איזו טמפרטורה הורגת וירוסים? שאלות הכביסה החיוניות שלך, ענו

באיזו טמפרטורה עליי לכבס את הבגדים שלי כדי להסיר וירוסים
באיזו טמפרטורה עליי לכבס את הבגדים שלי כדי להסיר וירוסים?

רוצה להעלים חיידקים מהבגדים שלך? החל באיזו תדירות לעשות את הכביסה, ועד באיזה חומר ניקוי להשתמש, הנה מה שאתה צריך לדעת.

אם אתה תוהה אם אתה צריך לעשות את הכביסה שלך אחרת, מדריך זה אמור לעזור.

טיפים מובילים למלחמה בווירוסים על בגדים

  • אם אתה חושב שהבגדים שלך באו במגע עם וירוס, שטפו אותם בהקדם האפשרי. אל תשאיר אותם בסל הכביסה מכיוון שחיידקים עלולים להתפשט.
  • ייתכן שתרצה ללבוש כפפות חד פעמיות אם אתה מטפל בבגדים של מישהו חולה או של עובד מפתח. אם כן, זרוק את הכפפות מיד לאחר מכן ושטוף ידיים היטב.
  • אל תנער את הכביסה שלך לפני שאתה מכבס אותה. אתה לא רוצה לנשום פנימה חלקיקי וירוסים שמתנתקים מהבגדים.
  • אל תשתף מגבות, מגבות תה, פלנלים או מטליות פנים אם מישהו בבית שלך חולה.
  • השתמשו בחומר ניקוי המכיל אקונומיקה (אבל בדקו שהוא מתאים למה שאתם מכבסים)
  • אל תעמיס יתר על המידה את מכונת הכביסה שלך. אתה רוצה שלבגדים יהיה מקום לנוע.
  • בחר מחזור כביסה ארוך (כלומר לא המהיר היומי שלך).
  • אל תיגע בפנים שלך לאחר טיפול בכביסה מלוכלכת, ושטוף את הידיים מיד לאחר מכן.
  • ודא שהכביסה יבשה לחלוטין לפני שאתה מניח אותה (חומר לח יכול לעודד חיידקים להתפשט).
על אילו נושאים תרצה לקרוא?

שאלות הכביסה המובילות שלך, ענה

איך מגיעים וירוסים לבגדים?

וירוסים יכולים לעבור לבגדים באמצעות שיעול, התעטשות ונוזלי גוף כמו רוק. עם זאת, ניתן לעבור אותם גם במגע, למשל אם מישהו חולה מתעטש על היד ואז נוגע בג'קט שלך, או אם אתה יושב על מושב שמישהו השתעל עליו.

כמה זמן נשארים חיידקים, חיידקים ווירוסים על בגדים?

זה מאוד תלוי בסוג החומר ובסוג הנגיף או החיידק. כדאי לזכור שחיידקים יכולים לצמוח על משטחים שאינם חיים, אבל וירוסים לא. ברוב המקרים, וירוסים יכולים להישאר פעילים רק על משטח שאינו חי למשך מספר ימים לכל היותר.

האם ישנם סוגים מסוימים של בדים הרגישים יותר לחיידקים?

זה תלוי אם זה וירוס או חיידק. כל חומר יכול להיות מזוהם, אבל חומרים מסוימים נשארים מזוהמים זמן רב יותר מאחרים. לדוגמה, חומרים שאינם נקבוביים כגון פוליאסטר עשויים לאפשר לנגיפים להישאר 'בחיים' זמן רב יותר מחומרים נקבוביים כמו כותנה. כדאי גם לזכור שוירוסים יכולים להישאר פעילים על כפתורי פלסטיק ורוכסני מתכת למשך יומיים או שלושה.

באיזו טמפרטורה עליי לכבס את הבגדים שלי כדי להסיר וירוסים?

תוכל להוסיף מעט אקונומיקה לכביסה למגירה
אם חומר הניקוי שלך אינו מכיל אקונומיקה, תוכל להוסיף מעט אקונומיקה לכביסה למגירה.

באופן אידיאלי, אתה רוצה לכוון ל-60 מעלות ומעלה. עם זאת, כמה בדים עדינים וסינטטיים עלולים להינזק מהחום הזה, אז יש לכבס בטמפרטורה הגבוהה ביותר המוזכרת על תווית הטיפול. ובחר מחזור כביסה ארוך יותר.

באיזה חומר ניקוי עלי להשתמש כדי להסיר חיידקים?

מומלץ להשתמש בתכשיר כביסה המבוסס על אקונומיקה בעת כביסה של בגדים שעלולים להיות מדבקים. עם זאת, סוגים מסוימים של אקונומיקה יכולים לדהות בגדים כהים וצבעוניים, אז בדוק תחילה את החבילה או הבקבוק. אם חומר הניקוי שלך אינו מכיל אקונומיקה, תוכל להוסיף מעט אקונומיקה לכביסה למגירה.

באיזו תדירות עלי לכבס את הבגדים שלי?

זה באמת תלוי במידת הסבירות שבאת במגע עם וירוס. אם אתה גר עם מישהו חולה או שהוא עובד מפתח, סביר להניח שתרצה לכבס את הבגדים שלך כל יום. כמו כן, מומלץ להימנע משיתוף מגבות, מגבות תה, פלנלים ואפילו מיטה (אם אתה יכול) עם מישהו חולה.

האם עלי לכבס את הבגדים שלי לאחר החזרה מבחוץ כל יום?

אם אתה חושב שיש סיכוי טוב שבאת במגע עם וירוס בסיכון גבוה (למשל בגלל שהיית באזור צפוף עם אנשים שעלולים להיות חולים), מומלץ לכבס את הבגדים שלך ברגע שאתה מקבל בית.

יש אנשים שיודעים שבאו במגע קרוב עם נגיף בסיכון גבוה (למשל עובדי מפתח כמו רופאים ואחיות), מתפשטים ברגע שהם מגיעים הביתה. לאחר מכן הם מכניסים את המדים שלהם ישר למכונת הכביסה, מתקלחים, מנגבים את דלת מכונת הכביסה ואת הכפתורים עם חומר חיטוי ואז שוטפים את ידיהם שוב.

לא בא לך לרוץ בבית עירום? אתה יכול להכניס את הבגדים שלך לתוך ציפית או שק כביסה, להתקלח ואז להכניס את שקית הבגדים למכונה כדי לכבס.

האם אני צריך לכבס בגדים ומצעים בנפרד אם מישהו מבני הבית שלי חולה?

חבר המושבעים יצא בעניין הזה. עם זאת, מומלץ לכבס בנפרד כביסה 'בסיכון גבוה'. זה בהחלט רעיון טוב לכבס פריטים מלוכלכים מאוד (כגון כאלה שיש עליהם דם, קקי או קיא) בעומס שונה מבגדים אחרים.

האם עלי לכבס בגדים אחרת אם אני עובד מפתח?

תלוי איפה אתה עובד, אולי תרצה לנקוט באמצעי זהירות נוספים עם הכביסה שלך. אם אתם נמצאים בסיכון גבוה, כמו בית חולים, תרצו לכבס את הבגדים שלכם ברגע שתגיעו הביתה.

באופן אידיאלי, השתמשו בחומר ניקוי המכיל אקונומיקה, ליתר ביטחון. בחר טמפרטורה גבוהה (60 מעלות ומעלה) ומחזור באורך מלא. את רוב המדים אפשר לכבס ב-60 מעלות, אבל בדוק את תווית הטיפול על הבגדים שלך לכל מקרה.

מומלץ להשתמש בתכשיר כביסה המבוסס על אקונומיקה בעת כביסה של בגדים שעלולים להיות מדבקים
מומלץ להשתמש בתכשיר כביסה המבוסס על אקונומיקה בעת כביסה של בגדים שעלולים להיות מדבקים.

זכור לשטוף כל פריט מלוכלך מאוד בנפרד מבגדים אחרים כדי להפחית את הסיכון לזיהום. ואל תשכחו לשטוף ידיים לאחר הכביסה.

איך אני יכול למנוע מחיידקים להיתקע על הבגדים שלי?

קודם כל, נסה למזער את הסיכון לבוא במגע עם מישהו חולה. יש להתרחק לפחות שני מטרים מכל מי שעלול להיות חולה, גם אם הוא אינו מראה תסמינים כלשהם. אם אינכם יכולים לעשות זאת, שטפו את הבגדים בקביעות, באופן אידיאלי בכביסה של 60 מעלות ובאמצעות חומר ניקוי המכיל אקונומיקה.

האם עלי לשטוף ידיים לאחר העמסת מכונת הכביסה?

כן, אם אתה חושב שהבגדים, המגבות או המצעים עשויים להכיל חיידקים בסיכון גבוה. חשוב לשטוף את הידיים ביסודיות באמצעות מים וסבון, לפחות 20 שניות. אתה צריך לוודא שכל הידיים שלך (כולל האצבעות והאגודלים שלך) ופרקי הידיים שלך נשטפו. מדריך צעד אחר צעד זה לשטיפת ידיים עשוי לעזור.

האם עלי להשרות בגדים לפני כביסתם?

בדרך כלל אין צורך, אבל אם אתה מודאג אתה יכול להשרות אותם בתערובת של אקונומיקה חמצן ומים למשך חצי שעה לפני שהם נכנסים למכונה. בדוק תחילה את תווית הטיפול שכן אקונומיקה עלולה לדהות או להזיק לבגדים מסוימים.

מה עלי לעשות לגבי עור וויניל?

ייתכן שתרצה לנגב היטב בגדים שאינם ניתנים לכביסה, כמו מעילי עור, עם מגבון חיטוי. בדוק תחילה אזור קטן בתוך הז'קט, כדי לבדוק שהמגבון אינו מטשטש את העור.

האם מייבשי כביסה יכולים להרוג חיידקים?

הגדרות חמות יותר במייבשי כביסה יכולות להרוג את רוב החיידקים. ודא שהכביסה יבשה לחלוטין כשאתה מוציא אותה. אם תניח אותו כשהוא עדיין לח, זה עלול לעודד חיידקים לגדול. אל תדאג אם אין לך מייבש כביסה - החיידקים היו צריכים להיהרג במכונת הכביסה אם פעלת לפי העצה למעלה. תוכל לגלות עוד על ייבוש כביסה במדריך שלנו לניקוי עמוק של בגדים.