איך לחסוך במים במכונת הכביסה: עצות מעשיות וחשובות

טקטיקה יעילה נוספת כיצד לחסוך במים בבית היא שימוש חוזר במים ממכונת הכביסה למטרות ניקוי אחרות
טקטיקה יעילה נוספת כיצד לחסוך במים בבית היא שימוש חוזר במים ממכונת הכביסה למטרות ניקוי אחרות.

לדעת איך לחסוך במים במכונת הכביסה זה פשוט. גלה כיצד שיטות מצפוניות יותר עוזרות לחסוך לא רק במים ובאנרגיה, אלא גם בכסף.

לא רק בתקופות של קיצוב מים אנחנו צריכים להעריך מחדש את ההרגלים שלנו. חסכון במשאבי כדור הארץ הוא בראש סדר העדיפויות, וצריכה מודעת מביאה יתרונות לא רק עבור הסביבה, אלא גם עבור המשפחה שלך.

יש הרבה דברים שאפשר לעשות כדי להפחית את הצריכה ולחסוך במים בבית, החל משטיפת בגדים, שהיא אחת הפעילויות הביתיות שצורכות הכי הרבה מים. כאן בגוגל אנו מפרטים כמה שיטות עבודה חשובות למי שרוצה לדעת איך לחסוך במים במכונת הכביסה. תגלו שעם שינויים קטנים בהרגלים, פשוט מאוד להימנע מבזבוז מים. לבדוק!

1) מלא את המכונה בקיבולת המקסימלית של בגדים

טיפ טוב כיצד לחסוך במים בעת כביסת בגדים הוא להשתמש במכונת הכביסה בקיבולת המרבית שלה. כדי לנצל כל ליטר מים בצורה הטובה ביותר, הוסף כמות טובה של בגדים לפני הכביסה, והתאם את מפלס המים בהתאם.

אך היזהר לא להעמיס יתר על המידה על המכונה, שכן הדבר עלול לגרום לבגדים שלך להיות לא מספיק נקיים וגם להשפיע על תפקוד המכשיר שלך. אם אין ברשותך את מדריך המכונה, עיין באתר האינטרנט של היצרן כדי למצוא את הקיבולת המומלצת עבור המכשיר שלך.

עקב אורח החיים החדש במהלך המגיפה, מצאת סוגים חדשים של כתמים על בגדים?

2) מספיקה שטיפה אחת

לדעת איך לחסוך במים במכונת הכביסה זה פשוט
לדעת איך לחסוך במים במכונת הכביסה זה פשוט.

הידעתם ששטיפה אחת מספיקה כדי להסיר שאריות כביסה? שינוי ההרגל הפשוט הזה עושה הבדל עצום כי עם שטיפה אחת בלבד תוכלו לחסוך כ-60 ליטר מים בכל כביסה. עשה את החשבון ודמיין כמה אתה יכול לחסוך בסוף חודש!

אך זכור כי בעת בחירת שטיפה יש צורך להשתמש במינון הנכון של סבון ומרכך כביסה. הסיבה לכך היא ששימוש מופרז במוצרים אלה ידרוש ללא ספק יותר שטיפות להסרת שאריות כביסה וכתוצאה מכך תיצור צריכת מים גדולה יותר. לכן, בדוק תמיד את המלצות המינון על תוויות המוצר.

3) הימנעו מתוכניות כביסה מוקדמות והימרו על מצב החיסכון של מכונת הכביסה

תוכניות קדם-כביסה הן אלו שמשרים בגדים במכונה לפני הכביסה. למרות המעשיות שלו, מצב זה בסופו של דבר מבזבז מים כאשר הוא ממלא את כל תוף המכונה. כדי לחסוך במים ובאנרגיה, עדיף להשרות את הבגדים בדלי עוד לפני הכנסתם למכונה.

בנוסף, למכונות כביסה מודרניות יותר יש מחזורי כביסה חסכוניים, שהם מהירים יותר וצורכים בסביבות 30% פחות מים ממחזור רגיל, וגם חוסכות באנרגיה על ידי היותם קצרים יותר.

4) השתמש שוב במי מכונת הכביסה

טקטיקה יעילה נוספת כיצד לחסוך במים בבית היא שימוש חוזר במים ממכונת הכביסה למטרות ניקוי אחרות. לדוגמה, ניתן להשתמש במים אלו כדי לשטוף את מטליות הרצפה, לנקות את החצר, לשטוף את הכובעים, הצמיגים וחלקי הפלסטיק של המכונית, לשטוף את המדרכה, לנקות נעליים או אפילו לשטוף את האסלה. על ידי ייעול השימוש במים אתה חוסך ועוזר לסביבה!

5) עקוב אחר ההוראות: על תוויות ביגוד, מוצר ושימוש במכונה

זה אולי נראה מובן מאליו, אבל זה טיפ בסיסי ויעיל מאוד! בהתאם למפרטי הכביסה המצוינים על גבי תוויות הבגד, שימוש בכמויות הנכונות המתוארות על גבי אריזת המוצר וטיפול במכונת הכביסה על פי קביעות היצרן הוא שילוב רב עוצמה בעת חיסכון בכסף, הימנעות משלבים מיותרים ואף מסייע בהפחתת תדירות הכביסה. בכך אתה חוסך מים, אנרגיה וכסף, תוך אופטימיזציה של חיי המכשירים והבגדים שלך.

ואם כבר מדברים על חיסכון, חלק גדול מהאנרגיה הנצרכת במהלך שטיפה משמש לחימום המים. כמובן שיש מצבים מיוחדים שבהם יש צורך בטמפרטורות גבוהות כמו 60° או 90°, אבל את הרוב המכריע של הבגדים שאנחנו לובשים אפשר (וצריך) לכבס בטמפרטורות נמוכות יותר, כמו 30° או 40°, וחלקם אפילו קר.

6) מוצרים מרוכזים עוזרים לחסוך במים

עם בחירה טובה של מוצרים אתה יכול גם לחסוך במים על ידי שטיפת בגדים. באמצעות סבון מרוכז, כמו OMO לדילול, ניתן לשלב חסכון וקיימות. האריזה הקטנה יותר של 500 מ"ל משתמשת ב-75% פחות פלסטיק, וכפי שפותחה עם נוסחה בלעדית לדלל אותה לפני השימוש, היא מניבה פי 6 יותר - עם 500 מ"ל אתה עושה 3 ליטר!

7) בדוק נזילות ונזילות ונקה את המכונה מעת לעת

דליפות עלולות לבזבז יותר מאלף ליטר מים בחודש! לכן, אם אתם רוצים לדעת איך לחסוך במים בבית, גם תחזוקה תקופתית היא כלי חשוב. מלבד הימנעות מבזבוז מים, בדיקת צנרת וברזים יכולה גם לחסוך בחשבונות המים. אז פעלו בסימן הראשון של נזילות ונזילות בצנרת הבית שלכם!

טיפ טוב כיצד לחסוך במים בעת כביסת בגדים הוא להשתמש במכונת הכביסה בקיבולת המרבית שלה
טיפ טוב כיצד לחסוך במים בעת כביסת בגדים הוא להשתמש במכונת הכביסה בקיבולת המרבית שלה.

תחזוקת המכונה משפיעה גם על חיסכון ולמרות שהייתה תמיד במגע עם מים וסבון, יש לבצע חיטוי מבפנים של מכונת הכביסה מעת לעת כדי למנוע הצטברות שאריות שעלולות להוביל לסתימה. ושאריות אלו מסוגלות גם להכתים את החלקים, מה שיכול ליצור צורך בשטיפה חדשה, תוך שימוש ביותר מים. לחלק מהמכונות יש כבר מחזור ניקוי תופים, אבל אם לא שלך, ערבב ליטר אקונומיקה במכונה מלאה במים (וללא בגדים!) ובחר בתוכנית להסרת כתמים. חזור על תהליך זה כל 40 יום.

זכור גם שמוצרי טכנולוגיית בקרת קצף כגון OMO progress front machine שונים מסבונים רגילים בכך שהם מונעים נזק למכונה ודליפה במהלך מחזורי הכביסה. מכונות הכביסה עם פתח קדמי הן בחירה טובה מכיוון שהדגמים חוסכים במים ועוזרים בשימור הבגדים.

8) בצע מחקר לפני רכישת מכונת הכביסה שלך

בחירה מודעת מתחילה בקניית המכשיר. מחקר לפני שאתה קונה כדי לקבל החלטה בת קיימא יותר. חשוב לבדוק את חותם היעילות האנרגטית, למשל, אך לא לבלבל בין צריכת אנרגיה לצריכת מים. האידיאל הוא לבחור מותג ודגם המציעים את תנאי הצריכה החסכוניים ביותר באופן כללי.

על מה לקחת בחשבון בבחירת מכונת כביסה? יש לקחת בחשבון את מספר הדיירים בבית, נפח הפריטים בשבוע, הפרדת הבגדים לפי צבע ובד, בנוסף לתדירות כיבוס הבגדים. אם למכונה יש קיבולת הרבה מעל לצרכי המשפחה, למשל, יהיה צורך לצבור בגדים כדי שניתן יהיה לבצע את הכביסה במכונה מלאה, שיעילה יותר בניקיון, בצריכת אנרגיה ובחיסכון במים. אחרת, יהיה צורך לעשות יותר מחזורי כביסה ויהיה בזבוז.

כמה ליטר מים משתמשת במכונת כביסה? בברזיל, דגמי מכונות הכביסה נעים בין 3 ל-17 קילו, עם צריכה של עד 200 ליטר מים למחזור.

איזו מכונת כביסה חוסכת הכי הרבה מים?

 • המכונות הקומפקטיות יותר, מ-6 עד 8 קילו, הן אידיאליות לזוג ללא ילדים ובעלות ממוצעת לכביסה של 61 עד 83 ליטר (פתיחה קדמית) ושינוי בין 98 ל-144 ליטר (פתיחה עליון).

 • דגמי ה -10 ק"ג משרתים היטב משפחה בת ארבעה חברים והצריכה, במקרים אלו, נעה בין 82 ל-1165 ליטר למחזור (פתיחה קדמית) ובין 90 ל-135 ליטר (פתיחה עליון).

 • למכונות במשקל 11 ו-12 קילו יש צריכה ממוצעת של 82 ליטר (פתיחה קדמית) ובין 90 ל-168 ליטר (פתח עליון) לכביסה.

 • מכונת כביסה במשקל 14 עד 17 קילו מתאימה למשפחה גדולה, עם ארבעה נפשות ומעלה, והצריכה למחזור נעה בין 100 ל-132 ליטר (פתיחה קדמית) ובין 98 ל-197 ליטר (פתח עליון), לפי ה-Inmetro..

איך לחסוך באנרגיה עם מכונת הכביסה? שמעתם פעם שכביסת בגדים בלילה חוסכת באנרגיה? נכון, יש ערים שבהן התעריף זול יותר בזמנים של פחות צריכה, מה שמוריד את מחיר הקוט"ש - לרוב בלילה. אבל זכרו: אם הרעיון הוא לנצל את הזמן הזול יותר, אל תשאירו אותו לבילוי עד למחרת! זה יכול לגרום לכתמים ואפילו לריח רע.

מהי הדרך הטובה ביותר לכבס בגדים? מכונות כביסה לבגדים יכולות להוות אלטרנטיבה חסכונית בהשוואה לכביסה ידנית, שכן הן מסוגלות לנקות יותר חפצים בבת אחת, בפחות צריכת מים ובפחות זמן. אם הכביסה מתבצעת במיכל, כשהברז פתוח למשך 15 דקות, העלות יכולה להגיע לכ-280 ליטר על כל 5 קילו בגדים.

טיפים נוספים לחסכון במים בבית

לא תמיד אנחנו צריכים (או יש לנו זמן) לעשות ניקיון כבד בבית, ולדעת איך ליישר את הבית במהירות יכולה להיות טריק חזק לחסכון במים. ביצוע תקופתי של ניקיון פשוט ומהיר יותר שומר על ניקיון הבית וגם עוזר לאיכות הסביבה, שכן הוא מייעל את צריכת המים והאנרגיה!

כאן בגוגל אנו מפרטים כמה שיטות עבודה חשובות למי שרוצה לדעת איך לחסוך במים במכונת הכביסה
כאן בגוגל אנו מפרטים כמה שיטות עבודה חשובות למי שרוצה לדעת איך לחסוך במים במכונת הכביסה.

שינויים קטנים בהרגלים עושים את כל ההבדל כדי לחסוך במים בעת כביסה, כמו שטיפה אחת בלבד ושימוש חוזר במים מהמכונה בעת ניקוי הבית. בחירות טובות של מוצרים מביאות גם יתרונות - OMO Progress ו-Comfort Concentrate, למשל, עוזרות לחסוך במשאבים מכיוון שהם משתמשים בפחות מים בתהליך הייצור שלהם.

ואם תכבס את הבגדים מחוץ לבית...

אף אחד לא רוצה להוציא על ניקיון, אז גלה איפה אתה יכול לחסוך כדי לשים את הכסף שלך במה שאתה אוהב. אם אין לכם מכונת כביסה בבית ואתם צריכים להשתמש בשירותי כביסה, יש לנו כמה טיפים שימושיים:

 1. לשטוף בצורה ידידותית לסביבה שחוסכת מים וכסף.

 2. שטפו תמיד צרור שלם של בגדים בבת אחת כדי להפיק את המרב ממחזור הכביסה.

 3. זכור לכבס בגדים בהירים וכהים בנפרד כך שתמיד יהיה להם את המראה התוסס הזה, הימנעות מכתמים.

 4. במידת האפשר, הפרד את הבגדים המלוכלכים ביותר מהפחות מלוכלכים כדי שתוכל להשתמש במחזור קצר במכונת הכביסה. זה כנראה יספיק לרוב צורכי הכביסה, וזה פחות צורך משאבים.

 5. לכבס בגדים במים קרים, זה חוסך באנרגיה.

 6. הסר את מוך הבד מהמסנן במכונת הכביסה לפני התחלת המחזור, כדי שהאוויר החם יוכל להסתובב בצורה יעילה יותר בעת הסיבוב. גרמו לבגדים להחזיק מעמד זמן רב יותר וחסכו באנרגיה על ידי ייבוש בגדים על חבלי כביסה - במקום להשתמש במייבשי כביסה. תלו אותם והניחו להם להתייבש באופן טבעי. בבדים כמו כותנה, המקומטים נעלמים ואפילו לא צריך להשתמש הרבה במגהץ. לחיות!

 7. לעוד בגדים וג'ינס נטולי קמטים, הניחו אותם במייבש על אש גבוהה למשך 15 דקות עם חופן קוביות קרח ותנו לקרח לעשות את הקסם שלו - אדים יעזרו להיפטר מהשקעים. אבל זכרו: עשו זאת רק עם בגדים שיכולים ללכת למייבש!

עכשיו כשאתם מכירים את העצות החשובות והמעשיות ביותר להימנע מבזבוז מים, שנו הרגלים וצריכה הרבה יותר חסכונית ומודעת! הכוכב שלנו והכיס שלך תודה לך.

שאלות נפוצות על איך לחסוך במים במכונת הכביסה

האם כביסה בלילה חוסכת באנרגיה?

בערים מסוימות בברזיל, ערך האנרגיה נמוך יותר בזמנים שבהם היא נוטה לצרוך מעט.

מה אני יכול לעשות כדי לחסוך במים במכונת הכביסה?

רשמנו 8 טיפים שיעזרו לכם לחסוך הרבה מים בעת כביסה. ראה את המאמר שלנו!

כמה ליטר מים משתמשת במכונת כביסה?

מצא במאמר שלנו את דגם המכונה שלך וראה כמה מים היא צורכת.