כיצד להשתמש במכונת הכביסה החדשה שנרכשה?

מכונת כביסה חצי אוטומטית צריכה שתוציא פיזית את הבגדים מתוף הכביסה ותכניס לתוף הסחרור
מכונת כביסה חצי אוטומטית צריכה שתוציא פיזית את הבגדים מתוף הכביסה ותכניס לתוף הסחרור.

מכונת כביסה הופכת את החיים שלנו לכל כך נוחים. הנה איך לכבס בגדים בסוגים שונים של מכונות כביסה.

ישנם שני סוגים עיקריים של מכונות כביסה: אוטומטיות לחלוטין וחצי אוטומטיות. מכונת הכביסה האוטומטית המלאה כוללת תוף בודד. הכביסה והייבוש של הבגדים מתרחשים באותו תוף. מכונת כביסה חצי אוטומטית צריכה שתוציא פיזית את הבגדים מתוף הכביסה ותכניס לתוף הסחרור. יש לנקז את המכונה לאחר כל שימוש. מכונות כביסה חצי אוטומטיות זולות יותר ממכונות כביסה אוטומטיות לחלוטין מסיבות ברורות.

למה חשוב לדעת איך להשתמש במכונת כביסה?

לכל סוג מכונת כביסה יש הגדרות משלו. לדעת כיצד להפעיל את מכונת הכביסה בצורה נכונה עוזרת לשפר את מאמצי הכביסה שלך. בכתבה זו יש לנו 3 סוגים עיקריים של מכונות כביסה - חצי אוטומטיות, נטענות מלמעלה וחזיתיות. הסברנו גם כיצד לבחור את חומר הניקוי הטוב ביותר עבור מכונת הכביסה שלך וכמה פעולות שימושיות ואל תעשה שכדאי לזכור בעת שימוש בכל מכונת כביסה.

מנע עובש וטחב בתוף המכונה שלך. לאחר שסיימת להשתמש במכונת הכביסה שלך, השאר את דלתות המכונה פתוחות, ואפשר לחלק הפנימי של התוף להתייבש באוויר. זה ימנע מטחב ועובש לצמוח בצידי התוף.

שימוש במכונת כביסה חצי אוטומטית

לדעת כיצד להשתמש נכון במכונת כביסה חצי אוטומטית תעזור לך לקבל ביצועים מיטביים מהמכונה שלך.

מרכיבים שכדאי לשמור בהישג יד:

א חומר ניקוי כביסה

לדעת כיצד להשתמש נכון במכונת כביסה חצי אוטומטית תעזור לך לקבל ביצועים מיטביים מהמכונה שלך
לדעת כיצד להשתמש נכון במכונת כביסה חצי אוטומטית תעזור לך לקבל ביצועים מיטביים מהמכונה שלך.

ב מרכך כביסה

 1. שלב 1: הגדרת מכונת הכביסה החצי אוטומטית שלך

  הנח את מכונת הכביסה החצי אוטומטית שלך ליד כיור עם שקע חשמלי. בהיעדר אזור כביסה נפרד, אתה יכול למקם את המכונה במטבח או בחדר האמבטיה שלך.

  מכונת כביסה חצי אוטומטית מגיעה עם צינור. אתה יכול להשתמש בצינור זה כדי לחבר את תוף המכונה עם מקור מים. ודא שהצינור מתאים היטב לברז.

  ודא שצינור הניקוז נשמר היטב מעל כיור או דלי. אף אחד לא רוצה להתמודד עם מי ניקוז מלוכלכים.

 2. שלב 2: פתח את הברז

  קרא את המדריך של היצרן של המכונה כדי להיות בטוח לגבי כמה מים וחומרי ניקוי אתה צריך להשתמש. בדרך כלל, מילוי תוף המכונה עד 0,67 מהקיבולת הוא רעיון טוב.

 3. שלב 3: הוספת חומר ניקוי

  עליך להוסיף חומר ניקוי כביסה יעיל לתוף לפני השלכת הבגדים שלך. אנו ממליצים על Surf Excel Matic Liquid מכיוון שהוא עוצב במיוחד עבור מכונות כביסה. בהיותו בצורה נוזלית, הוא מתמוסס בקלות במים מבלי להשאיר שאריות מאחור (כמו שאבקות עושות). זה גם עוזר לשמור על חיי מכונת הכביסה שלך. קרא את ההוראות על תווית המוצר כדי לדעת כמה אתה צריך להשתמש.

  הפעל את המכונה למשך 5 עד 10 שניות כדי לעורר את תוף הכביסה ולערבב את חומר הניקוי במים במלואו. אתה תמצא את לוח ההגדרות על גבי המכסה של מכונת הכביסה שלך. הם מובנים מאליהם. עם זאת, עיין במדריך במקרה של ספק.

  לזרוק את המטען שלך בתוף הכביסה. ודא שהוא לא צפוף. לעולם אל תפעיל מכונה במלוא קיבולתה. לקבלת התוצאות הטובות ביותר, השתמש ב-0.67 מהקיבולת של המכשיר שלך. אם יש לך מטען גדול יותר, שפך את הכביסה והפעל את המכונה פעמיים.

 4. שלב 4: התחל את מחזור הכביסה

  אתה יכול להגדיר את הטיימר במכונת הכביסה החצי אוטומטית שלך באמצעות לוח ההגדרות בחלק העליון בזמן כביסה. משך מחזור הכביסה שלך יהיה תלוי בסוג העומס שלך. עבור בגדים מלוכלכים קלות, אנו ממליצים על 6 עד 9 דקות. אם המטען שלך מכיל לבוש אתלטי עם סימני זיעה ולכלוך, עליך להגדיר את מחזור הכביסה ל-15 עד 20 דקות.

  אתה גם צריך לבחור את סוג מחזור הכביסה. ישנם 3 סוגים עיקריים: רגיל, כבד ועדין. השתמש בהגדרה הרגילה כדי לכבס את הבגדים הרגילים שלך. כביסה כבדה שימושית לשטיפת סדינים ווילונות. כביסה עדינה מומלצת ללבוש האינטימי שלך ולבדים עדינים יותר כמו תחרה וצמר.

 5. שלב 5: העברת כביסה לאמבט סחרור

  לאחר השלמת מחזור הכביסה, העבר כל חלק מהמטען שלך לאמבט הספין. ודא שאתה מניח את המכסה על הבגדים שלך באמבט הספין בצורה נכונה. לחלק מהדגמים יש כיסוי נשלף.

 6. שלב 6: התחל את מחזור הספין

  שנה את ההגדרות מכביסה לסחיטה. הגדר את הזמן לפי סוג הבד במטען שלך. אם אתה רוצה לשטוף את הכביסה שלך, הגדר את מחזור הסחיטה ל-2 דקות. ייתכן שיהיה עליך לחבר את צינור המים לאמבט הספין, בהתאם לדגם המכונה שלך. הגדר את המחזור ל-5 דקות אם אתה רוצה לייבש את הכביסה שלך בסחרורן. הפעילו את המים במשך 2 הדקות הראשונות כדי לשטוף את הכביסה במים נקיים.

 7. שלב 7: תלו את הבגדים לייבוש

  הסר את הכביסה מאמבט הספין שלך ותלו את פריטי הלבוש שלך על חבל כביסה. תן להם להתייבש בחדר מאוורר היטב.

 8. שלב 8: רוקנו את אמבט הכביסה

  שנה את ההגדרות במכונה שלך כדי לנקז ולהוציא את המים המלוכלכים מהאמבטיה.

 9. שלב 9: נגב את התוף

  נגב את הלחות העודפת בחלק הפנימי של תוף הכביסה ותוף סחרור באמצעות מגבת נקייה.

שימוש במכונת כביסה נטענת למעלה

 1. שלב 1: הוסף חומר ניקוי

  עליך להוסיף את חומר הניקוי בתוף הריק במכונת כביסה עם טעינה למעלה. פעולה זו תבטיח שחומר הניקוי התמוסס כראוי במים. בחר את חומר הניקוי שלך בחוכמה. אתה יכול להשתמש ב-Surf Excel Matic Liquid Top Load כיוון שהוא עוצב במיוחד עבור מכונות כביסה בטעינה עליונה והוא זמין בקלות. זה עוזר לשמור על חיי מכונת הכביסה שלך. זה לא משאיר שאריות (כמו שאבקות עושות) כיוון שהוא נוזל שהוא מתמוסס לחלוטין במים. קרא את תווית המוצר כדי לדעת כמה מחומר הניקוי אתה צריך להשתמש.

 2. שלב 2: הוסף את העומס שלך

  שים את הבגדים על גבי חומר הניקוי. ודא שהמכונה אינה דחוסה. הבגדים שלך צריכים מקום לנוע במהלך מחזור הכביסה. צפיפות יתר תגרום לכביסה לא מושלמת.

 3. שלב 3: בחר את מחזור הכביסה

  עיין בהוראות הטיפול בבגדים על הבגדים שלך כדי לדעת באיזו טמפרטורה יש להשתמש במים ואיזה מחזור כביסה עליך לבחור. כאשר יש ספק, השתמש תמיד במים קרים כדי לכבס את הבגדים שלך.

 4. שלב 4: פרק את מכונת הכביסה

  הוצא את הבגדים מהמכונה מיד לאחר שהם מסיימים. השארת כביסה רטובה במכונה למשך זמן ארוך עלולה להוביל לצמיחת עובש וטחב על הבגדים שלך.

שימוש במכונת כביסה קדמית

 1. שלב 1: הוסף חומר ניקוי

  למכונות הכביסה הקדמיות יש מתקן כביסה נפרד לניקוי כביסה. קרא את חבילת חומרי הניקוי כדי להבין את המינון. אם אתם מחפשים חומר ניקוי למכונת הכביסה שלכם, אנו ממליצים על Surl Excel Matic Liquid Front Load. הוא עוצב במיוחד עבור מכונות כביסה בטעינה קדמית ועוזר לשמור על חיי מכונת הכביסה שלך. זה לא משאיר שאריות (כמו שאבקות עושות) כיוון שהוא נוזל שהוא מתמוסס לחלוטין במים.

 2. שלב 2: טען את הכביסה שלך

  פתחו את דלת המכונה והשליכו את הכביסה המלוכלכת למכונה. ודא שיש מספיק מקום לבגדים שלך להסתובב במהלך הכביסה. לאחר ערימת הבגדים בתוף, בדקו אם כף היד שלכם מתאימה על גבי הערימה. אם כן, העומס טוב. אם לא, הפחת את העומס. אתה יכול לכבס את שאר הבגדים במחזור הבא.

 3. שלב 3: הוסף מרכך בד

  אתה תמצא מגש מרכך בד ממש ליד מגש חומרי הניקוי בקופסת המתקן. אתה יכול להשתמש במרכך בד Comfort Core. זה מוסיף ניחוח עדין לבגדים שלך. גורם לבגדים שלך להרגיש חלקים, רכים ונהדרים ללבוש.

 4. שלב 4: בחר את הטמפרטורה

  קרא את הוראות תווית הטיפול בכביסה על הבגד שלך ובחר את טמפרטורת הכביסה בהתאם. אם ישנן מספר המלצות לטמפרטורה בעומס שלך, בחר את הנמוכה ביותר.

 5. שלב 5: בחר את מחזור הסיבוב הנכון

  שוב, עיין בתווית הטיפול של הבגדים שלך לקבלת מידע על מחזור ספין. בדרך כלל, בדים עדינים זקוקים למחזור איטי יותר, ואילו בגדי כותנה רגילים ניתן לכבס במחזור מהיר יותר.

 6. שלב 6: סגור את הדלת ולחץ על התחל

  הקפידו לפרוק את הבגדים ברגע שזה נעשה. אסור להשאיר את הכביסה במכונה יותר משעתיים לאחר סיום מחזור הכביסה שלה.

החשיבות של הגדרות שונות במכונת הכביסה שלך

מחזור כביסה מתייחס למהירות הכביסה והסחיטה. סוגים מסוימים של בדים זקוקים לתסיסה רבה יותר כדי להסיר כתמים אך מהירות סחיטה איטית יותר. לכן, עליך לבחור את מחזור הכביסה בהתאם לסוג הבגדים המשמשים אותך.

בחירת טמפרטורת המים במהלך מחזור הכביסה חשובה לא פחות. אתה עשוי לחשוב שמים חמים טובים לחיטוי וכביסת הבגדים שלך. עם זאת, שימוש במים חמים על בדים עדינים עלול לגרום להם לאבד את צורתם ובמקרים מסוימים; מים חמים עשויים אפילו להציב כתם לצמיתות בבגד שלך.

מכונות מסוימות מאפשרות לבחור את רמת המים. עם זאת, הקפד לא להשתמש ביותר מדי מים. זה יביס את המטרה של חיסכון במים. מכונות כביסה עיליות הן חסכוניות באנרגיה ומשתמשות ברמות נמוכות של מים כדי לתת לך את התוצאות הטובות ביותר.

עשה ואל תעשה בזמן השימוש במכונת הכביסה שלך

אם אתה רוצה לשמור על מכונת הכביסה שלך במצב עבודה ברמה הגבוהה ביותר, אתה צריך לעקוב אחר כמה כללי עשה ואל תעשה.

אתה יכול להגדיר את הטיימר במכונת הכביסה החצי אוטומטית שלך באמצעות לוח ההגדרות בחלק העליון בזמן כביסה
אתה יכול להגדיר את הטיימר במכונת הכביסה החצי אוטומטית שלך באמצעות לוח ההגדרות בחלק העליון בזמן כביסה.

רוקן את הכיסים מפריטי הלבוש שלך. אתה לא רוצה שמטבעות קטנים יהרוס את המנוע של המכונה שלך. סגור את הווים של הבגדים הפנימיים שלך. הם יכולים להיתקל בחפצי כביסה אחרים. שימו בדים עדינים בשקית רשת בזמן הכביסה. מיינו את הכביסה בערימות בצבעים בהירים וכהים כדי למנוע העברת צבע.

אל תשתמש יתר על המידה בחומרי ניקוי. אל תשאיר כביסה רטובה בתוף המכונה במשך יותר משעתיים. ואם אתה חושד בתקלה חמורה במכשיר שלך, התקשר לעזרה מקצועית מיד.

מדריך זה יעזור לכם להבין כיצד לכבס בגדים במכונת הכביסה כראוי. עם זאת, שימו לב שאם אתם רוצים שהבגדים שלכם יהיו נקיים, עליכם לנקות גם את המכונה שלכם באופן קבוע. השקיעו זמן בלימוד הדרך הנכונה לניקוי מכונת הכביסה שלכם.