כיצד לכבס מסכת הגנה מבד

איך לשטוף מסכת הגנה מבד
ומכיוון שזו שאלה של בריאות, אולי כבר שאלתם את עצמכם: איך לשטוף מסכת הגנה מבד?

גלה כיצד לשטוף בצורה מהימנה את מסכת ההגנה מבד שלך כדי להיות ולהרגיש בטוח יותר

עם בריאות אל תשחק. קוביד 19 פתאום שינה את ההרגלים שלנו בן לילה ונאלצנו לחיות עם מסכת הבד. ומכיוון שזו שאלה של בריאות, אולי כבר שאלתם את עצמכם: איך לשטוף מסכת הגנה מבד?

זו שאלה מצוינת! הלכנו אחרי מומחים כדי להביא לכם את המידע הטוב ביותר. דעו כי התעטשות, שיעול, דיבור או אפילו נשימה מסוגלות לגרום לטיפות - אפילו בלתי נראות - הנמצאות ברוק שלנו להשתחרר לסביבה. אם נדבק זה עלול להפיץ את הנגיף. אז הדרך הטובה ביותר להילחם בזה היא להיות מעודכן. בואו ללמוד איך לשטוף את מסכת הפנים מבד?

מהי המסכה הטובה ביותר?

זו פיסת המידע הראשונה שכולם רוצים לדעת. ישנם 5 סוגי מסכות הפופולריים ביותר:

 1. המסכה הכירורגית, בשימוש נרחב על ידי סוכני בריאות;

 2. מסכות עם מסנן פחם פעיל, המשמשות נגד זיהום אך לא נגד וירוסים;

 3. מסכת הניתוח TNT;

 4. מסכת N95, העשויה ממיקרופייבר סינתטי, ואם מותאמת היטב לפנים, מסננת כ-94% מהחלקיקים שמסתובבים באוויר (באירופה המכונה FFP2 Respirator);

 5. מסכת הבד - כדי להיות יעילה יותר, היא צריכה להיעשות עם יותר משכבה אחת.

ניתן להשתמש במסכת הבד כל עוד אתה זוכר שתמיד יש לכבד מרחק חברתי. יעילותה פחותה ממסכה כירורגית N95 ו-TNT. יש לזכור כי מסכה זו מונעת את העברת הנגיף אם יש לנו אותה ואינה מציגה תסמינים כלשהם.

ומי צריך ללבוש מסכה?

גלה כיצד לשטוף בצורה מהימנה את מסכת ההגנה מבד שלך כדי להיות ולהרגיש בטוח יותר
גלה כיצד לשטוף בצורה מהימנה את מסכת ההגנה מבד שלך כדי להיות ולהרגיש בטוח יותר.

כולם (כולל ילדים מעל גיל שנתיים). שימו לב כי מדובר בגישה פליאטיבית. למסיכת הבד אין את הכוח לסנן את האוויר. לכן, זה לא מגן על האדם שלובש המסכה מפני הידבקות בנגיף. מגע חברתי מסוכן מכיוון שאיננו בטוחים מי בריא או אסימפטומטי (יש לו את הנגיף אך ללא תסמינים). לכן, אם אתה צריך לצאת לרחוב, חבש מסכה. בעיקר להיות בסביבה צפופה, קניות או שימוש בתחבורה ציבורית.

כאשר אנו משתמשים במסכות, הן עוזרות למנוע מאיתנו לגעת במשטח של כל מקום מזוהם ומיד לוקחות את היד לאזור הנשימה: האף והפה. אבל תפקידו העיקרי הוא למנוע מאיתנו להפיץ טיפות רוק במקום בו אנו נמצאים. במילים אחרות, הוא משמש להאטת התפשטות הנגיף בסביבתנו.

כמובן, עלינו גם להימנע מגירוד עיניים, תמיד לשטוף ידיים ולנקוט בכל אמצעי הזהירות ההיגייניים ששמענו עליהם כל כך הרבה, כמו להתקלח וללבוש בגדים לכביסה כשאנחנו מגיעים מהרחוב או חיטוי נכון שלנו. בית משלו.

איך עלי ללבוש מסכה?

אינפקטולוגים ממליצים להשתמש במסכת N95 או במסכה כירורגית אם יש לך תסמינים כלשהם, שכן היעילות שלה גדולה יותר מהאחרות. עם זאת, אם אין תסמינים ניכרים, מומלצת מסכת בד כמחסום מכני לטיפות של הפרשות נשימתיות. מומחים מציינים כי השימוש בו לא יעלה על 2 או 3 שעות. זה תלוי גם בלחות במסכה. באזורים בהם החום גדול יותר, הנטייה היא לנו להזיע יותר והמסכה הופכת ללחה ביתר קלות, מה שפוגע ביעילותה. משמעות הדבר היא: תמיד ללכת עם יותר ממסכה אחת.

כיצד אוכל לגרום לילד הצעיר שלי ללבוש את המסכה?

אם המשפחה שלך גדולה, הקפד לספק מסכות בד עם יותר משכבה אחת לכולם. לא ניתן לשתף מסכות. אז לכל אחד צריך מסכות משלו.

אם יש לכם ילדים, רעיון טוב הוא לשים מוטיבים של ילדים על המסכות כדי למשוך את תשומת הלב של הקטנים. זכרו שכמעט כל גיבור על לובש מסכה. זה טיעון מצוין לשכנע את הילדים שלך להישאר איתה בזמן שהם בחוץ. אחרי הכל, אנחנו צריכים להרחיק את הקטנים מוירוסים וחיידקים.

הימנע שיש רק שקית ניילון אחת לשאת את כל המסכות שלך. אם אתה צריך להיות נעדר כל היום, תצטרך לפחות 4 מסכות בד. אם הראשונה כבר רטובה ויש להחליף אותה, לא תוכל להרכיב אותה עם שאר המסכות המחוברות.

אתה צריך לשטוף אותה ברגע שאתה יורד מהרחוב
בכל פעם שאתה לובש את המסכה, אתה צריך לשטוף אותה ברגע שאתה יורד מהרחוב.

כך גם לגבי החזרה הביתה: טיפול נוסף. מומחים אינם יודעים בדיוק כמה זמן הנגיף נשאר חי בבגדים או בחומרים אחרים. זה אומר: היזהר מאוד בעת הסרת המסכה כשאתה מגיע הביתה:

 • הסר את המסכה ליד רצועת העניבה, הימנעות מלגעת בה ככל האפשר;

 • היזהר היכן אתה שם אותו. עדיף להגיע הביתה ולהשרות אותה בתמיסה שאנחנו הולכים ללמד אותה לפני שתורידו את שאר הבגדים.

 • שטפו היטב את הידיים בעת הטיפול בו. לפני ואחרי תהליך הכביסה.

אבל אחרי הכל, איך לחטא מסכת הגנה לרקמות?

אתה תצטרך את זה:

 • מים סניטריים
 • מים

איך אני שוטף את המסכה הביתית שלי?

לא ניתן לכבס את המסכה הכירורגית ו-N95. הם חד פעמיים. אבל מסכת הבד דורשת טיפול מיוחד.

 1. בכל פעם שאתה לובש את המסכה, אתה צריך לשטוף אותה ברגע שאתה יורד מהרחוב.

  חשוב לדעת שאם ברחוב שמתם לב שהיא כבר רטובה, זה אומר שצריך להחליף את המסכה, שהיעילות שלה נפגעה. לכן, תמיד לשאת יותר ממסכה אחת זה רעיון טוב, גישה מונעת חכמה.

 2. ניקוי המסכה עם אקונומיקה.

  משרד הבריאות והאגודה הברזילאית לזיהום SBI ממליצים. המתכון ללמוד כיצד לשטוף מסכת הגנה מבד הוא סופר פשוט: חצי ליטר מים ו-10 מ"ל אקונומיקה (ככף אחת).

 3. יש להשרות את המסכה למשך 20 דקות בתמיסה זו.

  לאחר מכן, שטפו את המסכה כרגיל במים וסבון, שטפו תחת מים זורמים.

 4. האם אני יכול להשתמש במכונת כביסה?

  אפשר גם לכבס את המסכה במכונה לאחר טיפול חיטוי. כיום, הטכנולוגיה יצרה את אבקת הכביסה שאתה מכיר וסומך על בעל בריתך גם בתקופה זו.

 5. האם הבגדים שלי יכולים להיות מזוהמים בתהליך הכביסה?

  הדבר הראשון שצריך לעשות הוא: אל תשים את המסכות שלך בתיק הבגדים המלוכלכים שלך. חיטוי אותו כדי שתוכל לשטוף אותו כרגיל לאחר מכן. אם יש לך ספק, הקפד לעיין במאמר שלנו על ניקוי הבגדים שלך.

 6. יבש בשמש או מגהץ חם.

  בסיום הכביסה, הכניסו אותו לשקית ניילון לשימוש ביציאה.

 7. שטפו את הידיים.

  בכל פעם שמטפלים במסכת הבד המגן, זכור לשטוף את הידיים היטב במים וסבון. אין לך דרך לדעת אם היא נגועה. לכן, פעל במניעה כדי לחפש את שלומך.

 8. שימו לב לבגדים שלכם.

  אין טעם להשתמש במסכה ולטפל בה בצורה לא נכונה, ולזהם את הבגדים שלך או את הסביבה הביתית שלך בעת הסרתה. זכרו שעליכם להקפיד במיוחד גם על כיבוס הבגדים בהגעה מהרחוב וכאן בגוגל תמצאו מידע לכך.

נסו להיות מודעים לאמצעים אחרים הקשורים לטיפול היגייני. בגוגל תמצאו מאמרים רבים המתייחסים לאמצעי הזהירות שעלינו לנקוט עם ביתנו ומשפחתנו כדי שבאמת נהיה ונרגיש בטוחים ברגע הקשה הזה של כל כך הרבה ספקות. לעשות את חלקנו היא הדרך הטובה ביותר לשנות את העולם.

עקב אורח החיים החדש במהלך המגיפה, מצאת סוגים חדשים של כתמים על בגדים?