ניקוי וניקוי רצפת עץ

ניקוי רצפת עץ מוגמרת
ניקוי רצפת עץ מוגמרת.

כדי לשמור על יפה של רצפת עץ, עליכם לדעת לנקות עץ כמו שצריך! גלה כיצד לעשות זאת כאן.

איך שומרים על רצפת עץ? במאמר זה נספר לכם הכל על ניקוי רצפת עץ, כולל שיטות ומוצרים שונים שתוכלו להשתמש בהם לגימורים שונים.

כדי לנקות רצפת עץ יש לעבוד בצורה אסטרטגית – הרי רוצים להימנע מלכלוך שוב את הרצפה שזה עתה ניגבה על ידי הליכה עליה. התחל בפינה באלכסון מול הדלת - ואז נגב לאחור עד שתגיע לדלת.

ניקוי רצפת עץ מוגמרת

רוב רצפות העץ המודרניות בגימור, מה שאומר שיש להן ציפוי קשיח ועמיד המגן על העץ שמתחתיו. סוגי הצבע הפופולריים ביותר הם פוליאוריטן ופולי-אקריליק, מכיוון שהם עמידים במים ולכן קלים לתחזוקה. אתה יכול פשוט לנקות את הרצפות האלה עם מי סבון וסבון עדין כמו נוזל כלים או חומר ניקוי עדין.

עם זאת, אל תשתמש ביותר מדי מים. רצפות מסוימות עברו טיפול מקדים בלבד, כלומר הקרשים עוברים לכה לפני התקנתם. כתוצאה מכך, עדיין קיימים רווחים לא מטופלים בין הקרשים, שאינם עמידים בפני מים. לכן, השתדלו לשמור עליו יבש ככל האפשר על ידי סחטת המגב עד שהוא רק לח, במקום לטפטף מים.

ניקוי רצפות עץ לא מעובדות

כדי לשמור על יפה של רצפת עץ
כדי לשמור על יפה של רצפת עץ, עליכם לדעת לנקות עץ כמו שצריך!

אם יש לכם רצפת עץ מט, זה כנראה אומר שהיא לא מטופלת, או רק מעט גמורה. רצפות אלה נדירות למצוא בימינו, אבל אם אתה גר בבית ישן, ייתכן שתצטרך להתמודד עם זה. במקרה כזה, חיוני לדעת כיצד לטפל בסוג זה של רצפת עץ.

מכיוון שהעץ הלא מטופל סופג מים ובכך גורם לכתמי מים או אפילו עובש, לא ניתן לטפל במים מסוג זה של רצפה. במקום זאת, כדאי לנקות רצפות עץ חשופות בשעווה מיוחדת לרצפה. השתמש בכדור או צמר פלדה כדי למרוח כמות קטנה של שעוות רצפה לתוך הרצפה עד שכל הכתמים אינם נראים עוד. גם המינון חשוב כאן, כי יותר מדי שעווה עלולה לגרום לכתמים!

איך מנקים רצפת עץ: עשה ואל תעשה

לדעת איך לנקות רצפת עץ זה חשוב, אבל לדעת מה לא לעשות חשוב לא פחות!

  • עשה: הסר כמה שיותר מים לאחר הניקוי - כמויות גדולות של מים עלולות להיספג בעץ ולגרום לנזק.

  • עשה: פתח את כל החלונות בבית כדי להבטיח שהרצפה תתייבש מהר ככל האפשר. אם יש לך מעריצים, זה גם עוזר להפעיל אותם.

  • אל תעשה: אל תשתמש בשעווה רגילה כדי להבריק את הרצפה שלך לאחר ניקוי - אלא אם כן אתה רוצה להפוך את הבית שלך למשטח החלקה על הקרח.

  • אל תעשה: אל תנעל נעליים כשאתה הולך לנגב את רצפת העץ שלך. כל בוץ ולכלוך מתחת לנעליים מיד ילכלכו את הרצפה שוב. אז העדיפו נעלי בית או גרביים.

מניעת נזקים וזיהום

על ידי תחזוקה נכונה של רצפת העץ שלך, אתה רק צריך לעשות שעווה פעמיים בשנה. כדי לשמור על מראה הרצפה טוב בין שני הניקויים האלה, אתה יכול לעשות את הפעולות הבאות:

  • שואב אבק באופן קבוע עם מברשת רכה. חלקיקים קטנים של אבק, בוץ ולכלוך עלולים לשרוט את רצפת העץ, ולגרום לה במהירות להיראות מלוכלכת ופגומה. אז נסו לשמור על הרצפה נקייה ככל האפשר.

  • מניחים שטיחים בכל כניסות הבית. על ידי ניגוב הנעליים עם הכניסה תפחית את כמות הלכלוך, האבנים והבוץ שנכנסים פנימה.

  • הנח רהיטים על מגיני רצפת גומי כדי למנוע מהם לפגוע ברצפה. הגומי הרך אינו נשרט ומגן על רגלי הרהיט.

מסכם

  • אל תמרחו יותר מדי מים על רצפת העץ שלכם. כמויות קטנות של מים לא יפגעו ברצפות מוגמרות, אך רצפות עץ לא גמורות לא אמורות לבוא במגע עם מים כלל.

  • שאבו רצפות עץ באופן קבוע עם מברשת רכה. תחזוקה שוטפת מבטיחה שהרצפות תמיד נראות טוב, כך שתוכלו לחסוך את הניקוי האינטנסיבי פעם בחצי שנה.