כיצד להסיר כתמי כורכום מהבגדים שלך בבטחה?

הנה איך להסיר כתמי כורכום מבגדים
אבל למרבה הצער, על הבגדים שלך זה הופך לכתם צהוב עיקש; הנה איך להסיר כתמי כורכום מבגדים.

כורכום הוא מרכיב נהדר לבישול ולהתנסות איתו, מכיוון שהוא מוסיף לטעימים של האוכל. אבל למרבה הצער, על הבגדים שלך זה הופך לכתם צהוב עיקש; הנה איך להסיר כתמי כורכום מבגדים.

אם אתם תוהים כיצד להסיר כתם כורכום מבגדים, הגעתם למקום הנכון. ככל שתוכלו להתמודד מהר יותר עם כתם כורכום, כך יהיה קל יותר להיפטר ממנו. שימוש בחומר ניקוי נוזלי יכול להיות אפשרות טובה לטיפול מוקדם בכתמים. בהיותו נוזלי, הוא מתמוסס כולו במים ונשטף מבלי להשאיר שאריות. אתה יכול לנסות להשתמש ב- Surf Excel Matic Liquid בשביל זה; זה זמין בקלות בשוק. לפני השימוש במוצר כלשהו, בדוק את ההוראות שעל האריזה.

כיצד להסיר בבטחה כתם כורכום מבגדים?

אם אתה רוצה לדעת כיצד להסיר כתם כורכום מבגדים, הצעד הראשון הוא לקרוא את הוראות תווית הכביסה על הבגדים שלך ולהשתמש בטכניקה מתאימה כדי להיפטר מכתם הכורכום על פריט הלבוש שלך לפי ההוראות. לדוגמה, אתה לא יכול להשתמש באקונומיקה על בדים עדינים כמו משי וצמר. עקוב אחר השיטות שניתנו כאן כדי לדעת כיצד להסיר כתמי כורכום על הבגדים שלך.

כיצד לטפל מראש בכתמי כורכום אבקת

השתמש בחומר ניקוי כביסה. בין אם זה בצורת אבקה או מעורבב עם שמן בקארי, כורכום יכול להשאיר אחריו כתם מגעיל על הבגדים שלך, אם לא תפעל במהירות. כורכום מכיל כורכומין שנותן לו את הצבע הצהוב העז הזה. שימו לב שכורכומין אינו מסיס במים.

אם הכורכום על הבגדים שלך הוא בצורת אבקה, קחו אותו החוצה והברישו את אבקת הכורכום כמה שאתם יכולים. כעת ניתן לטפל מראש בכתם על ידי יציקת מספר טיפות של חומר ניקוי נוזלי ישירות על האזור המוכתם. שפשפו אותו בעדינות עם האצבעות בתנועות סיבוביות ושטפו במים רגילים. ניתן לחזור על השלב פעם נוספת במידת הצורך.

כיצד לטפל מראש בכתמי כורכום על בסיס שמן

כיצד להסיר כתמי כורכום מבגדים לבנים
כיצד להסיר כתמי כורכום מבגדים לבנים?

השתמש בעמילן תירס. אם הכתם הוא על בסיס שמן, עליך לספוג כמה שיותר מהנוזל בעזרת מגבת נייר. כתם כורכום על בסיס שמן יכול להיות של רוטב או מזון. זכור, עליך לספוג ולא לשפשף את הכתם שכן שפשוף רק יפיץ את הכתם עוד יותר. לאחר שניגבתם את הנוזל העודף, עליכם למנוע מהשמן לשקוע בבד. מכסים את המקום המוכתם בעמילן תירס ומניחים ל-20 דקות. מאוחר יותר, טפלו מראש בכתם עם חומר ניקוי הכביסה.

אפשר גם להשתמש במיץ ליים. אם אתם יושבים במסעדה ולא ניתן לטפל בכתם מראש, בקשו מיץ ליים. זה פועל כחומר הלבנה עדין. מרחו את המיץ על המקום המוכתם והשאירו אותו למשך 15 דקות. לאחר מכן תוכל לשטוף את מיץ הליים מהבגדים שלך באמצעות מטלית כותנה לחה.

כיצד להסיר כתמי כורכום מבגדים לבנים?

בזמן טיפול בכתמי כורכום על בגדים לבנים, זכור להיות עדין. בעת שימוש בכל מוצר ניקוי או תמיסת, בדוק אותו תמיד על טלאי קטן כדי לבדוק את התאימות. עקוב אחר השיטות שניתנו כאן כדי להיפטר מכתמי כורכום על הבגדים הלבנים שלך.

מרכיבים שכדאי לשמור בהישג יד:

א חומר ניקוי על בסיס אקונומיקה

ב דלי מים קרים

ג נוזל לשטיפת כלים

ד חומץ לבן

ה חומר ניקוי כביסה עדין

שיטה 1: שימוש באקונומיקה

 1. שלב 1: קרא את תווית הטיפול

  חשוב לוודא שפריט הלבוש שלך עמיד בפני אקונומיקה. חשיפה להלבנה של בדים עדינים עלולה להרוס אותם לנצח. אז, בדוק שוב אם אתה חייב.

 2. שלב 2: טפל בכתם

  אם הכתם יבש, צחצחו אותו ככל שתוכל באמצעות מברשת ניילון. לאחר מכן, הרטיבו את האזור המוכתם במים. זה יהפוך את תהליך הניקוי ליעיל. כעת, שפכו 4-5 טיפות של חומר ניקוי נוזלי ישירות על האזור המוכתם. שפשפו אותו בעדינות עם האצבעות ושטפו במים רגילים. אתה יכול לחזור על השלב פעם נוספת אם הכתם עקשן.

  עבור כתמי כורכום על בסיס שמן , הסר את השאריות העודפות עם מגבות נייר. כעת פזרו סודה לשתייה על האזור המוכתם ואפשרו לו לשבת במשך שעה. בינתיים, הכינו תמיסת ניקוי על ידי ערבוב של 0.5 כוס חומץ לבן, 1 כפית. של נוזל כלים ו-0.5 כוס מים. כעת רססו את הפתרון הזה על משחת הסודה לשתייה. ודא שאתה מרסס כמות מספקת של תמיסה כדי להרטיב את האזור המוכתם. בעזרת האצבעות, שפשפו אותו בעדינות למשך 2-3 דקות. לשטוף עם מים רגילים.

 3. שלב 3: להשרות באקונומיקה

  בדלי מלא במים קרים, הוסף 1 כוס אקונומיקה. ניתן להשתמש באקונומיקה (נתרן היפוכלוריט) כמו רין עלא. רין עלא בהיותה אקונומיקה נתרן היפוכלוריט מומלץ לשימוש על בגדים לבנים בלבד. אין להשתמש על בגדים צבעוניים. קרא את ההוראות על תווית המוצר כדי לדעת את הכמות המדויקת שיש להשתמש בה. השרו את הבגד שלך בתמיסה זו למשך 20 דקות.

 4. שלב 4: לשטוף ולהשרות

  לשטוף את הבגד שלך. אם אתה עדיין רואה סימן קלוש על הבגדים שלך, השרו אותו למשך הלילה ב-0.5 דלי מים מעורבבים עם 1 כוס סודה לשתייה.

 5. שלב 5: כביסה

  עכשיו, שטפו את הבגד כמו שאתם עושים בדרך כלל. הכתם כנראה נעלם לחלוטין. תן לבגד שלך להתייבש באוויר.

שיטה 2: שימוש בחומץ לבן

שיטה זו שימושית להסרת כתמים מבדים עדינים כמו משי, פשתן וכו'.

שלב 1: הכן תמיסה להסרת כתמים

מערבבים 2 כפות חומץ לבן עם 1 כף נוזל כלים בקערה. כעת, השרו את האזור המושפע מהכתמים של הבגד שלך בתמיסה זו למשך 30 דקות לפחות. לשטוף במים קרים.

שלב 2: טפל עם אבקת כביסה

במידת הצורך, הוסף 2-3 טיפות חומר ניקוי בדלי מים קרים. בדוק תמיד את מוצרי הניקוי על אזור לא בולט של הבגד שלך כדי לבדוק תאימות. השרו את הבגדים בתמיסת חומר הניקוי למשך 30 דקות. לשטוף במים קרים.

שלב 3: אפשר ייבוש באוויר

תן לבגד להתייבש באוויר לפני שאתה מאחסן אותו.

כיצד להסיר כתם כורכום מבגדים צבעוניים

מרכיבים שכדאי לשמור בהישג יד:

א נוזל לשטיפת כלים

ב חומץ

ג מגבות נייר

ד חומר ניקוי כביסה

ה מברשת שיניים

שיטה 1: לכתמים רגילים

 1. שלב 1: מרחו אבקת כביסה על הכתם

  כסה את הכתם המוכתם על הבגד עם חומר ניקוי נוזלי. אתה יכול לנסות את Surf Excel Matic Liquid מכיוון שהוא לא משאיר שאריות (כמו שאבקות עושות) מכיוון שהוא נוזל שהוא מתמוסס לחלוטין במים. לשפשף בקצות האצבעות כדי שהנוזל ייכנס לתוך הבד. השאר את זה למשך 30 דקות.

 2. שלב 2: לשטוף

  שטפו את שכבת הסבון על הבגד במים קרים. הכתם כנראה נעלם או הצטמצם לצבע ורוד בהיר.

 3. שלב 3: טפלו בכתם בחומץ

  השרו מגבת נייר עם חומץ וטפחו אותו על האזור הפגוע בכתם. המשך כך עד שהכתם ייעלם לחלוטין.

 4. שלב 4: לכבס את הבגד שלך

  השתמש בשיטת הכביסה המוצעת על ידי תווית טיפול הכביסה. אם אתה מעדיף לכבס את הבגדים שלך במכונת כביסה, אתה יכול להשתמש ב- Surf Excel Matic Liquid. הוא תוכנן במיוחד עבור מכונות כביסה. הפעל מחזור שני אם הכתם לא נעלם לחלוטין. עכשיו אתה יודע איך להסיר כתם מבגדים צבעוניים.

שיטה 2: לכתמים עיקשים

כיצד להסיר בבטחה כתם כורכום מבגדים
כיצד להסיר בבטחה כתם כורכום מבגדים?

שלב 1: הכן תמיסה להסרת כתמים

מערבבים 2 כפות חומץ לבן עם 1 כף נוזל כלים בקערה. השרו את האזור המוכתם של הבגד שלך בתמיסה זו למשך 30 דקות. לשטוף במים קרים.

שלב 2: טפל עם אבקת כביסה

החזק את החלק המוכתם של הבד במי ברז זורמים. טבלו מברשת שיניים לחה באבקת כביסה ושפשפו את החלק המוכתם של הבגד. המשך כך עד שהכתם יוסר מהבד.

שלב 3: שטפו את הבגד כרגיל

שים את פריט הלבוש שלך לכביסה כמו שאתה עושה בדרך כלל. תלו אותו לייבוש באור השמש. זהו חומר הלבנה טבעי. עם זאת, המשך לבדוק אם הכתם נעלם כל שעה. חשיפה ישירה לאור השמש יכולה גם לגרום לשינוי צבע הבגד שלך.

בהודו העתיקה, הכורכום היה נערץ בשל צבעו הזהוב. כיום נעשה שימוש בתבלין גם במדינות המערב בשל יתרונותיו הבריאותיים. כורכום טרי ואבקת מכתים כל דבר שהוא בא איתו במגע. אבל אל דאגה; טכניקות אלו ישמרו על הבגדים שלך נקיים מכתמים.

אל תשתמש במים חמים לטיפול בכתמי כורכום מכיוון שהם יקבעו את הכתם בצורה יציבה יותר בבגד שלך.