כיצד לחטא בגדים מווירוסים, חיידקים וחיידקים

אם יש לך ספקות לגבי הדרך הנכונה לחטא בגדים מזוהמים
אם יש לך ספקות לגבי הדרך הנכונה לחטא בגדים מזוהמים, לכבס את הבגדים ולהשתמש בחומר חיטוי על הבגדים מבלי לפגוע בהם, המדריך הזה בהחלט יעזור לך.

למד כיצד לחטא בגדים כראוי ובדוק טיפים מעשיים לחיטוי בגדים והבטחת הפריטים שלך נקיים מחיידקים וחיידקים!

לאחר נסיעה באוטובוס, בילוי היום בבית הספר או בעבודה, הבגדים שלנו חשופים לכל מיני לכלוך וחיידקים שיכולים להיות גורם למחלות רבות. לכן, לדעת לחטא בגדים היא חיונית לבריאותנו.

אם יש לך ספקות לגבי הדרך הנכונה לחטא בגדים מזוהמים, לכבס את הבגדים ולהשתמש בחומר חיטוי על הבגדים מבלי לפגוע בהם, המדריך הזה בהחלט יעזור לך.

הדרך הקלה ביותר לחסל חיידקים וחיידקים מבדים היא להשתמש בסבון אנטיבקטריאלי כדי לחטא בגדים ישירות בכביסה.

כיצד לחטא בגדים מזוהמים

כדי לחטא בגדים מזוהמים יש להתייחס לפריטים אלה בצורה שונה, להפריד אותם מהכביסה הרגילה ולכבס יחד בטמפרטורה גבוהה יותר. זה נכון גם כאשר מישהו במשפחה חולה בנגיף.

במקרים אלו, שימוש בסבון חיטוי כגון OMO מחטא ומחטא הוא דרך טובה גם לשטוף וגם לסלק מיקרואורגניזמים מהחלקים. בנוסף למתן פעולת ניקוי וחיטוי עוצמתיים, הוא דואג לבגדים.

הדרך הקלה ביותר לחסל חיידקים וחיידקים מבדים היא להשתמש בסבון אנטיבקטריאלי כדי לחטא בגדים ישירות בכביסה
הדרך הקלה ביותר לחסל חיידקים וחיידקים מבדים היא להשתמש בסבון אנטיבקטריאלי כדי לחטא בגדים ישירות בכביסה.

ישנם אמצעי זהירות נוספים לגבי אופן חיטוי בגדים שיש לנקוט בהם:

 1. הפרידו בגדים מזוהמים ושטפו מיד.

  אם אתה חושב שהם אולי באו במגע עם איזה וירוס, שטפו אותם בהקדם האפשרי. אל תניח אותם בסל הכביסה המלוכלך כדי למנוע זיהום של פריטים אחרים.

 2. אין לנער בגדים מזוהמים.

  על ידי ניעור בגדיך, אתה תורם להתפשטות חיידקים ווירוסים באוויר. לכן, הנח את החלקים ישירות במכונת הכביסה.

 3. הוסף סבון מתאים.

  בעת הכביסה, העדיפו להשתמש בתכשיר חיטוי על בגדים, אך בחרו במוצר שפותח במיוחד למטרה זו.

 4. השתמש במים חמים לכביסה.

  אבל זכור לבדוק תמיד את תג הכביסה שלך להוראות כביסה.

 5. יבש בגדים בשמש.

  אם זה לא אפשרי, אפשר לייבש אותם במייבש הכביסה (אבל בדקו אם אפשר לייבש את הבדים בצורה כזו).

שלב אחר שלב כיצד לחטא בגדים במכונת הכביסה

דרך מעשית לחטא בגדים משומשים היא להשתמש במכונה. בצע את השלבים הבאים כדי לחטא ביעילות בגדים במכונת הכביסה:

 1. הכניסו את החלקים פנימה, אך השתדלו לא להעמיס עליהם יתר על המידה.

  הימנע מלהכניס יותר מדי בגדים למכונה בבת אחת. הניקוי הוא היעיל ביותר כאשר יש מקום לחלקים לנוע בתוך תוף הכביסה. עומס נמוך יותר יאפשר למים ולמוצרי ניקוי להתפזר בצורה חופשית יותר ולפעול בצורה אחידה יותר על החלק.

 2. הוסף את המוצרים הדרושים ובחר במחזור הארוך יותר.

  במיוחד עבור מגבות וסדינים, שעלולים להכיל וירוסים וחיידקים, בחרו את הגדרת הכביסה הארוכה יותר עם שטיפה נוספת.

 3. בחר טמפרטורה גבוהה יותר.

  לפי ANVISA, ניתן לכבס בגדים או בדים בסיכון גבוה בטמפרטורה שבין 22 מעלות צלזיוס ל-50 מעלות צלזיוס עם שימוש משויך, מבוקר ומפוקח במוצרים המבוססים על כלור (כגון אקונומיקה) כדי להרחיב את כוח החיטוי. חלופה היא להשתמש במים חמים (מעל 71 מעלות צלזיוס למשך 25 דקות) כדי לחסל מיקרואורגניזמים פתוגניים.

 4. נקה את מכונת הכביסה.

  זכור לנקות ולעקר את המכונה לאחר כביסה של בגדים מזוהמים כדי למנוע כל סכנת העברה במחזור הבא.

עקב אורח החיים החדש במהלך המגיפה, מצאת סוגים חדשים של כתמים על בגדים?

האם אתה יכול לשים חומר חיטוי על הבגדים שלך?

אנשים רבים תוהים אם הם יכולים להשתמש בחומר חיטוי על בגדים או שמוצר זה פוגע בבגד בצורה כלשהי. התשובה פשוטה: הנחת חומר חיטוי על הבגדים מותרת כל עוד שמים לב לכמות המשמשת או שמדובר במוצר שמיועד במיוחד למטרה זו.

אם אתם רוצים לדעת איך לחטא בגדים צבעוניים מבלי לדהות או להימנע משחיקת הבד, אל תגזימו. הסיבה לכך היא שחלק מהמרכיבים של המוצר יכולים להשפיע על צבעו, גמישותו ועמידותו. אז עקבו אחר הוראות היצרן - זה עדיין מונע מהחלקים לקבל ריח חזק מאוד. הדרך הפרקטית ביותר לחטא בגדים בכביסה היא שימוש במוצר כמו OMO נוזלי חיטוי, המחסל 999% מהחיידקים והחיידקים. פשוט הוסף את המינון המומלץ לתא הסבון של מכונת הכביסה שלך והמשך כרגיל, בחר את מחזור הכביסה המתאים ביותר לחומר הבגדים ולמידת הלכלוך שלהם. ראה את המדריך המלא שלנו לשימוש במכונת הכביסה שלך בצורה הטובה ביותר.

איך לחטא בגדים עם המייבש?

מייבשי בגדים יכולים להגיע לטמפרטורות סביב 65 מעלות צלזיוס, מה שיכול להרוג את רוב החיידקים. אם יש לך אחד כזה (או אם המכונה שלך מכבסת ומתייבשת), מומלץ לשים את הכביסה על מחזור ייבוש ארוך יותר לאחר הכביסה כדי להבטיח שהבד יבש לחלוטין. ראה כיצד להשתמש במייבש שלך לתוצאות טובות יותר.

אם אין לך מייבש, אל תדאג, יש דרכים אחרות לייבש את הבגדים שלך במהירות. יתר על כן, מומלץ גם לתלות את החלקים לייבוש בשמש, במידת האפשר.

שאלות מובילות על כביסה וחיטוי בגדים

להלן, בדוק את הנושאים העיקריים הקשורים לאיך לחטא בגדים ומה לעשות כדי לחטא אותם ביעילות ולהגן על המשפחה שלך, כמו גם את אמצעי הזהירות הדרושים כדי למנוע זיהום.

איך מתקינים וירוסים על בגדים?

בכל פעם שמישהו קרוב אלינו משתעל או מתעטש, הרוק שנפלט עלול לגרום לחלקיקי וירוס להיצמד לבגדים שלנו. כמו כן, זה יכול להיות קיים על כל משטח בו נוגע מישהו שמכסה עיטוש או שיעול בידיו ומיד נוגע במשטח זה. כולל הבגדים.

כמה זמן נשארים וירוסים, חיידקים וחיידקים על בגדים?

זה תלוי בסוג הרקמה והמיקרואורגניזם המדוברים. כדאי לזכור שבעוד שחיידקים מסוגלים להתרבות על כל משטח, נגיפים שורדים רק מחוץ לאורגניזם חי למשך כמה ימים לכל היותר.

האם ישנם סוגי רקמות רגישים יותר להצטברות חיידקים?

למד כיצד לחטא בגדים כראוי ובדוק טיפים מעשיים לחיטוי בגדים והבטחת הפריטים שלך נקיים מחיידקים וחיידקים
למד כיצד לחטא בגדים כראוי ובדוק טיפים מעשיים לחיטוי בגדים והבטחת הפריטים שלך נקיים מחיידקים וחיידקים!

שוב זה יהיה תלוי אם אנחנו מדברים על וירוסים או חיידקים. כל סוג של חומר יכול להיות מזוהם, אבל סוגים מסוימים של בד נשארים מזוהמים זמן רב יותר מאחרים.

בדים כמו פוליאסטר יכולים להעדיף שהנגיף יישאר פעיל לתקופה ארוכה יותר בהשוואה לחומרים נקבוביים אחרים, כמו כותנה, למשל. חשוב גם לזכור שחלק מהווירוסים יכולים לשרוד במשך יומיים או שלושה על כפתורי פלסטיק ורוכסני מתכת.

באיזו טמפרטורה יש להשתמש כדי לחטא בגדים ולחסל וירוסים?

אידיאלי עבור דברים כמו חיטוי בגדים משומשים הוא לכבס אותם ב-60 מעלות צלזיוס או יותר. עם זאת, בדים עדינים יותר וכמה חומרים סינתטיים עלולים לסבול מנזק כאשר הם נחשפים לטמפרטורה זו. לכן, בחר תמיד בטמפרטורה הגבוהה ביותר המוזכרת על התווית של כל פריט ובחר מחזור כביסה ארוך יותר.

בנוסף, מומלץ לגהץ את החתיכות לאחר הייבוש, שכן טמפרטורות גבוהות עוזרות להעלים וירוסים.

באיזה סוג של סבון וחומר חיטוי עלי להשתמש על בגדים כדי להרוג חיידקים וחיידקים?

מומלץ להשתמש בחומר חיטוי על בגדים שעלולים להיות נגועים בווירוסים וחיידקים ולשטוף אותם באבקת סבון, רצוי בפעולת חיידקים. אתה עדיין יכול להשתמש באקונומיקה עם אקונומיקה, כלור או אקונומיקה בהרכבם. עם זאת, סוגים מסוימים של אקונומיקה יכולים להכתים או לפגוע בבגדים צבעוניים, במיוחד אלה המכילים כלור.

האם אני יכול לחטא בגדים עם חומץ?

דרך נוספת לחטא בגדים ולעקר אותם היא להשרות אותם במים חמימים עם אלכוהול וחומץ לפני שטיפתם עם אבקת הכביסה הרגילה שלך. זה יעזור להסיר אבק ולחסל קרדית.

באיזו תדירות עלי לחטא בגדים?

זה תלוי. אם אתה גר עם מישהו שעובד בתחום הבריאות או חולה, זה יהיה אידיאלי לכבס ולחטא בגדים כל יום.

האם עלי לכבס את הבגדים שלי לאחר החזרה מהרחוב?

אם יש סיכוי טוב שבאת במגע עם נגיף כלשהו (לדוגמה לאחר ביקור בבתי חולים או במקומות צפופים מאוד), רצוי לנקוט באמצעי זהירות, כגון חיטוי הבגדים והאביזרים בהם השתמשת והחלפתם. אותם מיד כשאתה מגיע הביתה.

האם אני צריך לכבס בגדים בנפרד אם מישהו שגר איתי חולה?

זהו נוהג טוב, במיוחד עבור מחלות זיהומיות מאוד או אם בגדים מלוכלכים בעליל בדם או בקיא, למשל.

אני איש מקצוע בתחום הבריאות. האם אני צריך לכבס את הבגדים שלי אחרת?

הדרך הפרקטית ביותר לחטא בגדים בכביסה היא שימוש במוצר כמו OMO נוזלי חיטוי
הדרך הפרקטית ביותר לחטא בגדים בכביסה היא שימוש במוצר כמו OMO נוזלי חיטוי, המחסל 999% מהחיידקים והחיידקים.

בהתאם למקום העבודה שלך, מומלץ לנקוט באמצעי זהירות נוספים בעת ביצוע הכביסה. אם אתה עובד במקומות המהווים סיכון גבוה לזיהום, כמו מרפאות רפואיות ובתי חולים, עליך לשטוף חלקים משומשים ברגע שאתה מגיע הביתה. באופן אידיאלי, השתמש בשילוב של סבון וחומרי חיטוי על הבגדים שלך. זכור לשטוף ולחטא בגדים מלוכלכים מאוד בנפרד, כדי למנוע זיהום של פריטים אחרים, ולחטא היטב את הידיים לאחר הכנסתם למכונה או למיכל.

איך אני יכול למנוע מהבגדים שלי להיות מזוהמים על ידי חיידקים?

ראשית, הימנע ממגע עם אנשים חולים. הרחיקו לפחות שני מטרים, גם אם אין תסמינים ברורים יותר כמו שיעול או התעטשות. אם לא ניתן להימנע ממגע, נסו לשטוף פריטים בשימוש תכוף, לשים חומר חיטוי על הבגדים - בנוסף לסבון - ולהשתמש במים חמים.

האם עלי להשרות את הבגדים לפני הכביסה?

בדרך כלל אין צורך, אבל אם אתה מודאג מזיהום החלקים, השרו אותם בתמיסה של מים ואקונומיקה, רצוי ללא כלור או עם חמצן פעיל.

כיצד עלי לחטא חלקים בעור טבעי, סינטטי או ויניל?

פריטים המיוצרים עם סוגי בד אלה, שאינם ניתנים לכביסה, חייבים לעבור חיטוי במגבונים מחטאים. עם זאת, לפני השימוש בכל סוג של רקמות ניקוי, בדוק חלק קטן מהפנים של מעיל העור, למשל, כדי לוודא שאין נזק לחומר.

בעת חיטוי בגדים, כדאי לזכור:

 • רעיון טוב הוא ללבוש כפפות אם אתה צריך לטפל בבגדים שלובשים אנשים חולים או מדים של אנשי מקצוע בתחום הבריאות. בכל פעם שתעשה זאת, השלך אותם מיד לאחר השימוש ושטוף את ידיך היטב.

 • אל תשתף פריטים כגון מגבות רחצה, מגבות פנים ומצעים אם מישהו חולה בביתך.

 • אין לכבס את התחתונים יחד עם בגדים מזוהמים.

 • הימנע מלגעת בפנים שלך לאחר טיפול בבגדים מלוכלכים, ונסה לשטוף את הידיים היטב לאחר מכן.

לראות איך לחטא בגדים בכביסה זה פשוט? פשוט השתמש במוצרים שנוסחו במיוחד כדי להילחם בחיידקים ווירוסים כדי לחטא בבטחה בגדים. עקבו אחר העצה הזו ושמרו על בריאותכם ועל ביתכם מוגנים!