחזור ספין רגיל יכול להיות חמור מדי עבור כמה בגדים עדינים. כביסה עדינה עם מחזור מתון או עדין היא האפשרות הטובה ביותר. פחות תנועה במהלך מחזור הספין תפחית את הסיכון להיתקלות בבד. מחזורים עדינים טובים במיוחד עבור בגדים רקומים שיכולים להיפרם בכביסה 'רגילה'.

כשאתה מייבש את הבגדים שלך, שים לב שבדים מסוימים אסור לייבש במייבש - צמר וסיבים טבעיים אחרים יכולים להתכווץ בחום. הימנע גם מייבש בגדים שאינם נקיים לחלוטין, שכן חום עלול להציב כתמים טחונים פנימה, ולהקשות עליהם לכבס אותם.

עשה ואל תעשה מכונת כביסה

בדיקת כל סמלי מכונת הכביסה על הבגדים לפני העמסתם למכונה היא הדרך הפשוטה ביותר להגן על הבגדים שלך מפני נזק
בדיקת כל סמלי מכונת הכביסה על הבגדים לפני העמסתם למכונה היא הדרך הפשוטה ביותר להגן על הבגדים שלך מפני נזק.

כדי להבטיח שאתה מקבל את המיטב ממכונת הכביסה שלך, פעל לפי הכללים הפשוטים הבאים:

  • עשה קבץ יחד פריטים העשויים מחומרים דומים במידת האפשר. בגדים דומים ידרשו לרוב חומר ניקוי, טמפרטורה והגדרות דומות - יש פחות צורך להתפשר.
  • האם לכבס בגדים על סמך צבע. לאחר כביסות רבות, בדים צבעוניים לא צפויים לרוץ; עם זאת, בגדים חדשים, במיוחד צבעים כהים עם רמות גבוהות של צבע, יכולים בקלות להרוס לבנים ובגדים בהירים אחרים.
  • אל תתפתו להעמיס על מכונת הכביסה שלכם, גם אם יש לכם הרבה בגדים לכבס. עומס יתר יכול לקזז את האיזון של התוף, מה שעלול לגרום למחזור להיכשל במחזור הסיבוב, ולהשאיר אותך עם בגדים רטובים ספוגים.
  • אל תחשוב שהוספת יותר חומר ניקוי מהנדרש תגרום לבגדים שלך לנקות במיוחד. זה לא יהיה. אם אתה מבחין שהבגדים שלך נוקשים, מריחים חזק של סבון ויש עליהם כתמי אבקה, אז אתה משתמש יותר מדי. היצמד לכמות המומלצת על התווית של חומר הניקוי שלך.

כיצד להשתמש במכונת כביסה: רמז שימושי

מכונות כביסה הן שימושיות ויעילות, אבל הן לא תמיד יכולות לחולל ניסים – לפעמים צריך לתת להן יד קטנה לעזרה. אם יש לך בגדים מלוכלכים מאוד, טיפול מקדים וכביסה - בהקדם האפשרי, כשהכתם עדיין טרי - צפויים להיות האסטרטגיה המוצלחת ביותר. ככל שתשאיר בגדים מלוכלכים זמן רב יותר, כך יהיה קשה יותר להסיר את הכתם. אפילו מכונות חדישות יתקשו להתמודד עם כתמים שמתקבעים.

  • מחזור עדין הוא הטוב ביותר עבור בגדים עדינים ורקומים.
  • השתמש בכמות המומלצת של חומר ניקוי לסוג העומס.
  • מיין את הכביסה שלך לפני הכביסה כדי שתוכל לקבץ יחד פריטים הזקוקים להגדרות כביסה דומות.