כיצד לנקות את הקיר והלוחות בבית שלך

כיצד לנקות לוחות בסיס
כיצד לנקות לוחות בסיס.

קירות ובסיסים יכולים להתלכלך עם הזמן. עם זאת, אתה יכול לשטוף אותם עם העצות הפשוטות שלנו כיצד לנקות קירות ולוחות עוקפות!

האם הגיע הזמן לנקות את הקירות או לוחות הבסיס? חשבת שזה יהיה קל? כמה קשה זה יכול להיות לנקות משטחים שטוחים לחלוטין?

כמו בכל דבר אחר, זה רק קצת יותר מסובך ממה שחשבתי. תצטרך לנקוט בגישות שונות אם, למשל, אתה מתמודד עם קירות צבועים או עם טפטים. לוחות בסיס, לעומת זאת, דורשים שיטה אחרת בגלל המשטחים הלא אחידים. למרבה המזל, המדריך שלנו מסביר כיצד להתנהל במצבים שונים.

פתרונות תוצרת בית כמו חומץ מסתכנים בגרימת נזק קל מכיוון שהם לא נועדו למטרה זו. כאשר יש ספק, השתמש בחומר ניקוי לכל מטרה כגון קרם Cif לניקוי הקיר. בכל שיטה שתבחר, בדוק תחילה באזור קטן ולא בולט ופעל לפי ההוראות על התווית.

כיצד לנקות קירות צבועים

קירות צבועים הם משטח שקל יחסית לניקוי. רוב הצבעים לא נשטפים מדי פעם וניתן להשתמש בחומר ניקוי עדין על שריטות או אזורים קשים יותר - זכרו להיות זהירים כאשר אתם עוסקים בגימורים מאט מכיוון שהם זקוקים לפעמים לגישה אחרת. בדוק את הוראות היצרן אם אינך בטוח ובדוק תמיד כל מנקה חדש באזור קטן ולא בולט לפני שמתחילים לנקות את כל המשטח.

זכור לכסות רהיטים, שטיחים ושטיחים לפני שמתחילים.

  1. התחל בניקוי אבק מהקיר עם מטלית המיקרופייבר או אבק נוצות. הרבה יותר קשה להסיר אבק וקורי עכביש כשהם רטובים, ולכן עדיף לטפל בהם מיד.
  2. לאחר מכן התמקד בכתמים ושריטות, מכיוון שהם זקוקים לתשומת לב מיוחדת. השתמש בקרם Cif או בחומר ניקוי דומה כדי להסיר שריטות כלשהן, בהתאם להוראות והוראות הבטיחות על התווית. שפשפו את הסימנים בעדינות עד שהוא נעלם. אין לשפשף חזק כדי למנוע נזק לצבע.
איך לנקות קירות עם טפט
איך לנקות קירות עם טפט.

ניתן להשתמש באותם עקרונות גם על סוגים אחרים של משטחים, כמו שטיפת קירות מעץ. גם ניקוי קירות באקונומיקה יכול להוות פתרון, במיוחד אם יש בהם עובש וכתמי לחות. לקבלת התוצאות הטובות ביותר במצב כזה, אתה יכול גם לנסות מוצרים ספציפיים כגון חומר ניקוי Cif מסיר תבניות.

איך לנקות קירות עם טפט

ישנם שני סוגים של טפטים: רחיץ ואינו רחיץ. טפט רחיץ ניתן לניקוי באותו אופן כמו קיר צבוע. עם זאת, ישנם כמה טריקים שימושיים שאתה יכול ליישם כדי להיפטר מפגמים. זכור לבדוק תחילה שטח קטן ותמיד לקרוא את ההערות וההוראות של היצרן לפני ניקוי טפט כלשהו.

אם יש לכם טפטים שאינם רחיצים מוכתמים או שאתם זקוקים לניקוי, כדאי לנקות אבק מהקיר ולהבריש בעדינות את האזור המוכתם. אין למרוח מים על הטפט. אם לקיר יש כתם שומן, למשל, אתה יכול להסיר אותו על ידי הפעלת חום. כל שעליך לעשות הוא להניח מטלית סופגת על הכתם ולגהץ בעדינות את הבד במגהץ חם. היזהר והשתמש בטמפרטורה מתאימה כדי למנוע שריפת הבד או הטפט.

כיצד לנקות לוחות בסיס

ניקוי לוחות הבסיס הוא קצת פחות אינטנסיבי ודורש פחות מוצרים - אתה רק צריך אבק נוצות, חומר ניקוי כמו קרם Cif וקצת מים נקיים לשטיפה.

  1. ראשית נקו את האבק.
  2. לאחר מכן שפשפו בעדינות עם מוצר הניקוי הנבחר, בהתאם להוראות והנחיות הבטיחות שעל התווית.
  3. לשטוף במים נקיים.

וזה הכל! ניקוי קירות מלוכלכים לא חייב להיות משימה מסובכת.

  • מטלית מיקרופייבר או אבק נוצות.
  • חומר ניקוי כמו קרם Cif.
  • ספוג נקי ולא שוחק.