אבקת סבון: הכל על בעל ברית הניקוי הזה

עד שבסביבות 1946 הצליחו חוקרים ליצור את הנוסחה לסבון אבקת וזה חולל מהפכה בעולם הניקיון
בעבר כיבסו את הבגדים רק בסבון בר, עד שבסביבות 1946 הצליחו חוקרים ליצור את הנוסחה לסבון אבקת וזה חולל מהפכה בעולם הניקיון.

גלה את המקור, המאפיינים והסקרנות של אבקת כביסה, מוצר שנוצר כדי להקל על ניקוי בדים

אבקת סבון הוא אחד משותפי הניקוי הוותיקים ביותר עבור ברזילאים. לכולם יש אחד בבית! וכאשר אתה מכיר את ההיסטוריה של המוצר הזה, אתה כבר יכול להבין מדוע הוא האהוב על אנשים רבים. הסיבה לכך היא שאבקת כביסה נוצרה כדי להקל על חייהם של אנשים.

בעבר כיבסו את הבגדים רק בסבון בר, עד שבסביבות 1946 הצליחו חוקרים ליצור את הנוסחה לסבון אבקת וזה חולל מהפכה בעולם הניקיון. להלן, גלה הכל על המוצר הזה:

כדי למנוע מהבגדים להכתים, לשמר את הצבע ולא להיתקע בבעיית הסבון במכונת הכביסה, השתמשו ב- OMO perfect wash.

מהו חומר ניקוי כביסה?

הידעתם שהשם הנכון למוצר זה הוא בעצם אבקת כביסה? המילה דטרגנט מגיעה מהמילה הלטינית detergens/detergentis, שפירושה לנקות. ההרכב הכימי שלו שונה מהרכבו של סבון המגיע מתהליך הסיבון, כלומר מכיל מולקולות שיש להן חלק קוטבי וחלק לא קוטבי במבנה המולקולרי שלהן. כך, אחד החלקים מצטרף למים ולשני יש זיקה לשומנים ולחומרים שמנים בכלל.

עקב אורח החיים החדש במהלך המגיפה, מצאת סוגים חדשים של כתמים על בגדים?
אבקת סבון הוא אחד משותפי הניקוי הוותיקים ביותר עבור ברזילאים
אבקת סבון הוא אחד משותפי הניקוי הוותיקים ביותר עבור ברזילאים.

לאחר מכן הם מתפקדים כמעין גשר בין נוזל ללכלוך. מולקולות ונכסי דטרגנט אחרים יכולים, יחד, לפרק את המבנים המולקולריים של הלכלוך. במילים אחרות, מרכיבי אבקת הכביסה גורמים לתגובה בכתמים, הגורמים לפיזורם בתמיסת הכביסה ובעקבות כך להקל על הניקוי.

למה חומר ניקוי הכביסה כחול?

בעבר ברזילאים רבים כיבסו בגדים באינדיגו, צבע כחלחל שהפך את הבגדים לבנים יותר. כאשר נוצר OMO, אבקת הסבון הראשון בברזיל, היה צורך לבחור צבע למוצר ולאחר מכן בחרו לייצר אותו בצבע דומה לאינדיגו. הבחירה לא רק הייתה מוצלחת, אלא היא אומצה גם על ידי מותגים וקווים אחרים של מוצרי ניקוי. במילים אחרות, אופנה תפסה!

האם כל סבון הכביסה זהה?

לא. יש הרבה אפשרויות בשוק, עם פרטים ואינדיקציות שונות. באופן כללי, כל אבקות הכביסה יכולות לנקות רק לכלוך מבגדים. אבל יש כבר מוצרים שמעבר לעשייה הבסיסית מצליחים להבהיר בגדים לבנים, למנוע מהפריטים להכתים או דהויים, להסיר עוד סוגי כתמים, להשאיר את הבושם לזמן ארוך יותר וכו'.

מה ההבדל בין אבקת כביסה לסבון נוזלי?

גרסת האבקה צריכה להיות מדוללת במים ולא ניתן לזרוק אותה ישירות על היצירה, מכיוון שהיא עלולה להכתים. בנוסף, בחלק מהמוצרים המוצעים בשוק יש אבקה עבה מאוד, מה שעלול לסכן את תוחלת חיי הבד, מכיוון שהאבקה העבה מאוד עלולה להקשות על השטיפה כשהיא ספגה על בגדים.

עם זאת, יש כבר אפשרויות שפותרות את הבעיה הזו, כמו ה- OMO perfect wash החדש, בעל אבקה עדינה במיוחד. הגרסה הנוזלית, לעומת זאת, היא פרקטית שכן ניתן ליישם אותה ישירות על כתמים לפני הכביסה, יש להן אריזות מודרניות וקלות לטיפול והגרסאות המרוכזות מביאות גם את היתרונות של קיימות כמו פחות צריכת מים בפורמולה ואריזה קומפקטית יותר שצורכת פחות פלסטיק ויוצרת נפח קטן יותר של פסולת המושלכת בסוף.