כל מי שאי פעם נתקל בכתמים מירוק מבריק יודע היטב: קשה לשטוף את כתמי האזמרגד הללו. למרות העובדה שירוק מבריק הוא תרופה מצוינת לחיטוי ברכיים שבורות ופריחות עור שונות (במיוחד בילדים), האופי ה"קורוזיבי" שלו לפעמים דוחה אותנו משימוש בתרופה זו. אנו אגיד לך כיצד לשטוף ירוק מבריק ממגוון רחב של משטחים, כך שתוכל להשתמש בו בבטחה כמה שתרצה.

ירוק מבריק

איך לנגב את הירוק המבריק מהשטיח?

יש כמה מקומות מאוד פופולריים שבהם משהו נשפך ונופל כל הזמן. אחד מהמקומות האלה יכול להיקרא שטיח. כמובן שאם יש לכם שטיח ירוק (בצבע ירוק מבריק), אתם לא צריכים לדאוג לבעיה כזו. אבל אם בבית שלך יש שטיחים בהירים, אתה בקושי צריך כתמים ירוקים עליהם.

ניקוי כל שטיח מירוק מבריק חייב להתחיל בניתוח של הרכבו. לכל חומר מהם עשויים שטיחים, ישנם אמצעים והגבלות לשימוש בהם. ישנם שטיחים שמאוד לא מעודדים אותם לנקות את עצמם. עדיף לנקות אותם יבשים. אם השטיח שלך לא שווה הון, אתה יכול לנסות את התרופות הבאות כדי לשטוף את הירוק המבריק:

  • סבון כביסה מגורר ומערבבים באופן שווה עם סודה לשתייה, ואז מוסיפים מים ומערבבים עד שנוצר נוזל עיסה. השטיח מטופל בתערובת זו. אתה יכול להשאיר אותו על השטיח למשך מספר שעות, כך שלפני השטח יהיה זמן להיות רווי במולקולות של הסוכן. בכל מקרה, בדוק את בטיחות התערובת על שטח קטן של השטיח שלך כדי להימנע מפגיעה בו.
  • ניתן להשתמש במסיר כתמים טוב או מוצר המכיל כלור כדי להלבין שטיח בהיר על ידי הנחתו על פני השטיח ולתת לו לשבת 10-15 דקות, ולאחר מכן שטיפה במים נקיים.
  • ניתן גם לנסות לשטוף כתם בירוק מבריק על שטיח בהיר עם מוצר כמו Cif עם אפקט הלבנה, המנקה בעדינות את הלכלוך ועוזר להיפטר מכתמי ירוק מבריק מהשטיח.

נגב ירוק מבריק

איך לנגב ירוק מבריק מטקסטיל על רהיטים?

מקום נוסף אליו מגיעים לעיתים קרובות נוזלים ומזהמים שונים, כולל ירוק מבריק, הוא רהיטים. אם הספה או הכיסא שלכם מרופדים בטקסטיל, עליכם לפעול מהר מאוד.

  • מי חמצן:
אתה יכול לנסות את התרופות הבאות כדי לשטוף את הירוק המבריק
אם השטיח שלך לא שווה הון, אתה יכול לנסות את התרופות הבאות כדי לשטוף את הירוק המבריק.

אתה צריך להשרות צמר גפן במי חמצן, לטפל בו בכתם ולהשאיר אותו על הריפוד למשך 10 דקות. אז אתה צריך לשטוף את המשטח שטופל עם מי חמצן עם מים נקיים ולייבש. מי חמצן עובד היטב על משטחים בהירים, אבל צריך להיבדק על אזורים קטנים של ציפויים כהים יותר מכיוון שהוא נוטה להלבין.

  • סודה וחומץ:

אתה יכול גם לנסות לנקות את משטח הטקסטיל של הרהיט בתערובת של חומץ וסודה לשתייה: שים כף סודה לשתייה על המשטח הצבוע ולאחר מכן הוסיפו לו חומץ. כשהתערובת מסיימת לרחוש (מתרחשת תגובה), ניתן להסיר אותה בעזרת ספוג או מטלית ולשטוף את המקום במים נקיים.

איך לשטוף ירוק מבריק ממשטח עץ?

ראשית, עליכם לענות על השאלה – העץ ממנו עשוי הרהיטים שלכם מעובד או לא. כתמים ירוקים על עץ לא מטופל לא יישטפו. רק שיוף יעזור בניקוי כתמים כאלה.

הסר ירוק מבריק

אם רהיטי העץ שלך מצופים בלכה, קל יותר להסיר ירוק מבריק. אתה יכול לנסות תמיסה של סודה לשתייה וחומץ, כמו במקרה של טקסטיל, כמו גם מי חמצן. לחלופין, ניתן להשתמש בתערובת של אלכוהול לחיטוי ומיץ לימון, להשאיר את המוצר על פני הרהיטים המצוירים למשך 10-15 דקות, ולאחר מכן לשטוף במים. לפעמים סבון כביסה עוזר לשטוף את הירוק המבריק מרהיטי עץ.

אנו מקווים שלמדת מספיק מידע שימושי כיצד לנקות ירוק מבריק מהמשטחים הנפוצים ביותר בביתך.