כיצד לשטוף כראוי ידיים כדי למנוע וירוסים וחיידקים

השתמש בסבון ובמים רגילים כדי לשטוף ידיים לעתים קרובות במשך 20 שניות לפחות עד לגובה פרק כף היד
לכן, השתמש בסבון ובמים רגילים כדי לשטוף ידיים לעתים קרובות במשך 20 שניות לפחות עד לגובה פרק כף היד.

דע מה לעשות כדי להגן על עצמך ולא לזהם את עצמך

איך לשטוף ידיים נכון? באילו מוצרים להשתמש? ממה להימנע? הרבה מידע יכול בסופו של דבר לבלבל אותנו, אבל מול כל כך הרבה אי ודאות אנחנו מביאים לכם מדריך שיעזור לכם להגן על עצמכם מפני זיהום על ידי וירוסים וחיידקים מבלי להשאיר ספקות.

למה לשטוף ידיים

 • עם מים וסבון. כשמדובר בהשמדת חיידקים, סבון הוא ללא ספק הבחירה הטובה ביותר: יש לו את הכוח להסיר חלקיקים ויראליים שהועברו לכל משטח, שכן שכבת ההגנה של הנגיפים עשויה שומנים ובדיוק משתמשים בסבון להמסתם. אותו ולחסל אותו. לכן, השתמש בסבון ובמים רגילים כדי לשטוף ידיים לעתים קרובות במשך 20 שניות לפחות עד לגובה פרק כף היד.

 • עם ג'ל אלכוהול. בהיעדר מים וסבון, חיטוי ידיים בג'ל 70% אלכוהול. בעוד סבון ומים הם הפתרון הטוב ביותר, 70% אלכוהול הוא הדרך השנייה הטובה ביותר למנוע וירוסים, מכיוון שהוא יעיל גם בהריגת וירוסים וחיידקים. עם זאת, הימנע מריכוזים הגבוהים מ-70% בגלל הסיכון לכוויות.

איך לשטוף ידיים

 1. דקלים

  באמצעות מים וסבון, שפשפו תחילה את כפות הידיים;

 2. חזור

  לאחר מכן, שפשפו את גב הידיים;

 3. מפרקים

  לאחר מכן שפשפו את האגודלים, פרקי האצבעות וקצות האצבעות יחד;

 4. ציפורניים

  אל תשכח גם לשפשף את פרקי הידיים ולנקות מתחת לציפורניים;

 5. סיום

  לשטוף ולייבש את הידיים.

אם אין לך מים וסבון זמינים, ניתן לבצע את השלבים לעיל עם אלכוהול נוזלי או ג'ל 70% אלכוהול כדי לחטא כראוי את הידיים. במקרה זה, הניחו לאלכוהול להתייבש באופן טבעי, והתרחקו מהכיריים או מכל מקור חום אחר כדי למנוע כוויות.

צורות מניעה אחרות

בהיעדר מים וסבון, חיטוי ידיים בג'ל 70% אלכוהול
בהיעדר מים וסבון, חיטוי ידיים בג'ל 70% אלכוהול.

בעזרת הטיפים הבאים תוכלו להגן על עצמכם אפילו יותר מפני נגיף הקורונה:

 • אין להשתמש במוצרי ניקוי חזקים במיוחד. מומלץ להשתמש במוצרים המבוססים על אקונומיקה במידה, אך הם חזקים מדי ועלולים לגרות את העור. מוצרי ניקוי תעשייתיים יכולים להכיל כימיקלים אגרסיביים כגון חומרי הדברה. במקום זאת, השתמש בחומרי ניקוי לכל מטרה, מגבונים לתינוקות, 70% אלכוהול או מים וסבון.

 • הישאר בבית. למרות הפיתוי, הישארו בבית וצאו רק בשביל מה שצריך, לקנות אוכל או תרופות. זה נכון במיוחד עבור אנשים מעל גיל 60, עם מחלות כרוניות, נשים בהריון או אנשים עם מערכת חיסון פגומה. אם אתה מקבוצת הסיכון, בקש מהשכנים לקנות עבורך או להשתמש בשירותי משלוחים עד הבית. ישנם מספר מפעלים, מסעדות, בתי מרקחת וסופרמרקטים המספקים משלוחים עד הבית. במקרה זה, אל תשכחו לנקוט בכל אמצעי הזהירות בקבלת הסחורה, שמירה על מרחק מהמשלוח, בנוסף לחיטוי חבילות וחבילות ב-70% אלכוהול ושטיפת ידיים היטב לאחר מכן.

 • חבשו מסכה אם אתם חולים או מטפלים במישהו שכן. המסכה עשויה להציע הגנה מפני מישהו עם (או חשוד כבעל) נגיף הקורונה, אך אין צורך ללבוש אותה אם אתה בריא. אם אתם הולכים לחבוש מסכה, חשוב לדעת איך ומתי להשתמש בה נכון.

 • תשמור מרחק. מה שמכונה "ריחוק חברתי" פירושו לצמצם אינטראקציות ככל האפשר כדי לצמצם את התפשטות נגיף הקורונה. זה כולל הימנעות ממגע עם כל מי שיש לו תסמינים, הימנעות מהמונים, עבודה מהבית במידת האפשר והימנעות מכל שימוש לא חיוני בתחבורה ציבורית.

 • אל תלחץ ידיים. ניתן להפיץ חיידקים על ידי נגיעה במשטחים מזוהמים, לכן עדיף להימנע מלחיצת יד או חיבוק. במקום זאת, הנהן, הנהן, חייכו, או אפילו קדו. כולם עושים את זה כדי שלא תהיה במקום.

 • אל תשתמש בידיים כדי לכסות את הפה והאף בזמן שיעול. זה יכול לפזר טיפות ויראליות. במקום זאת, השתמש בטישו (וזרוק אותה מיד) או בזרוע שלך כשאתה משתעל או מתעטש.

 • אל תצא מהבית אם יש לך תסמינים של זיהום . זהו חלק חשוב מאוד בניסיון להכיל את הנגיף ולמנוע את התפשטותו. אם אתה חווה תסמינים, תצטרך להישאר בבית, לבודד את עצמך ולפעול לפי הנחיות משרד הבריאות.

המידע במאמר זה מדויק בזמן הפרסום. עם זאת, ככל שהמצב סביב COVID-19 ממשיך להתפתח, יתכן כי אוריינטציה מסוימת השתנתה מאז הפרסום. בעוד שגוגל מנסה לשמור על התוכן שלנו עדכני ככל האפשר, אנו מעודדים את הקוראים להישאר מעודכנים בחדשות והמלצות דרך משרד הבריאות ואתר האינטרנט של ארגון הבריאות העולמי.