כיצד לנקות משטחים כדי לעצור את התפשטות הנגיף

איך יודעים אם משטחי המטבח וחדר האמבטיה עברו חיטוי
איך יודעים אם משטחי המטבח וחדר האמבטיה עברו חיטוי?

שמור על הבית שלך בטוח ככל האפשר עם המדריך השימושי שלנו למניעת קורונה.

מאחר שאנשים שוהים בבית תקופות הרבה יותר ארוכות מהרגיל, חשוב לנקוט באמצעים הנכונים למניעת נגיף קורונה. יש לך שאלות על איך לנקות משטחים? אז בדוק את הטיפים האלה כדי ללמוד קצת יותר על הגנה על עצמך מפני Covid-19 בזמן שאתה בבית.

כיצד לנקות את השיש במטבח

 1. ניקוי מטבח

  המטבח הוא אחד המקומות שאנו פוקדים אותנו הכי הרבה כשאנחנו נמצאים בבית הרבה זמן, הרי כל הארוחות המשפחתיות נעשות בחלל הזה. אז זה רק הוגן שנקדיש זמן מיוחד לניקוי וחיטוי.

 2. מוצרים

  בנוסף להיותו הרבה יותר נעים לבשל בסביבה נקייה, הטיפ הזה משמש גם כאמצעי זהירות להעברת נגיפים. ניתן לרסס את כל המשטחים בתרסיס חיטוי, חומרי ניקוי לכל מטרה או אלכוהול 70% ולייבש במטלית נקייה (זכור תמיד לשטוף את המטלית במים חמים לאחר השימוש).

 3. לכלוך אחר

  מוצרים אלה עוזרים להרוג מיקרואורגניזמים לא רצויים כמו חיידקים וחיידקים, כמו גם פסולת מזון נקייה, שומן ולכלוך יומיומי.

כיצד לנקות את השיש בחדר האמבטיה

 1. ניקוי מתמיד

  מובן מאליו שחדר האמבטיה הוא אחת הסביבות המועדפות ביותר להתרבות וירוסים וחיידקים, ולכן חיוני שהמשטחים בחדר זה יהיו תמיד נקיים.

 2. מוצרים וניקיון

  אתה יכול לסמוך על אקונומיקה שתנקה גם את השיש וגם את הרצפה בחדר האמבטיה שלך - זכרו שזה מוצר מסוכן שראוי לטיפול מיוחד. הניקוי שלו מחטא לעומק חיידקים וחיידקים הורגים.

 3. לטפל

  זכרו שחשוב גם ללבוש כפפות חד פעמיות ומטלית אחרת לכל משטח שאתם מנקים.

איך יודעים אם משטחי המטבח וחדר האמבטיה עברו חיטוי?

האם אני צריך להחליף בגדים כשאני מגיע?

רבים מאיתנו שוכחים להתייחס לבגדים כמשטח, אבל הוא נוגע ונוגע בדברים רבים כשאנחנו בחוץ - במושב המכוניות, האוטובוסים ורכבות ההסעות, אפילו כשאנחנו נתקלים במישהו ברחוב.

כיצד לנקות את השיש בחדר האמבטיה
כיצד לנקות את השיש בחדר האמבטיה.

נכון לעכשיו, אין מידע ספציפי על האם ניתן להפיץ נגיף קורונה באמצעות מגע ברקמה. עם זאת, ההמלצה הרשמית של האגודה הברזילאית לזיהום היא לחטא את הבגדים מיד לאחר שנגיע הביתה. אם בן משפחה כלשהו נדבק בנגיף הקורונה החדש, יש לכבס את כל הבגדים (כולל מצעים) של אותו אדם בנפרד.

אל תשכח את ההיגיינה האישית

משרד הבריאות וגופים קשורים נוספים הדגישו כל העת את חשיבות הטיפול ההיגייני כאמצעי הגנה מפני נגיף הקורונה החדש. בנוסף לטיפים הנ"ל על ניקוי משטחים, חיוני שהידיים שלנו יהיו תמיד נקיות ושנמנע מלשים אותן על הפנים שלנו, במיוחד על הפה, האף והעיניים.

אם אתה צריך לעזוב את הבית מכל סיבה שהיא, הימנע מלגעת בכל סוג של משטח והשתמש בג'ל אלכוהול בכל פעם שצריך. ברגע שאתה מגיע הביתה, עליך לשטוף את הידיים במים וסבון למשך 20 שניות לפחות. זכור ששמירה על היגיינה אישית מעודכנת היא יותר מחיוני כדי להגן על עצמך מפני נגיף הקורונה החדש. המידע במאמר זה מדויק בזמן הפרסום. עם זאת, ככל שהמצב סביב COVID-19 ממשיך להתפתח, יתכן כי אוריינטציה מסוימת השתנתה מאז הפרסום. בעוד שגוגל מנסה לשמור על התוכן שלנו עדכני ככל האפשר, אנו מעודדים את הקוראים להישאר מעודכנים בחדשות והמלצות דרך משרד הבריאות ואתר האינטרנט של ארגון הבריאות העולמי.