כשהטמפרטורה יורדת, רבים מאיתנו מושיטים יד אל מגדלי הצמר שלנו כדי לעזור לנו לשמור על חום וחם, אבל האם המחשבה על שטיפת צמר מפחידה אותך? אם כן, אתה לא לבד. אנשים רבים חוששים מצמר כי הם לא יודעים את השיטות הנכונות לנקות אותו מבלי להסתכן בנזק. צמר ידוע כבעל טמפרמנט רב, והוא עלול להתכווץ או להימתח כאשר הוא נתון לתנאים קיצוניים או כאשר הוא מטופל בצורה נמרצת מדי. החוכמה בעת שטיפת צמר היא להיות עדין ככל האפשר, מה שיעזור לך לשמור על מראה הצמר שלך טוב שנה אחר שנה.

מאיך להסיר כתמים מצמר, ועד שימוש במחזור הצמר של מכונת הכביסה - הנה כל מה שצריך לדעת על החומר הקשה הזה!

  • בדוק את תווית הטיפול

לפני שאתה מכבס צמר, עליך תמיד לבדוק את תוויות הטיפול על הבגדים שלך. כמה תערובות צמר עדינות מאוד לא כדאי לשטוף, ואם זה המקרה, תוויות הטיפול יציינו זאת. אם אתה לא יכול לכבס את הבגד שלך, אל תדאג. על ידי ניקוי נקודתי ואיוורור הצמר שלך אתה אמור להיות מסוגל לקבל אותו נקי ורענן ללא צורך להרוות אותו או להשתמש בכמויות גדולות של סבון.

  • הסרת כתמים מצמר עם נקודה נקייה

נקה את הפריט במקום לפני הכנסתו למכונת הכביסה
אם הבגד שלך מוכתם, נקה את הפריט במקום לפני הכנסתו למכונת הכביסה.

ניקוי נקודתי של הבגד שלך הוא די פשוט לביצוע, רק כל עוד אתה דואג. ערבבו טיפה של חומר ניקוי נוזלי (כמו Breeze with Activbleach) עם מים קרים כדי לדלל אותו היטב, ומרחו את מי הסבון על האזור המלוכלך, תוך שמירה על שאר הפריט יבש ככל האפשר. השתמש בעדינות רבה בידיים שלך כדי לעסות את מי הסבון לתוך הסיבים, אבל אל תשפשף. אפשרו לפריט להתייבש באופן טבעי, ואחסנו אותו באזור מאוורר היטב כדי לתת לסיבים לנשום. זוהי אחת השיטות היעילות ביותר להסרת כתמים מצמר!

  • משרים במים קרים

אם תווית הטיפול שלך מציינת שכביסה במכונה היא בסדר, עליך תמיד להשרות את הצמר שלך בדלי מים קרים לפני שנכנסים למכונה. הניחו להשרות כשעה אחת או עד שאתם בטוחים שהסיבים ספגו את המים. השרייה במים קרים יכולה לסייע בהגנה על הצמר מפני התכווצות במכונת הכביסה.

  • השתמש בחומר ניקוי עדין

סיבי צמר עדינים מאוד, והם יכולים בקלות להינזק עקב שימוש בכימיקלים קשים הנמצאים בחלק מדטרגנטים לכביסה. לקבלת התוצאות הטובות ביותר, השתמש בחומר ניקוי עדין - רצוי כזה שאינו מכיל מסירי כתמים 'חוזק תעשייתי', חומרי הלבנה וניחוחות חזקים. ככל שחומר הניקוי טבעי ועדין יותר - כך ייטב.

  • קרא את הוראות היצרן

האם אתה יודע כמה אבקת כביסה אתה צריך להשתמש? לעתים קרובות מפתה להשתמש ביותר מהכמות המומלצת, אבל זה עלול לגרום לבגדים להרגיש נוקשים ומחוספסים. עם צמר, שימוש בכמות גדולה מדי של חומר ניקוי עלול להשאיר שאריות שעלולות להזיק לבגד שלך.

  • השתמש בכדור חומר ניקוי

אם אתה מעדיף להוסיף את חומר הניקוי שלך ישר לתוך התוף של מכונת הכביסה שלך, במקום להשתמש במגירת חומרי הניקוי, וודא שאתה מרים כדור חומר ניקוי בטוח במכונה. הסיבה לכך היא שאסור להוסיף חומר ניקוי לא מדולל ישירות לבגד צמר. כדור חומר ניקוי מרחיק את הסבון מהבגדים עד שהמכונה מתמלאת במים, מדללת את הסבון ומפזרת אותו באופן שווה לאורך כל הכביסה.

  • הגדר את הטמפרטורה לקירור

זה באמת לא כל כך קשה ללמוד איך לנקות בגדי צמר כמו שצריך
כפי שאתה יכול לראות, זה באמת לא כל כך קשה ללמוד איך לנקות בגדי צמר כמו שצריך!

טמפרטורות גבוהות הן הגורם העיקרי להתכווצות בצמר, ואם תכניסו סוודר בגודל מבוגר לכביסה ב-40 מעלות, סביר להניח שתמצאו גרסה בגודל של ילד בבואכם לרוקן את המכונה. בחר מחזור צמר במכונת כביסה שלא יעלה על 30 מעלות, ואם הבגדים שלך מלוכלכים רק קלות, אפילו קריר מזה.

  • הפעל מחזור עדין

מכונות כביסה הן בדרך כלל בטוחות מאוד לשימוש, אך יש לנקוט משנה זהירות עם חומרים עדינים כגון צמר. מכונות שוטפות על ידי זריקה נמרצת של הבגד סביב התוף, אך צמר יכול להתחיל להרגיש אם הוא נגרר או מושך. אם למכונה שלך יש הגדרה עדינה או כביסה ידנית, הפק ממנה את המרב. הגדרות אלה פועלות במהירות סחיטה איטית יותר ששומרת על החומרים העדינים שלך.

  • יבש שטוח וטבעי

אם תולים צמר רטוב על חבל כביסה, משקל הבגד ימתח את הבד. כדי למנוע מתיחת צמר, יבש שטוח על ידי הנחת מגבות על הרצפה והנחת הבגדים מעל. כשהבגד עדיין מעט לח, השתמש בידיים כדי לעצב מחדש את הבגד, כך שיתייבש בצורה הנכונה.

כפי שאתה יכול לראות, זה באמת לא כל כך קשה ללמוד איך לנקות בגדי צמר כמו שצריך! בצע את העצות שלנו ולעולם לא תפחד לשטוף צמר שוב.