שטיפת הספה והסרת כתמים מהרהיט

יש להשתמש בשיטה אחרת לשטיפת ריפוד ספת העור ושאר רהיטי העור
יש להשתמש בשיטה אחרת לשטיפת ריפוד ספת העור ושאר רהיטי העור.

ניקוי שוטף של הרהיטים שלך יגרום לו להיראות טוב יותר ולהאריך את חייו. אז נצל את הטיפים שלנו כדי להקל על זה.

ספות וכורסאות רגישות לאבק, לכלוך וכתמים אחרים ולכלוך עלול להידבק עמוק לתוך הסיבים. יש לכלוך גם אם לא רואים אותו ולכן מטעמי ניקיון והיגיינה חשובה שטיפה שוטפת של הציפויים. אבל ניקוי רהיטים לא חייב להיות מאתגר!

אם לספה או לכורסה יש כיסויים נשלפים, קל לכבס את בדי הריפוד: לכבס אותם במכונת הכביסה או לקחת אותם לכביסה - רק לזכור לעקוב אחר ההוראות על מטלית הכביסה. אם הציפויים אינם ניתנים להסרה, הכביסה עדיין לא קשה עם מוצרי ניקוי ריפודים מתאימים ושיטות כביסה קלות. אנו מספרים לכם כיצד לכבס בדים במהירות וביעילות - כך שעדיין יש לכם זמן להירגע.

אם לרהיט יש כיסויים נשלפים, קל לשטוף אותם - רק בדקו מה כתוב במטלית הכביסה; בדרך כלל ניתן לשטוף את הכיסויים במכונת הכביסה עם חומר ניקוי איכותי כגון גלידת Omo. חומר ניקוי כביסה מדולל יכול גם להכתים רהיטים מרופדים - אבל אל תרטב את הבד! חומרי ניקוי שנמצאים בבית אמורים לעבוד, ולכן אין צורך לצאת לקנות חומרי ניקוי מיוחדים.

באילו מוצרים כדאי להשתמש לשטיפת בדי ריפוד?

חומרי ניקוי מבד ריפוד זמינים ברוב הסופרמרקטים, חנויות רהיטים או עיצוב פנים ומכבסות. עם זאת, אתה יכול גם להשתמש במוצרים אחרים שכבר יש לך בבית כדי לשטוף את הספות והכורסאות שלך.

 • חומר ניקוי כביסה עדין ומים חמים. קצף היטב.
 • חומץ יין לבן: נהדר להסרת כתמי משטח, אך לאחר מכן השתמש במי סבון כדי לנקות היטב את האזור. כמו כן, לאחר מכן, פתחו את החלונות או השתמשו במאוורר ואווררו היטב את הספה כדי להיפטר מריח החומץ.
 • מגבונים לחים טובים מאוד לשטיפת פריטים בודדים. הם עדינים ואינם פוגעים בבד. הם גם יבשים יחסית, כך שלא בטעות מרטיבים את הרהיטים יותר מדי.

4 שלבים לשטיפת ריפוד

לכלוך וכתמים אחרים ולכלוך עלול להידבק עמוק לתוך הסיבים
ספות וכורסאות רגישות לאבק, לכלוך וכתמים אחרים ולכלוך עלול להידבק עמוק לתוך הסיבים.

שטיפת רהיטים היא לא מדע חלל. נסה כמה טכניקות לפני שתבחר את הטוב ביותר עבור הרהיטים שלך. ההוראות שלהלן מספרות לך שלב אחר שלב כיצד לשטוף את הספה.

 1. הורד. לפני השימוש בחומרי ניקוי שאבו את הספה או הכורסא כדי להסיר אבק ופסולת. השתמש בזרבובית הנכונה כדי להימנע מפגיעה בבד - מברשת רכה זה טוב.
 2. כביסה של פריטים בודדים. נגב בעדינות עם מטלית לחה או חומץ ומטלית מיקרופייבר. הקפד לבדוק תחילה את חומרי הניקוי באזור לא בולט.
 3. כביסה יסודית. נגב את הספה בעדינות עם מי סבון באמצעות מטלית מיקרופייבר. אפשר לנוזל להיספג בבד ולהסיר לכלוך מתחת לפני השטח. עם זאת, השתמש רק בכמות קטנה מאוד של מים - אין להשרות את הבד!
 4. יבש. יש כאלה שמשתמשים במייבש שיער כדי לייבש את הספה במהירות, אבל לייבש אותה לבד היא תמיד אפשרות טובה יותר אם אפשר. כדי להאיץ את הייבוש, פתחו את החלונות ותנו למשב רוח קל לעזור.

טיפ מעשי: דרך טובה היא לשים את הכיסויים בחזרה כשהם עדיין מעט לחים. הרבה יותר קל למתוח אותן מעל הרפידות כשהן עדיין לא התייבשו לקלף ואולי מתכווצות מעט כשהן מתייבשות. זה גם מייבש אותם לצורה הנכונה.

שטיפת ספה מעור

יש להשתמש בשיטה אחרת כדי לשטוף את הריפוד של ספת העור ורהיטי עור אחרים:

 1. הימנע ככל האפשר משימוש במים מכיוון שהם עלולים להכתים את הבד.
 2. השתמש במנקה אדים במידת האפשר.
 3. השתמש בחומרי ניקוי על בסיס שמן או שעווה, כגון חומר ניקוי עור - הוא שוטף ומעניק לחות לעור, מונע ממנו להתייבש ולהיסדק ומגן עליו מפני כתמים חדשים.

שטיפה וטיפול בריהוט יומיומי

טיפול בספה שלך מפחית את הצורך בכביסה יסודית וגוזלת זמן. הנה איך למנוע הצטברות לכלוך:

 • נגב כתמים שטחיים בהקדם האפשרי. תמיד קל יותר להסיר כתמים טריים.
 • שאבו ספות וכורסאות בוואקום לפחות כל שבועיים כדי למנוע מלכלוך לבלוט החוצה במהלך שימוש מתמשך.
 • שטפו את החלקים הנשלפים של הספה או הכורסה באופן קבוע.

עקוב אחר העצות הקטנות האלה כדי להשיג ספות וכורסאות טריות!

 • בעת ניקוי רהיטים מרופדים, אין להרטיב את החומר. השתמש בכמות קטנה של מים מעורבבים עם חומר ניקוי עדין, כגון Omo baby giant. הקפד לבדוק את התערובת במקום לא בולט לפני הכביסה בפועל.
 • מגבונים לחים מקלים על ניגוב לכלוך או כתמים במהירות מבלי להרטיב את הבד יותר מדי.
 • במידת האפשר, אפשרו לספה או לכורסה להתייבש מעצמה.