הצטברות אבק בבית לא רק מעצבנת אותנו עם חוסר המשיכה שלהם, אלא יכולה להשפיע קשות על בריאותנו. אנשים רבים מנסים באופן אינטואיטיבי להסיר אבק בדירה, אבל האם ידעתם שזה אחד הגורמים השכיחים לאלרגיות בבית? הנה איך לזהות ולנהל תסמיני אלרגיה לאבק בבית.

למה אבק יכול לגרום לאלרגיות?

חרקים קטנים

קרדית האבק היא הגורם לאלרגיות לאבק. אלו הם חרקים קטנים החיים בחלקיקי אבק ואינם נראים לעין האדם. הם ניזונים מתאי עור מתים, ובעצמם אינם נושאים כל איום. אבל צואת קרציות עלולה לגרום לאלרגיות, מכיוון שהיא מכילה מיקרואורגניזמים הפוגעים במערכת החיסון של אנשים. הם מסוכנים במיוחד לאנשים עם אסתמה, מכיוון שהם יכולים להתחיל בהתקף שלה. רוב הקרדיות הללו נמצאות בשמיכות וכריות. לכן, על מנת להגן על עצמך ועל משפחתך מפני אלרגיות לאבק, עדיף לדעת כיצד להסיר אבק ולשמור על קרדית מפני התפשטות בביתך.

תסמיני אלרגיה לאבק כוללים:

  • אף נזלת או סתום
  • התעטשות
  • אדמומיות בעיניים ועיניים דומעות
  • גרד, שיעול
  • אדמומיות של העור
  • פריחות בעור

אם יש לך אחד או יותר מהתסמינים הללו, ואין להם שום קשר להצטננות (הם לא חולפים יותר מ-2-3 שבועות), כדאי לחפש בבית מקורות לקרדית האבק ולנסות להיפטר. שלהם.

הסר אבק

אולי היית צריך לשאול שאלות כמו "איך לנגב את הרהיטים כדי שהאבק לא ישקע?" או "איך להסיר אבק באוויר?", "איך להסיר אבק מספרים?" די קל להתמודד עם כל הבעיות הללו על ידי ביצוע הכללים הפשוטים שתיארנו עבורך להלן:

להשתמש בלק לרהיטים

השתמש במטהרי אוויר כדי להסיר אבק מהאוויר
אם יש לך אלרגיות בבית, השתמש במטהרי אוויר כדי להסיר אבק מהאוויר.

לפני ניגוב הרהיט, כדי שאבק לא ישקע על פני השטח שלו מיד לאחר הניקוי, צריך להצטייד באמצעים מיוחדים - ליטוש רהיטים עם חומרים אנטי-סטטיים וחומרי חיטוי. בהרכב של מוצרים כאלה ישנם חומרים שאינם מאפשרים לאבק להיצמד למשטח הרהיט, הם גורמים לו להחליק מהמשטחים, ובכך מונעים הצטברות מהירה של אבק לאחר הניקוי. הם גם מעניקים לרהיטים מראה ברק ומצוחצח. אותם כלים קיימים עבור מסכי טלוויזיה ומחשבים.

עדיף לנגב את האבק ?

מטלית מיקרופייבר לחה מעט

קודם כל, אנחנו רוצים להפריך את המיתוס שמברשת אבק מצוינת לניקוי אבק ממשטחים. כאשר אתה משתמש באבק נוצות, אבק פשוט מתפזר לכיוונים שונים ולאחר פרק זמן קצר מאוד מתיישב שוב על כל החפצים. השתמש במטלית מיקרופייבר לחה מעט. זה אידיאלי לניקוי רטוב והסרת כל מזהמי האבק בבית.

לשטוף כריות, וילונות ושמיכות באופן קבוע

הם אלו שהופכים לרוב ל"שטחי רבייה" של קרדית האבק. לכן, חשוב מאוד לשמור אותם נקיים. לשם כך עדיף להשתמש במוצרים שאינם מגרים את העור ומריחים נעים .

אם תעקבו אחר הטיפים הפשוטים שלנו כיצד להסיר אבק ביעילות וללא מאמץ, תוכלו לא רק להשתחרר מקרדית האבק, אלא גם לנשום אוויר צח ונעים ללא אבק בביתכם בחופשיות רבה יותר.

שטח קטן

חשוב ! לפני השימוש בכל אחד מהמוצרים המוזכרים במאמרים שלנו, אנא בדוק אותם על שטח קטן של המשטחים שיש לנקות כדי למנוע נזק. הרחק את מוצרי הניקוי מהישג ידם של ילדים.