ניקוי תנור: הדרכים הקלות ביותר לניקוי התנור

ניקוי התנור יכול להיות למעשה משימה פשוטה למדי
עם זאת, עם מוצרי ניקוי נכונים ואסטרטגיה יעילה, ניקוי התנור יכול להיות למעשה משימה פשוטה למדי.

מתלבטים איך לנקות את התנור? מאמר זה מכיל עצות מועילות רבות לגבי ניקוי בטוח של התנור. המשך לקרוא לקבלת טיפים יעילים לניקוי תנור!

לפעמים נדמה שניקוי התנור הוא החלק הגרוע ביותר בניקוי המטבח שלך, אבל זה לא חייב להיות עם המדריך הפשוט הזה! כאשר תנור לא נוקה במשך זמן מה - ויש טפטופים ונתזים של אוכל שרוף ושומן המכסים את כל המשטחים - זה יכול להיראות כמו עבודה גדולה. עם זאת, עם מוצרי ניקוי נכונים ואסטרטגיה יעילה, ניקוי התנור יכול להיות למעשה משימה פשוטה למדי. ודא שיש לך תנור נוצץ נקי והיגייני עם העצות האלה!

ניקוי התנור הוא מטלה מבולגנת, אז הפשילו שרוולים, קחו כמה כפפות גומי והרים חומר ניקוי לתנור כמו תרסיס למטבח של Jif או קרם Jif עם מיקרו-חלקיקים פעילים, שתוכנן במיוחד כדי להילחם באוכל שרוף ושומנים קשים.

אילו חומרי ניקוי למטבח צריכים לניקוי התנור?

ישנם סוגים רבים ושונים של חומרי ניקוי למטבח שתוכננו במיוחד לניקוי תנור כמו אלה של Jif. חומרי ניקוי אלה לתנור בטוחים לשימוש בביתכם ויעילים מאוד.

ישנם סוגים רבים ושונים של חומרי ניקוי למטבח שתוכננו במיוחד לניקוי תנור כמו אלה של Jif
ישנם סוגים רבים ושונים של חומרי ניקוי למטבח שתוכננו במיוחד לניקוי תנור כמו אלה של Jif.

אם אתה מעדיף להשתמש בחומרי ניקוי טבעיים למטבח, זה פשוט להכין כמה מוצרים תוצרת בית כדי להתמודד עם שומנים וכתמים בתנור. לאוכל שרוף, משחה של סודה לשתייה ומים עושה פלאים; ועבור ריחות לא נעימים, כמה לימונים פרוסים לשניים פועלים בצורה מבריקה.

עם זאת, אם אתה הולך על האופציה הטבעית, זה יכול להיות הכי טוב לתת לתנור שלך ניקוי טוב וכבד מדי פעם עם מוצר ניקוי מסחרי לתנור, ולשמור באופן קבוע על הניקיון עם פריטים טבעיים. כמו כן, מומלץ לעיין במדריך ליצרן כדי לבדוק אילו מוצרי ושיטות ניקוי מתאימים לסוג התנור שלכם.

יסודות ניקוי התנור

בעת ניקוי התנור, יש לזכור כמה דברים:

 • תמיד ללבוש כפפות ולהגן על זרועותיך בעת שימוש בכל חומר ניקוי לתנור. כדאי ללבוש בגדים ישנים או סינר אם אתם חוששים להתלכלך.
 • וודאו שהחדר מאוורר היטב - לחלק מחומרי ניקוי התנורים יכול להיות ריח די חזק.
 • הנח עיתונים ישנים או מגבות ישנות על הרצפה מול התנור כדי להגן על האזור שמסביב.
 • ודא שהתנור קר לפני שמתחילים לנקות אותו.
 • לעולם אל תשתמש בכלים חדים או שוחקים כדי להוציא מזון שרוף מהתנור. למרות שזה מפתה להשתמש בכלים כאלה, גירוד של סכין לאורך החלק הפנימי של התנור עלול לפגוע בחלקו הפנימי, ולהפוך את המכשיר לסכנה לשימוש.
 • בעת שימוש במוצרי ניקוי תמיד יש לעקוב אחר ההוראות על התווית ולבדוק תחילה על שטח קטן בתנור.
 • לעולם אין למרוח מוצרי ניקוי ישירות על גוף החימום. לרוב התנורים כיום יש אלמנט נסתר, אך חלקם חשופים, אז רק הקפידו להקפיד. עיין במדריך של התנור שלך אם יש לך ספק.
 • ניקוי התנור עשוי לקחת זמן - אל תתכנן להשתמש בתנור לפחות מספר שעות לאחר ביצוע ניקוי גדול.
 • אם אתה משתמש בחומר ניקוי לתנור, שים לב שהתנור שלך עשוי להריח כמו כימיקלים כאשר אתה מפעיל אותו לראשונה לאחר ניקויו. הקפד להשאיר את דלת התנור פתוחה לאחר הניקוי והשאר את חלונות המטבח פתוחים כדי לעזור לאוורר את התנור לפני השימוש שוב.

אסטרטגיות לניקוי התנור

להלן השיטות הטובות ביותר לניקוי התנור:

 • לשאריות שומניות, השתמשו בחומר ניקוי תנורים מסחרי שתוכנן במיוחד להסרת שומן קשה כמו Jif Cream - פשוט מרחו את המוצר על הקירות הפנימיים של המכשיר, הימנעו מגוף החימום. זכור תמיד לעקוב אחר ההוראות על תווית המוצר. לרוב, עדיף להשאיר את המוצר כ-30 דקות לפני ניגוב בספוג לח. לחילופין, ניתן למלא כיור במים חמימים וסבון כלים בעל תכונות הסרת שומנים, ולנגב בעדינות את החלק הפנימי. אל תשכח את דלת התנור!
 • עבור מזון שרוף, השתמש בחומר ניקוי לתנור באותו אופן כמו לעיל, תוך שימת לב מיוחדת לאזורים הבעייתיים הספציפיים. לחלופין, פזרו מעט סודה לשתייה על האזורים הפגועים. מרססים במעט מים קרים מבקבוק שפריצר ומשאירים לכמה שעות, או לילה במידת האפשר. נגב עם מטלית לחה, והמזון השרוף אמור לרדת מיד.
 • עבור ריחות רעים המופקים מאוכל שרוף בתחתית התנור, ראשית עליך להסיר את הכתמים על ידי ביצוע העצות לעיל. לאחר מכן קוצצים שני לימונים לשניים ומניחים בכלי צלייה עם כמות קטנה של מים. מחממים תנור ל-200 מעלות ומכניסים את הכלי ל-30 דקות בערך. לא רק של התנור שלך יהיה ריח רענן אלא ששמני ההדרים המשתחררים מהלימונים יעזרו להפחית את הצטברות השומנים העודפים.
 • עיין במדריך של היצרן לקבלת הנחיות לניקוי התנור שלך.
 • השתמש בחומר ניקוי תנורים מסחרי שנוסח במיוחד להתמודדות עם שומנים קשים ומזון שרוף.
 • עקוב אחר ההוראות על המוצר שלך בזהירות ולבש כפפות גומי.
 • השאירו את המנקה להשרות כ-30 דקות כדי להסיר כמה שיותר שומן ולכלוך.