איך לכבס בגדים נכון כדי לעזור להדוף וירוסים?

לדעת כיצד לחטא בגדים וכביסות בהחלט יעזור לך להדוף וירוסים
בעוד שמומחים לא יודעים זאת בוודאות, לדעת כיצד לחטא בגדים וכביסות בהחלט יעזור לך להדוף וירוסים.

העצה הטובה ביותר כיצד לכבס בגדים ולהפחית את הסיכון להעברת חיידקים.

אנו יודעים כי שטיפת ידיים היא אחת הדרכים לעזור להגן על עצמנו מפני נגיף הקורונה. אבל האם זה יכול להתפשט גם דרך הבגדים? בעוד שמומחים לא יודעים זאת בוודאות, לדעת כיצד לחטא בגדים וכביסות בהחלט יעזור לך להדוף וירוסים.

האם נגיף הקורונה יכול להתפשט דרך בגדים?

בקיצור, כן. בגדים שלובשים מישהו עם וירוס, או על ידי אדם שמניק מישהו עם וירוס, עלולים להעביר חיידקים. מומחים עדיין מגלים על נגיף הקורונה וכיצד הוא מועבר, אמצעי זהירות הגיוני לנקוט יהיה לשטוף פריטים יומיומיים כרגיל, להפריד בין פריטים בסיכון גבוה שיהיה צורך לכבס בנפרד.

ראוי לציין כאן שעם עומס כביסה רגיל (אז כל דבר שאינו בסיכון גבוה), רוב החיידקים המזיקים נהרגים בטמפרטורות גבוהות של מחזור מייבש כביסה.

על אילו נושאים תרצה לקרוא?

כיצד לכבס בגדים בסיכון גבוה

בגדים בסיכון גבוה הם כאלה שבאו במגע עם מישהו שיש לו וירוס (במיוחד מישהו שאתה גר איתו), או כל דבר שהוא מלוכלך. יש להתייחס לפריטים אלו בצורה שונה מכביסה רגילה, להפריד מעומס הכביסה הרגיל ולכבס יחד בטמפרטורה גבוהה בהרבה. פריטים בסיכון גבוה כוללים:

 • מגבות ומצעים
 • מדים רפואיים
 • בגדי ספורט
 • כל לבוש של מישהו עם וירוס

איזו טמפרטורה הורגת וירוסים על בגדים?

כיצד לכבס בגדים בסיכון גבוה
כיצד לכבס בגדים בסיכון גבוה.

זה רק בגדים בסיכון גבוה שצריך לכבס בטמפרטורה חמה לניקוי עמוק שיהרוג את רוב הווירוסים. כביסה רגילה באמצעות חומר ניקוי רגיל יעילה בסיוע להרוג חיידקים בפריטים יומיומיים. על פי מומחים, בגדים או בדים בסיכון גבוה שצריכים לעבור חיטוי יכולים להיעשות על ידי כביסה במינימום 60 מעלות צלזיוס, הוספת מוצר מבוסס אקונומיקה לתוספת כוח חיטוי.

עבור מגבות וסדינים, שיכולים להכיל חיידקים במיוחד, בחר את צורת הכביסה הארוכה ביותר עם שטיפה נוספת. כדי להבטיח ניקוי עמוק נאות, ודא שאינך מעמיס על המכונה.

מה לגבי ייבוש לחיטוי בגדים?

אם יש לך מייבש כביסה, מומלץ לשים את הכביסה במחזור הייבוש הארוך ביותר כדי להבטיח שהיא יבשה היטב. אם פריטים כמו מגבות וסדינים עדיין לחים, הם יכולים להכיל חיידקים. מייבשי כביסה מגיעים לטמפרטורות של כ-65 מעלות צלזיוס, מה שיהרוג את רוב החיידקים.

אם אין לך מייבש כביסה, תליית בגדים לייבוש היא הדבר הטוב הבא. אחרת, אם בתוך הבית היא האפשרות היחידה, פעל לפי הטיפים הבאים:

 • תלו בגדים על מתלה ייבוש ליד רדיאטורים או תנורי חימום
 • מקסימום אוורור עם חלונות פתוחים או מאווררים
 • תלו בגדים על קולבי מעילים כדי להאיץ את הייבוש
 • הימנע מחשיפה לנבגי עובש, ייבוש בגדים באזורים שבהם אתה מבלה פחות זמן, אז הימנע מחדרי שינה ומהטרקלין במידת האפשר.

ניקוי עמוק של בגדים במבט חטוף

 • הפרידו בגדים בסיכון גבוה וכבסו יחד
 • השתמש במחזור מינימום של 60 מעלות צלזיוס עבור בגדים בסיכון גבוה
 • ניתן לכבס מגבות ומצעים במצב החם ביותר
 • הוסף חומר הלבנה למחזור חם לחיטוי
 • השתמש במייבש כביסה במידת האפשר

ביצוע השלבים הפשוטים האלה יעזור להבטיח שהכביסה שלך תהיה נקייה וללא חיידקים וירוסים. אם אתם מחפשים טיפים נוספים כיצד לשמור על בטיחות הבית שלכם במהלך התפרצות וירוסים, אנו חולקים כאן כמה טיפים פשוטים על היגיינת הבית.

כתב ויתור:

המידע במאמר זה מדויק בזמן הפרסום. עם זאת, ככל שהמצב סביב COVID-19 ממשיך להתפתח, ייתכן שחלק מההנחיות השתנו מאז הפרסום. בעוד שגוגל מנסה לשמור על התוכן שלנו עדכני ככל האפשר, אנו גם מעודדים את הקוראים להישאר מעודכנים בחדשות והמלצות באמצעות GOV PH ו- DOH.