סבון מול חומר ניקוי? אנחנו אומרים לך מה הכי טוב עבור הכביסה שלך

אבקת דטרגנט עובד הכי טוב כאשר אתה רוצה לכבס את הבגדים שלך ביד
אבקת דטרגנט עובד הכי טוב כאשר אתה רוצה לכבס את הבגדים שלך ביד, בעוד שחומר ניקוי נוזלי משמש לכבס בגדים במכונת כביסה.

הבחירה בין סבון לדטרגנט היא לרוב משימה מבלבלת. יש לנו מדריך מפורט המסביר את השימוש בשניהם, כדי לעזור לך לבצע בחירה מושכלת.

שני חומרי הניקוי סבון ודטרגנט עשויים להיראות דומים, אך יש להם סט שימוש נפרד. למרות ששניהם פעילי שטח, כלומר חומרים פעילים על פני השטח או תרכובות כביסה, הם אינם זהים. חשוב לדעת את ההבדל בין סבון לדטרגנט. זה עוזר לך להבין את היתרונות של כל אחד מהם, כך שאתה יכול לעשות בחירה מושכלת לכביסה.

בואו נתחיל.

1) סבונים

סבונים עשויים מחומרים טבעיים כמו חומצות משומן מן החי ושמנים צמחיים. סבונים מוכנים בתהליך של סיבון של שומנים ושמנים. חלק מהסבונים מוכנים גם באמצעות שמנים מעולים כמו שמני קיק, דקל, קוקוס וזית.

2) חומר ניקוי

חומרי ניקוי הגיעו אחרי סבונים. הם חומרי ניקוי מעשה ידי אדם. יש להם אפקט ניקוי חזק על בגדים ויכולים לנקות סוגים שונים של כתמים. החומרים הפעילים על פני השטח בחומר הניקוי, כאשר הם מעורבים במים, מפרקים חלקיקי לכלוך ומפרידים אותם מהבגדים.

3) תאימות עם מים

חומר ניקוי נוזלי מתמוסס בקלות במים חמים וקרים. חומרי ניקוי עובדים היטב גם במים קשים או מים מלוחים מבלי לאבד את היעילות. חומרי ניקוי נוזליים במיוחד מתמוססים לחלוטין במים, לא משאירים שאריות. סבון לא מתמוסס היטב במים קרים מה שמקשה על השימוש. סבונים גם אינם פועלים ביעילות במים קשים או מלוחים.

4) תאימות עם סוגי בדים שונים

שני חומרי הניקוי סבון ודטרגנט עשויים להיראות דומים
שני חומרי הניקוי סבון ודטרגנט עשויים להיראות דומים, אך יש להם סט שימוש נפרד.

בגדים מסוימים כמו משי, כותנה, צמר וכדומה זקוקים לטיפול עדין בזמן הכביסה. חומר ניקוי נוצר במיוחד כדי להתאים לסוגי בדים שונים. זה עוזר לנקות ולשטוף אותם מבלי לגרום נזק. קיימות גרסאות מרובות של חומרי ניקוי זמינות בשוק המתאימות לכל סוג בד. בגדים עדינים העשויים ממשי, צמר וכותנה דורשים טיפול נוסף ושימוש בחומר ניקוי עדין יכול לחולל פלאים. אנו ממליצים על Love and Care, אשר זמין בשוק. עם זאת, סבון עשוי להכיל מרכיבים שאולי אינם מתאימים לשטיפה מסוגים מסוימים של בדים. זה יכול גם לקלקל את המראה והתחושה של הבגד שלך. לפיכך, חומר ניקוי הופך לבחירה נבונה.

5) טיפול בכתמים

אם אתם רוצים לטפל בכתמים, אך אין לכם מוצר להסרת כתמים, ניתן להשתמש בחומר ניקוי כחלופה. לחומרי ניקוי יש את היכולת לטפל בכתמים. הנוסחה של חומר ניקוי נועדה לשחרר את הרכיבים שמחזיקים כתמים ולנקות את הבגדים שלך. הם יכולים לעזור לנקות כתמים של תה קפה, רוטב, מיצים ועוד. כאשר החלק המוכתם של בגד כלשהו מצופה בחומרי שטח אלו, הלכלוך אינו חוזר אל הבד בזמן שטיפה או ניקוי. מצד שני, סבון אינו יעיל בכל הנוגע לטיפול נקודתי בכתמים.

6) האפשרות הטובה ביותר לכביסה

סבון נועד לנקות את העור. זה לא עובד חזק כמו חומרי ניקוי כשמדובר בכביסה. ואילו חומרי ניקוי תוכננו במיוחד לכבס את הבגדים. ישנם 2 סוגי חומרי ניקוי - אבקת חומר ניקוי ודטרגנט נוזלי. אבקת דטרגנט עובד הכי טוב כאשר אתה רוצה לכבס את הבגדים שלך ביד, בעוד שחומר ניקוי נוזלי משמש כדי לכבס בגדים במכונת כביסה. אם אתה מעדיף לכבס את הבגדים שלך במכונת כביסה, אתה יכול להשתמש ב-Surf Excel Matic Liquid, אשר עוצב במיוחד עבור מכונות כביסה וזמין בקלות בשוק. אם אתה משתמש במכונת כביסה עם עומס עליון, אתה יכול להשתמש ב-Surf Excel Matic Liquid Top Load, ואם אתה משתמש במכונת כביסה קדמית, אתה יכול לנסות את Surf Excel Matic Liquid Front Load. חומרי ניקוי אלו נוצרו במיוחד עבור סוגי מכונות הכביסה שלהם. הם לא משאירים שאריות (כמו שאבקות עושות) מכיוון שהם בצורה נוזלית, הם מתמוססים לחלוטין במים. אם אתה מעדיף לכבס את הבגדים שלך ביד, אתה יכול לנסות את Surf Excel Easy Wash Powder מכיוון שהיא זמינה בקלות בשוק. בדוק את ההוראות על המוצר כדי להבין את השימוש הנכון. בדוק תחילה את המוצר על אזור קטן ולא בולט כדי לבדוק את התאימות.

השתמש במדריך זה כדי להבין את ההבדל העיקרי בין סבון לדטרגנט ולבצע בחירה מושכלת. רק כאשר תבחרו את חומר הניקוי הנכון, הבגדים שלכם ייצאו רעננים ונקיים.

לפני שתחליטו אם לכבס את הבגדים ביד או לכבס במכונה, בדוק תמיד את תווית הטיפול בכביסה כדי להבין אם ניתן לכבס את הבגד בבית.