איך לשטוף צמר

באופן אידיאלי כזה שפותח במיוחד כדי לכבס צמר ובגדים עדינים
בעת כביסה עם צמר, עליך להשתמש בחומר ניקוי עדין, באופן אידיאלי כזה שפותח במיוחד כדי לכבס צמר ובגדים עדינים.

מדי שנה אנו לובשים סוודרים מצמר בחודשי החורף הקרים, אך כיבוס בגדי צמר לא חייב ליצור בעיות. קרא את העצות הטובות ביותר כיצד לשטוף צמר.

כשהטמפרטורה יורדת בחוץ, אנחנו מוצאים את סוודרי הצמר מהמטמון כדי לחמם אותנו, אבל אתה מפחד מהמחשבה על שטיפת צמר? אל תדאג, אתה לא לבד. אנשים רבים חוששים משטיפת הצמר מכיוון שהם אינם יודעים את השיטות הנכונות לשטוף את החומר מבלי להרוס אותו.

צמר ידוע בדרך כלל כחומר בעל טמפרמנט שיכול בקלות להתכווץ או להימתח כאשר הוא נחשף לטמפרטורות גבוהות או נמוכות, כמו גם אם אדם אלים מדי בטיפול. הסוד הוא שהכביסה צריכה להיות עדינה ככל האפשר מכיוון שזה עוזר לשמור על הצמר כמו חדש. כאן תמצאו כמה עצות וטיפים טובים שיכולים לעזור לכם בדרך:

בעת כביסה עם צמר, עליך להשתמש בחומר ניקוי עדין, באופן אידיאלי כזה שפותח במיוחד כדי לכבס צמר ובגדים עדינים. חומר ניקוי עדין מבטיח שלא תפגעו בבגדים שלכם בתהליך.

קרא את תווית הבגדים

תמיד מומלץ לבדוק את תוויות הבגדים לפני חשיפת הבגדים לכביסה. תערובות צמר עדינות מאוד אסור לכבס במכונה וזה תמיד מצוין על התווית עצמה. אם לא ניתן לכבס במכונה, אל תתנו לה להפריע. על ידי הסרת כתמים שונים וייבוש אוויר של הבגדים לאחר מכן, אתה אמור להיות מסוגל לקבל אותו נקי ורענן, מבלי להציף אותו בכמויות גדולות של סבון.

ניקוי נקודתי

השריית הבגדים במים קרים תחילה יכולה למנוע מהם להתכווץ כאשר אתה מכבס אותם במכונה
השריית הבגדים במים קרים תחילה יכולה למנוע מהם להתכווץ כאשר אתה מכבס אותם במכונה.

אם אתה צריך לעשות שימוש בניקוי כתמים, זה די קל. מערבבים טיפה חומר ניקוי עם מים קרים ומקפידים לדלל אותה היטב וביסודיות. הוסיפו סבון לאזורים הבעייתיים והקפידו לשמור על שאר הבגדים יבשים ככל האפשר. עסו בעדינות את מי הסבון לתוך הסיבים, אך היזהר לא לקרצף יותר מדי מכיוון שזה עלול לגרום לצמר להרגיש. תנו לבגדים להתייבש באופן טבעי ואחסנו אותם בחדר מאוורר כדי שיוכלו להתייבש כראוי.

משרים את הבגדים במים קרים

אם התווית ממליצה על כביסה במכונה, כדאי להשרות את הבגדים בדלי מים קרים לפני השלכתם למכונה. השאירו עד שעה או עד שאתם בטוחים שהסיבים ספגו את המים; הבגדים צריכים להיראות בשלב זה נפוחים ועבים. השריית הבגדים במים קרים תחילה יכולה למנוע מהם להתכווץ כאשר אתה מכבס אותם במכונה.

השתמש בחומר ניקוי עדין

סיבי צמר הם עדינים להפליא והם יכולים להינזק בקלות על ידי שימוש בכימיקלים הקשים המצויים בחומרי ניקוי מסוימים. כדי להשיג את התוצאה הטובה ביותר, כדאי להשתמש בחומר ניקוי עדין ורצוי כזה שאין בו מסיר כתמים חזק, אקונומיקה וריחות חזקים. חומר ניקוי עדין וטבעי הוא הדרך קדימה.

קרא תמיד את הוראות היצרן

האם אתה יודע כמה חומר ניקוי אתה צריך? קל לחרוג מהכמות המומלצת וזה יכול לגרום לבגדים להרגיש נוקשים ומחוספסים. אם לצמר יש יותר מדי חומר ניקוי, הוא יוצר משטח שעלול להזיק לבגדים. הקפד תמיד לבדוק את המינון של חומר הניקוי ביוטקס שלך.

השתמש בכדור שטיפה

אם אתה מעדיף להוסיף את חומר הניקוי ישירות לתוך התוף במקום לשפוך אותו למגירה, הקפד להשתמש בכדור כביסה המונע במכונה. לעולם אל תחשוף בגדי צמר לחומר ניקוי לא מדולל, מכיוון שזה עלול לגרום לצמר ליפול. כדור שטיפה מבטיח שהסבון יבוא במגע עם הבגדים רק כשהתוף מלא במים ולכן הוא מדלל את הסבון ומפזר אותו באופן שווה לאורך כל הכביסה.

הקפידו על טמפרטורה קרה

הסוד הוא שהכביסה צריכה להיות עדינה ככל האפשר מכיוון שזה עוזר לשמור על הצמר כמו חדש
הסוד הוא שהכביסה צריכה להיות עדינה ככל האפשר מכיוון שזה עוזר לשמור על הצמר כמו חדש.

טמפרטורות גבוהות הן הסיבה העיקרית לכך שהצמר מתכווץ, ואם תכבסו סוודר צמר למבוגר ב-40 מעלות, סביר להניח שתקבלו מידה של ילד כשתוציאו אותו שוב. 30 מעלות צלזיוס זה הדבר הכי חם שכדאי לכבס עליו את בגדי הצמר - אם הבגדים בקושי מלוכלכים, מומלץ אפילו בטמפרטורות קרות יותר.

השתמש בכביסה עדינה

מכונות כביסה הן בדרך כלל די בטוחות לשימוש, אך יש לנקוט משנה זהירות בעת שטיפת חלקים עדינים כגון צמר. מכונות זורקות בשקיקה את הבגדים בתוף, אבל זה יכול להוביל לנפילת הצמר או להימתח. אם יש לך הזדמנות להשתמש בתפאורה עדינה או למשל בכיור, זה מומלץ בבירור מכיוון שהם משתמשים במהירות איטית יותר המגנה על חלקי הלבוש העדינים שלך.

יבש, שטוח וטבעי

אם תולים את בגדי הצמר הרטובים לייבוש על חבל כביסה, משקל הבגדים יגרום לבגדים שנמתחו מראש, כך שסוודר הצמר שלך ייראה יותר כמו שמלה. כדי להימנע ממתיחה של הבגדים, מומלץ להניח את הבגדים על כמה מגבות על הרצפה. כשהבגדים עדיין לחים, כדאי לעצב מחדש את הבגדים כך שיתייבשו בצורה הרצויה.

כפי שאתה יכול לראות, שמירה על חלקי הצמר שלך נקיים ורעננים לא חייבת להיות מסורבלת. הדבר החשוב ביותר הוא שהטמפרטורה תישאר קרה ושהמוצרים והכביסה במכונה חייבים להיות עדינים ככל האפשר. אם תעקבו אחר העצות המדהימות האלה, אין צורך להיבהל שוב משטיפת צמר. השנה תוכלו לחפור את סוודרי הצמר מהמטמונים ללא כל בעיה.

  • קרא תמיד את תווית הבגד לפני שטיפת הצמר. תערובות צמר מסוימות עשויות להיות מיועדות רק לניקוי. אם הבגדים שלכם מוכתמים, מומלץ לשטוף את הכתמים לפני הפעלת מכונת הכביסה.
  • השתמש בהגדרת הכביסה העדינה במכונת הכביסה והימנע משימוש ביותר מ-30 מעלות צלזיוס.
  • הקפידו לייבש אותו בצורה אופקית ושטוחה, כדי למנוע מהבגדים להימתח.