שמיכת פוך בחורף - רעננה ונוחה לתרדמה

אבל בעונה הקרה לא תמיד קל לספק מספיק אוויר צח בחדר השינה שבעזרתו שמיכת פוך יכולה להתאוורר בחורף
אבל בעונה הקרה לא תמיד קל לספק מספיק אוויר צח בחדר השינה שבעזרתו שמיכת פוך יכולה להתאוורר בחורף.

כל מה שאתה צריך לדעת על שינה טובה בחורף.

למרות שאנחנו לא נמצאים בתרדמה, שינה בחורף היא משהו מאוד מיוחד עבורנו. אחרי הכל, זה נחמד במיוחד מתחת לשמיכות בחורף - במיוחד כשסוער, שלג, גשם וקפוא בחוץ. ריכזנו עבורכם מספר טיפים לשמירה על המיטה חמימה ונעימה, אך עדיין טרייה.

מי לא אוהב לישון במשי וסאטן? בחורף, לעומת זאת, כדאי לבחור בבדים מחממים ונושמים כמו כותנה ישנה וטובה. בנוסף, אתה יכול לשטוף אותם בבטחה בטמפרטורות גבוהות - למיטה רעננה ונעימה.
האם אתה משתמש באבקת כביסה, קפסולות חומרי ניקוי או חומר ניקוי נוזלי כדי לכבס את הבגדים שלך?

אוורור שמיכת פוך בחורף

העצלנים שבינינו שמחים שהמיטה לא צריכה להיות מוכנה ממש בבוקר. במקום זה, אווררו, אווררו, אווררו, כי זה מבטיח שהקרדיות לא יעשו את עצמן בנוח יותר מדי במיטה שלכם (הרי קרדית יכולה לעורר אלרגיות - כאן תוכלו לברר עוד על הזחלנים הקטנים). אבל עובש יכול להיווצר גם במצעים אם לא מאווררים אותם כמו שצריך. אבל בעונה הקרה לא תמיד קל לספק מספיק אוויר צח בחדר השינה שבעזרתו שמיכת פוך יכולה להתאוורר בחורף. כי לפעמים מזג האוויר כל כך גרוע שלא רוצים לפתוח את החלון. עם זאת, אוורור השמיכה חשוב, ואוורור חדר השינה פשוט חייב להיות קבוע בחורף.

כך תוכלו לאוורר את חדר השינה שלכם בחורף

לפני שנספר לכם איך הכי טוב לאוורר את שמיכת פוך בחורף, כדאי שנסתכל על חדר השינה. אחרי הכל, אנחנו מאבדים לפחות 15 ליטר של לחות במהלך השינה. חלק מזה מגיע למזרן ולמצעים, אבל הרבה משתחרר לאוויר גם דרך הנשימה שלנו. למרות שאוויר חם יכול לקשור יותר לחות מאוויר קר, אוויר צח עדיין חשוב. זו הדרך הטובה ביותר לאוורר את חדר השינה שלך בטמפרטורות חורף קרות:

  • אין לאוורר במשך זמן רב

אם הטמפרטורות יורדות מתחת ל-15 מעלות, אין להטות עוד את החלונות כל הלילה כי האוויר הקר לא יכול לקשור מספיק לחות. בנוסף, החדרים יתקררו יתר על המידה, דבר שיוביל לצריכת אנרגיה מוגברת לחימום.

  • אוורור צולב בקצרה בבוקר

בבוקר לאחר הקימה פתחו את החלונות בחדר השינה ובחדר ממול למשך 5 דקות והקפידו על טיוטה. זה נותן חילופי אוויר מקסימליים מבלי לקרר לחלוטין את החדרים. לשם כך, הנמיך את החימום בחדרים המתאימים תוך כדי אוורור.

  • גם חדרי שינה צריכים להיות מחוממים מעט
אוורר את השמיכה ושמור על מיטתך רעננה ונעימה בחורף
אוורר את השמיכה ושמור על מיטתך רעננה ונעימה בחורף.

חימום חדר השינה זוכה לנגד עיני רבים, אפילו בחורף. עם זאת, כדי שטמפרטורת החדר לא תהיה נמוכה מדי והאוויר יוכל לספוג לחות, כדאי לחמם מעט את חדר השינה גם בחורף.

  • אוורור קצר בערב

לפני השינה, עליך לאוורר שוב את חדר השינה שלך לזמן קצר ולאחר מכן להפעיל מחדש את החימום.

אוורר את השמיכה ושמור על מיטתך רעננה ונעימה בחורף

  • אווררו את החדר ואת השמיכה בו זמנית

אוורר את שמיכת פוך מיד אחרי שאתה קם בבוקר. ודאו שאתם מורידים אותה מהמיטה ונותנים לה להתאוורר על כיסא, או שאתם מושכים אותה לאחור למיטה הכי רחוק שאפשר. זה חשוב כדי שגם המזרון יוכל להתאוורר.

  • כמה זמן אתה מאוורר את השמיכה?

כמה זמן כדאי לאוורר את שמיכת פוך תלוי בין היתר בכמות הזיעה ועד כמה הלחות בחדר גבוהה. באופן כללי, כמה שיותר זמן יותר טוב.

  • אוורר את השמיכה אם אתה מזיע הרבה

אם אתם מזיעים בכבדות בלילה ומתעוררים במיטה לחה בבוקר, כדאי לאוורר את שמיכת פוך בחורף באופן הבא: לאחר אוורור צולב, הפעל שוב את החימום כרגיל וסגור את דלת חדר השינה. בחדר השינה יהיה נעים וחמים ואחרי כמה שעות הלחות תתנדף מהמצעים ומהמזרון שלכם. באופן אידיאלי, עליך לפתוח שוב את החלון בקצרה כדי לאוורר היטב. אנו נספר לכם כאן כיצד לנקות את שמיכת פוך כראוי.

  • לשטוף מצעים באופן קבוע

כן, אנחנו יודעים - לעתים קרובות לוקח לכביסה נצח להתייבש בחורף. עם זאת, עליך להחליף מצעים לפחות כל שבועיים ולכבס אותם ב-60 מעלות עם חומר ניקוי רגיל, כגון קורל לבן + אבקה. ועם העצות האלה, המצעים שלך יישארו רעננים לאורך זמן בארון.

תוכל למצוא טיפים נוספים כיצד לאוורר כדי לשמור על מספר הקרדיות קטן במאמר זה.