כיצד לתחזק ולנקות נכון את אריחי הטרקוטה שלך.

אריחי טרקוטה מטופחים נראים מאט עד מבריק
עם חומר ההספגה הנכון, השפעת החומר הטבעי של הטרקוטה מתגברת גם היא: אריחי טרקוטה מטופחים נראים מאט עד מבריק.

צ'רלי קים מגלה ריצוף טבעי בן מאות שנים

אתה יכול לזהות אריחי טרקוטה לפי גוון האדמה האופייני והחם הטבעי שלהם. טרקוטה היא למעשה מוצר טבעי שעם טיפול וניקוי נכון, לא רק שנראה נהדר לאורך זמן, אלא גם מפתח פטינה שאין לטעות בה. לייצור טרקוטה נעשה שימוש בחימר אדום צהוב גירני או המכיל ברזל, אשר מחומם רק פעם אחת לסביבות 900 מעלות. כתוצאה מכך נוצרת קרמיקה גסה לא מזוגגת, המאופיינת בנקבוביות פתוחות ויוצרת אקלים חדר נעים במיוחד.. גם אריחי טרקוטה עם נקבוביות פתוחות סופגים מאוד, מה שגורם להם להיות מועדים לכתמים ולכלוך קבוע. איך אני יודע את כל זה? בסוף השבוע האחרון עזרתי לאמא האהובה שלי לנקות את הבית. מצבה הבריאותי כרגע נחלש מעט. היא גם נתנה לי שיעור קטן בטיפול בטרקוטה, שאותו אני רוצה לחלוק איתך:

אתה יכול לרענן את שכבת ההספגה של אריחי הטרקוטה שלך על ידי הוספת שעווה מיוחדת חסרת צבע למי הניגוב הרגילים שלך. זה מחדש את שכבת השעווה המספיגה על האריחים שלך פשוט על ידי ניגוב.
האם אתה משתמש באבקת כביסה, קפסולות חומרי ניקוי או חומר ניקוי נוזלי כדי לכבס את הבגדים שלך?

1. ניקוי בסיסי והספגה של אריחי טרקוטה

ניקוי בסיסי והספגה של אריחי טרקוטה
ניקוי בסיסי והספגה של אריחי טרקוטה.

למרבה המזל, רצפת הטרקוטה של ההורים שלי היא בת כמה שנים, כך שלא הייתי צריך לדאוג לניקוי בסיסי והספגה. עם זאת, יש לבצע את השלבים הללו אם הנחתם לאחרונה את אריחי הטרקוטה שלכם. קודם כל, כדאי לנקות היטב את האריחים משאריות לכלוך וטיט, רצוי תחילה עם מטאטא או שואב אבק עם חיבור למברשת ולאחר מכן עם מגב, מים פושרים וחומר ניקוי מעט חומצי או מעט אלקליני.. לאחר מכן תן לרצפה שלך להתייבש היטב. לאחר מכן, הספגה. חומר הספגה מיוחד, העשוי בדרך כלל משעווה, מוחל כאן. עדיף לפנות לייעוץ לגבי חומר הספגה מתאים מחנות מתמחה. חשוב הוא שאריחי הטרקוטה ישמרו על תכונותיהם הטבעיות גם לאחר הספגה, כלומר נושמים, עמידים לטמפרטורה ואוסני חום. עם חומר ההספגה הנכון, השפעת החומר הטבעי של הטרקוטה מתגברת גם היא: אריחי טרקוטה מטופחים נראים מאט עד מבריק.

2. תחזוקה שוטפת של אריחי טרקוטה

אם אריחי הטרקוטה שלך מוספגים באופן מקצועי, הטיפול היומיומי הוא גם די קל. אתה יכול תחילה להסיר לכלוך גס ורופף עם מטאטא רך או שואב אבק עם חיבור מברשת. היזהר לא להשתמש בחפצים חדים לניקוי, שעלולים לשרוט את משטח האריחים. לאחר מכן תוכל לנגב לח עד רטוב. ניתן להשתמש במים נקיים פושרים לשם כך או להוסיף חומר ניקוי מתאים למי הניגוב. בבחירת חומר ניקוי יש לוודא שהוא מתאים לרצפות טרקוטה. חלב ניקוי לטרקוטה צריך להיות תמיד בטווח pH ניטרלי, כלומר מעט חומצי או מעט בסיסי. האם אתה צריך להסיר אבנית ושאריות סבון, למשל ב. אם יש לך אריחי טרקוטה בחדר האמבטיה, אז חומר ניקוי בעל חומציות חלשה עובד נו. האם יש לך סיכוי גבוה יותר להיאבק עם שומנים או שמנים, למשל ב' במטבח, חומר ניקוי אלקליי חלש מתאים יותר. אנו ממליצים על מטליות ניקוי, ספוגים או מגב ללא שריטות כמכשיר ניקוי.

3. כדאי להימנע מכך בעת ניקוי אריחי הטרקוטה שלך

אין להשתמש בחומרי ניקוי קשים מדי, כלומר בחומרי ניקוי בסיסיים מאוד (ערך pH> 105) או בחומרי ניקוי חומציים מאוד (ערך pH