כיצד להסיר כתמי שמן מהבגדים שלך?

אם אתם תוהים כיצד להסיר כתמי שמן על בגדים
אם אתם תוהים כיצד להסיר כתמי שמן על בגדים, הגעתם למקום הנכון.

לפעמים, בזמן בישול מעדן או תוך כדי התענגות עליו, שפיכה אקראית עלולה להשאיר אחריה כתמי שמן על הבגדים. אמנם קשה להסיר כתמי שמן, אך אנו אגיד לך דרך יעילה להיפטר ממנו לחלוטין.

אפילו שפיכה קטנה של מזון מהנשיכה שלך יכולה להשאיר כתמי שמן על הבגדים שלך. ייתכן שהכתם בהתחלה לא יהיה מורגש, אבל עדיין חשוב לפעול במהירות, אחרת הוא עלול להתפשט ולגרום לכתם עקשן שיפגע במראה הבגד שלך. אם אתם תוהים כיצד להסיר כתמי שמן על בגדים, הגעתם למקום הנכון. נסה את השלבים האלה והכתם אמור להיעלם.

למה חשובה פעולה מהירה?

כאשר אתה מוצא כתמי שמן על הבגדים שלך בפעם הבאה
כאשר אתה מוצא כתמי שמן על הבגדים שלך בפעם הבאה, אתה יודע איך לגרום להם להיעלם.

ברגע שאתה מוצא את הכתם, נסה להסיר כמה שאתה יכול. אם אתה נמצא במקום העבודה שלך או בכל סיטואציה חברתית אחרת, קח צרור ניירות טישו או מטפחת כדי לסחוט אותה. זה ירים כמה שיותר ממנו, וימנע מהשמן להתמקם עמוק לתוך הבד. עם זאת, אם לא שמתם לב לכתם וכעת הוא התפשט עוד יותר, אנו אגיד לכם כיצד להסיר אותו.

אתה תצטרך:

 • דלי
 • ניירות טישו
 • מים
 • מלח
 • חומץ לבן
 • סודה לשתייה או עמילן תירס
 • אבקת תינוק
 • ג'ל לשטיפת כלים

שיטה 1: לבגדים צבעוניים

 1. שלב 1: ספוג את הכתם

  לפני שאתה עושה משהו, ספוג את הכתם. זה יחסל את השאריות, מה שיקל על תהליך ניקוי נוסף. אתה יכול להשתמש בניירות טישו או בד כותנה ישן בשביל זה.

 2. שלב 2: בדוק את תווית טיפול הכביסה

  לפני שמגיעים לחלק הניקוי, תמיד טוב לבדוק את תווית טיפוח הכביסה על הבגד. זה עוזר בהבנת סוג הבד ושיטת הניקוי הנכונה. אם על תווית הטיפול בכביסה כתוב 'ניקוי יבש בלבד', ללא כל מחשבה נוספת, אנו מציעים לך למסור אותו לשירות ניקוי יבש. אם תווית הטיפול בכביסה מציעה כביסה ביד או כביסה במכונה, אתה יכול לשטוף אותה בבית.

 3. שלב 3: הרם את הכתם

  כאשר אתה יודע שאתה יכול לטפל בבגד בבית, אתה יכול להתחיל בתהליך הניקוי. התחל על ידי פיזור בנדיבות אבקת תינוק על החלק המוכתם; לכסות אותו לחלוטין. אבקת תינוק סופגת את הכתם. הניחו לו לשבת 15-20 דקות. לאחר מכן הברשו אותו בעזרת נייר טישו.

 4. שלב 4: טפלו מראש בכתם

  כעת, שפכו 3-4 טיפות של ג'ל לשטיפת כלים על האזור הפגוע. שפשפו אותו בעדינות לתוך הבד בעזרת תנועות מעגליות של האצבעות. הניחו לו לנוח 10-15 דקות כדי שייספג בבד. לאחר מכן, שפשפו בעדינות את החלק המוכתם באמצעות מברשת שיניים ישנה והחזק אותו מתחת למי הברז.

 5. שלב 5: להשרות את הבגד

  עכשיו הגיע הזמן להשרות את הבגד. שלב זה מבטיח הסרה מקסימלית של המשקע השומני. מלאו חצי דלי במים פושרים והוסיפו לו אבקת כביסה. משרים אותו למשך 20-25 דקות.

 6. שלב 6: לכבס את הבגד

  לאחר ההשריה, הגיע הזמן לכבס את הבגד. השתמש בחומר ניקוי כביסה יעיל לשם כך. אם אתה מעדיף לכבס את הבגדים שלך ביד, אתה יכול להשתמש באבקת ניקוי כגון Surf Excel Easy Wash. זה זמין בקלות בשוק. בעוד שאני מעדיף לכבס את הבגדים שלך במכונת כביסה, אתה יכול להשתמש ב-Surf Excel Matic Liquid, אשר עוצב במיוחד עבור מכונות כביסה וזמין בקלות בשוק. עיין בתווית טיפול הכביסה על הבגד שלך כדי לקבוע את הטמפרטורה הנכונה לכביסה בה. לפני השימוש במוצר כלשהו, בדוק את האריזה כדי להבין את הוראות השימוש הנכונות.

 7. שלב 7: יבש את הבגד

  עד עכשיו, הכתם אמור להיעלם לחלוטין. יבש את הבגדים שלך בצל חלקי.

שיטה 2: לבגדים לבנים

מרכיבים שכדאי לשמור בהישג יד:

א ניירות טישו

ב מלח

ג חומץ לבן

ד חומר ניקוי כביסה

ה סודה לשתייה או עמילן תירס

ו מים

ז דלי

 1. שלב 1: בדוק את תווית טיפול הכביסה

  לפני שתתחיל לטפל בכתם, זכור לקרוא את תווית הטיפול בכביסה כדי להבין את הוראות הניקוי המתאימות. בדוק כדי לראות את טמפרטורת המים הנכונה, שיטת הכביסה, כלומר, כביסה ידנית או כביסה במכונה וכן הלאה.

 2. שלב 2: ספוג את הכתם

  הרטיבו את הכתם במים. השתמש בכמה ניירות טישו וספג את הכתם. זה יסיר את השאריות הניתנות להסרה.

 3. שלב 3: מרחו סודה לשתייה או עמילן תירס

  מפזרים באופן חופשי סודה לשתייה או עמילן תירס על האזור הפגוע כדי ליצור שכבה עבה. המתן 30-40 דקות. אתה תראה שהשמן ייספג בסודה לשתייה. אם כתם השמן לא מורם לגמרי, חזור על השלב פעם נוספת.

 4. שלב 4: מרחו נוזל כלים

  כעת, שפכו 4-5 טיפות של נוזל כלים על סודה לשתייה. בעזרת התנועות המעגליות של האצבעות, שפשפו אותו בעדינות על הכתם. עד עכשיו, רוב הכתם אמור להיעלם.

 5. שלב 5: להשרות את הבגד

  לאחר ניקוי האזור הפגוע, השרו את הבגדים במי סבון כדי להבטיח ניקוי מקסימלי. קח 0.5 דלי מים פושרים והוסף 3-4 כפיות. של חומר ניקוי כביסה אליו. השרו בו את הבגד למשך 20-30 דקות.

 6. שלב 6: לכבס את הבגד

  לשטוף את הבגד שלך באמצעות שגרת הכביסה הרגילה שלך.

 7. שלב 7: יבש את הבגד

  עכשיו, אתה יכול לייבש אותו בשמש. השמש פועלת כחומר הלבנה טבעי. אם הבגד שלך צבעוני, תלה אותו על חבל הכביסה בצל חלקי, הרחק מהשמש.

אמנם קשה להסיר כתמי שמן
אמנם קשה להסיר כתמי שמן, אך אנו אגיד לך דרך יעילה להיפטר ממנו לחלוטין.

השיטות הנ"ל פועלות היטב עבור רוב סוגי הבדים, כולל כותנה, פוליאסטר, שיפון, ויסקוזה, זהורית וכן הלאה. ודא שאתה בוחר את שיטת הניקוי הנכונה על בסיס צבע הבגד שלך, כלומר, כהה או לבן. עם זאת, אם הכתם הוא על חומר עדין כמו משי, עדיף למסור את הבגד לניקוי יבש מקצועי לניקוי בטוח.

והנה לך! תהנה מהבגד הטרי וללא כתמים שלך. כאשר אתה מוצא כתמי שמן על הבגדים שלך בפעם הבאה, אתה יודע איך לגרום להם להיעלם. בבקשה!