איך לכבס צמר?

גלה כיצד לטפל בפריטי הצמר העדינים שלך עם המדריך הפשוט הזה כיצד לכבס צמר
גלה כיצד לטפל בפריטי הצמר העדינים שלך עם המדריך הפשוט הזה כיצד לכבס צמר.

מגשרים צמריריים הם חיוניים כשנעשה קר יותר! גלה כיצד לטפל בפריטי הצמר העדינים שלך עם המדריך הפשוט הזה כיצד לכבס צמר.

כשהטמפרטורות מתחילות לרדת, רבים מאיתנו מושיטים יד אל מגדלי הצמר שלנו כדי לעזור לנו לשמור על חום וחם, אבל האם המחשבה על שטיפת צמר מפחידה אותך? אם כן, אתה לא לבד. אנשים רבים חוששים מצמר כי הם לא יודעים את השיטות הנכונות לנקות אותו מבלי להסתכן בנזק. צמר ידוע כבעל טמפרמנט רב, והוא עלול להתכווץ או להימתח כאשר הוא נתון לתנאים קיצוניים או כאשר הוא מטופל בצורה נמרצת מדי. החוכמה בעת שטיפת צמר היא להיות עדין ככל האפשר, מה שיעזור לך לשמור על מראה הצמר שלך טוב שנה אחר שנה. הנה כמה טיפים וטריקים נוספים שיעזרו גם לך:

בעת שטיפת צמר, עדיף להשתמש בחומר ניקוי כביסה איכותי, כמו OMO. פשוט קרא את ההוראות על התווית לפני השימוש, ובדוק את תווית הטיפול של הבגדים שלך לקבלת מידע נוסף.

בדוק את תווית הטיפול

לפני שאתה מכבס צמר, עליך תמיד לבדוק את תוויות הטיפול על הבגדים שלך. כמה תערובות צמר עדינות מאוד לא כדאי לשטוף, ואם זה המקרה, תוויות הטיפול יציינו זאת. אם אתה לא יכול לכבס את הבגד שלך, אל תדאג. על ידי ניקוי נקודתי ואיוורור הצמר שלך אתה אמור להיות מסוגל לקבל אותו נקי ורענן ללא צורך להרוות אותו או להשתמש בכמויות גדולות של סבון.

נקי נקודה

לפני שאתה מכבס צמר
לפני שאתה מכבס צמר, עליך תמיד לבדוק את תוויות הטיפול על הבגדים שלך.

אם אתה צריך לנקות נקודתית את הצמר שלך, זה די פשוט לעשות. ערבבו טיפה של חומר כביסה נוזלי עם מים קרים כדי לדלל אותו היטב, ומרחו את מי הסבון רק על האזור המלוכלך, תוך שמירה על שאר הפריט יבש ככל האפשר. השתמש בעדינות רבה בידיים שלך כדי לעסות את מי הסבון לתוך הסיבים, אבל אל תשפשף כי זה עלול לגרום לצמר להרגיש. אפשרו לפריט להתייבש באופן טבעי, ואחסנו אותו באזור מאוורר היטב כדי לתת לסיבים לנשום.

משרים במים קרים

אם תווית הטיפול שלך מציינת שכביסה במכונה היא בסדר, אתה תמיד צריך להשרות את הצמר שלך בדלי מים קרים לפני שנכנסים למכונה. הניחו להשרות כשעה אחת או עד שאתם בטוחים שהסיבים ספגו את המים - הבגד אמור להיראות מעט נפוח. השרייה במים קרים יכולה לסייע בהגנה על הצמר מפני התכווצות במכונת הכביסה.

השתמש בחומר ניקוי עדין

סיבי צמר עדינים מאוד, והם יכולים בקלות להינזק עקב שימוש בכימיקלים קשים הנמצאים בחלק מדטרגנטים לכביסה. לקבלת התוצאות הטובות ביותר, השתמש בחומר ניקוי עדין - רצוי כזה שאינו מכיל מסירי כתמים 'חוזק תעשייתי', חומרי הלבנה וניחוחות חזקים. ככל שחומר הניקוי טבעי ועדין יותר כך ייטב.

קרא את הוראות היצרן

האם אתה יודע כמה אבקת כביסה אתה צריך להשתמש? זה יכול להיות קל להשתמש יותר מהכמות המומלצת, וזה יכול לגרום לבגדים שלנו להרגיש נוקשים ומחוספסים. עם צמר, שימוש בכמות גדולה מדי של חומר ניקוי עלול להשאיר שאריות שעלולות להזיק לבגד שלך. בדוק תמיד את המינון המומלץ על חומר הניקוי של OMO שלך, והוסף את הכמות הנכונה.

השתמש בכדור חומר ניקוי

אם אתה מעדיף להוסיף את חומר הניקוי שלך ישר לתוך התוף של מכונת הכביסה שלך, במקום להשתמש במגירת חומרי הניקוי, וודא שאתה מרים כדור חומר ניקוי בטוח במכונה. הסיבה לכך היא שאסור להוסיף חומר ניקוי לא מדולל ישירות לבגד צמר, מכיוון שהוא עלול לעודד את הצמר לבד. כדור חומר ניקוי מרחיק את הסבון מהבגדים עד שהמכונה מתמלאת במים, מדללת את הסבון ומפזרת אותו באופן שווה לאורך כל הכביסה.

הגדר את הטמפרטורה לקירור

הסיבה לכך היא שאסור להוסיף חומר ניקוי לא מדולל ישירות לבגד צמר
הסיבה לכך היא שאסור להוסיף חומר ניקוי לא מדולל ישירות לבגד צמר, מכיוון שהוא עלול לעודד את הצמר לבד.

טמפרטורות גבוהות הן הגורם העיקרי להתכווצות בצמר, ואם תכניסו סוודר בגודל מבוגר לכביסה ב-40 מעלות, סביר להניח שתמצאו גרסה בגודל של ילד בבואכם לרוקן את המכונה. 30 מעלות צלזיוס היא באמת הטמפרטורה החמה ביותר שבה אתה צריך להשתמש לשטיפת צמר, אבל אם הבגדים שלך מלוכלכים רק קלות, אתה צריך להיות אפילו יותר קריר מזה.

הפעל מחזור עדין

מכונות כביסה הן בדרך כלל בטוחות מאוד לשימוש, אך יש לנקוט משנה זהירות עם חומרים עדינים כגון צמר. מכונות בוצעו על ידי זריקה נמרצת של הבגדים סביב התוף, אבל צמר יכול להתחיל להרגיש אם הוא נגרר או מושך. אם למכונה שלך יש הגדרה עדינה או כביסה ידנית, הפק ממנה את המרב. הגדרות אלה פועלות במהירות סחיטה איטית יותר אשר שומרת על החומרים העדינים שלך.

יבש שטוח וטבעי

אם אתה תולה צמר רטוב על חבל כביסה, משקל הבגד ימתח את הבד, וישאיר אותך עם סוודר שעכשיו הוא יותר כמו שמלה. כדי למנוע מתיחת צמר, יבש שטוח על ידי הנחת כמה מגבות על הרצפה והנחת הבגדים מעל. כשהבגד עדיין מעט לח, השתמש בידיים כדי לעצב מחדש את הבגד, כך שיתייבש בצורה הנכונה.

כפי שאתה יכול לראות, זה באמת לא כל כך קשה לשמור על צמר רענן ונקי. ההיבטים החשובים ביותר שיש לזכור הם שימוש בטמפרטורת מים קרירה, מוצרים עדינים ומחזורי מכונה, וייבוש טבעי. בצע את העצות הנהדרות האלה ולעולם לא תפחד לשטוף צמר שוב. השנה, אתה יכול לחפור את פריטי הצמר האהובים עליך ללא חשש.

  • בדוק תמיד את תווית הטיפול על הבגד שלך לפני הכביסה. כמה תערובות צמר עדינות מאוד עשויות להיות ניקוי יבש בלבד.
  • אם הבגד שלך מוכתם, נקה את הפריט במקום לפני הכנסתו למכונת הכביסה.
  • השתמש במחזור העדין של מכונת הכביסה שלך והימנע מכביסה בטמפרטורה גבוהה מ-30 מעלות צלזיוס.
  • יבש שטוח כדי למנוע מהצמר להימתח.