איך מנקים כסף

איך לכבס תכשיטי כסף עם מרכיבים טבעיים
איך לכבס תכשיטי כסף עם מרכיבים טבעיים.

כסף הוא פריט יקר ערך שצריך לטפל בו כדי שלא יירד בערכו. מאמר זה מספק הנחיות לניקוי תכשיטי כסף וכסף.

חשוב לדעת כיצד לנקות תכשיטי כסף מכיוון שקל לדהות את החומר, במיוחד אם הוא נשמר זמן רב מדי. אולי אתה מהסס לנקות את כלי הכסף שלך מחשש לשרוט את פני השטח, אבל למעשה קל מאוד לשמור על הכסף שלך מבריק ולהיראות כמו חדש.

שימוש במשחת שיניים היא דרך מהירה וקלה להבריק כסף. בחרו במשחת שיניים רגילה שאינה מכילה מרכיבים מיוחדים מכיוון שמרכיבים אלו עלולים להגיב חזק מדי.
איך אתה יודע שמשטחי המטבח וחדר האמבטיה שלך עברו חיטוי?

האם עלי להשתמש במוצרים ובדים מיוחדים?

המוצרים המוכנים לשימוש הנמכרים בחנויות בהחלט יעילים מאוד בניקוי כסף, ולכן השימוש בהם מומלץ מאוד. ברוב המקרים, תוכלו לרכוש מבריק כסף וכמה אביזרים נוספים אצל צורף כדי להקל עליכם את העבודה. אחד מהציוד שתצטרכו הוא מטלית מיוחדת לניקוי תכשיטים או כותנה איכותית. השתמשו בציוד שאתם בטוחים שלא יפגע בכלי הכסף שלכם. כמו כן, בדוק תמיד את המוצר שבו אתה הולך להשתמש באזור קטן ולא בולט כדי לוודא שאין נזק.

איך לכבס תכשיטי כסף עם מרכיבים טבעיים

מאמר זה מספק הנחיות לניקוי תכשיטי כסף וכסף
מאמר זה מספק הנחיות לניקוי תכשיטי כסף וכסף.

חומרים טבעיים הם בחירה מצוינת לשטיפת כסף. לא רק זה, חומרים טבעיים עדינים גם על משטחי מתכת ובמחיר סביר. אתה יכול להשתמש בו עם מטלית מיוחדת לניקוי כסף. שוב, כשאתה מנסה מוצר חדש, בדוק אותו תחילה כדי לוודא שהוא לא יפגע במכשיר שלך או בתכשיטי כסף. הנה כמה דרכים לשטוף כסף באמצעות חומרים שתוכל למצוא בבית:

 • משחת שיניים. יש אנשים שבדקו את היעילות של משחת שיניים רגילה לניקוי כסף. השתמש במשורה, ולאחר מכן שטף במים חמים. הקפידו להשתמש במשחת שיניים עם הרכב של מרכיבים רכים. משחת שיניים המכילה חומרי הלבנה קשים מדי עבור כסף.
 • אבקת סודה לשתייה. מערבבים מעט אבקת סודה לשתייה ומספיק מים עד לקבלת קרם סמיך. מרחו את התערובת הזו על הכסף, ואז שטפו במים חמימים.
 • מלח. ניתן להשתמש בתערובת של סודה לשתייה, מים ומלח להכנת תמיסת כביסה לכלי כסף. השרו את כלי הכסף בתמיסה לקבלת תוצאה של כלי כסף מבריק. בתערובת זו, כלי כסף ספוגים במידה בינונית ואין צורך לקרצף אותם, מה שהופך אותם למושלמים לניקוי טבעות כסף או תכשיטים קטנים עדינים.

הטכניקות המיוחדות הבאות שימושיות לאלו מכם שחדשים בטיפול בחפצי כסף על מנת לייצר מראה סופי יפה יותר:

 • בעת ליטוש כסף עם מטלית מיוחדת יש לעשות זאת בתנועה קדימה ואחורה ובקו ישר. לאחר שתסיים, חזור עם תנועות מהירות וקצרות יותר.
 • בעת שימוש בסודה לשתייה ומלח להכנת תמיסת שטיפה כסופה, בצע את השלבים הבאים: אם אתה משתמש במיכל מתכת, רפד את החלק הפנימי בנייר כסף, הכנס לתוכו את כלי הכסף, מלא אותו במים, ואז הוסף את שאר המרכיבים. לאחר מכן, השליכו את התמיסה וייבשו את כלי הכסף.
 • יבש תמיד כסף עם מגבת יבשה ורכה זיפים. מגבות עם זיפים גסים עלולות לשרוט את משטח הכסף.

טיפים לשמירה על כסף מבריק

הנה כמה טיפים מעשיים לניקוי כסף תוך שמירה על הברק שלו:

 • השתמש בכלי הכסף שלך לעתים קרובות והבריק אותם באופן קבוע. כסף לא נשמר היטב ולא מחזיק מעמד זמן רב, אז הוצא אותו מהאחסון.
 • אם אין לכם ברירה אחרת ועליכם לאחסן כלי כסף, צפו את כלי הכסף בשמן זית לפני אחסונם. זה יכול למנוע מהצבע לדהות או להיות עמום.
 • בעת שטיפת סכו"ם כסף, הפרד אותם מכלי אחר והשתמש בדלי פלסטיק. אין לשטוף אותו בכיור מתכת כי קיים סיכון לשריטת משטח הכסף.
 • אחסון כלי כסף לטווח ארוך למעשה גורם להם לדהות מהר יותר - השתמש בהם לעתים קרובות
 • ניתן להכין תמיסה מיוחדת לשטיפת כלי כסף על ידי ערבוב מלח, אבקת סודה לשתייה ומים
 • ייבשו תמיד את הכסף במגבת נקייה ורכה נטולת מוך כדי לא לשרוט את פני השטח
מאמרים בנושאים דומים
 1. כיצד לנקות שיש וגרניט
 2. כיצד לנקות רצפות עץ ולמינציה
 3. כיצד לנקות וילונות ותריסים
 4. איך להבריק אלומיניום
 5. כיצד לנקות גרניט ושיש
 6. כיצד לנקות שטיחים ושטיחים