ניקוי רצפת פרקט

ניקוי רצפת פרקט
ניקוי רצפת פרקט.

ריצוף פרקט הוא לרוב המרהיב מבין האפשרויות הרבות, אך דורש טיפול זהיר. עם זאת, ניקוי רצפת הפרקט שלנו אפשרי בעצה שלנו.

ריצוף פרקט הוא חביב על רבים שמעריכים את ביתם בדירה. הרצפה המטופחת נראית מרשימה ומעניקה לדירה מראה נוסף. עם זאת, פרקט הוא חומר עדין שיש לטפל בו בקפידה. להלן הנחיות לשטיפת הפרקט.

ניקוי פרקט קל אם נעשה באופן קבוע. שאיבת אבק או טאטוא פעם בשבוע מונעת הצטברות של לכלוך ואבק. זה חוסך לך את הטרחה והזמן של הצורך לבצע ניקוי יסודי.

ניקוי רצפת פרקט

הדרך היעילה ביותר לניקוי פרקט היא לנקות אותו מעט בכל פעם ובאופן קבוע ולא לדחות את הניקוי ולאפשר לעומס העבודה להתגבר. לכלוך שהצטבר עלול להידבק לרצפה ולגרום לכתמים. סלעים וחול, לעומת זאת, עלולים לפגוע במשטח הרצפה. רצוי להשתמש במברשת מוברשת רכה או שואב אבק כדי למנוע שריטות של המשטח במהלך הניקוי.

אם אתה מהסס

ניקוי פרקט קל אם נעשה באופן קבוע
ניקוי פרקט קל אם נעשה באופן קבוע.

אם אינכם בטוחים בכל שלב של ניקוי, פנו לאיש מקצוע – במיוחד אם שאלתכם היא על ליטוש, שחיקה או ווקס.

מניעת נזק קל יותר מאשר לתקן אותו

 • קל למנוע שריטות על ידי פיזור שטיחים על הרצפה במקומות שבהם פסולת יכולה להצטבר בקלות (למשל במסדרון).
 • כדאי לשים חתיכות לבד קטנות מתחת לרגלי הרהיט.
 • כדי למנוע נזקי מים, יש לשמור על רדיאטורי מים וציוד אחר המשתמש במים.
 • שמור על הלחות באוויר החדר אחידה ככל האפשר (RH 35-60%).

שטיפת פרקט שלב אחר שלב

איך מנקים את הפרקט אם הלכלוך יותר עיקש או שהגיע הזמן לניקוי רחב של הפרקט מדי פעם? ההוראות הבאות יעזרו לך להשלים את הניקוי:

 • התחל עם טאטוא או שאיבת אבק זהירה כדי להסיר חלקיקים רופפים. כמו כן, קיימות בשוק מטליות מיוחדות המיועדות לרצפות פרקט האוספות לכלוך מהפרקט. הקפד תמיד לקרוא את הוראות היצרן לפני השימוש במוצרי ניקוי חדשים ונסה אותם תחילה על אזור קטן ולא בולט.
 • לעתים קרובות, אפילו מים חמים לבדם גורמים לרצפה להיראות רעננה ונקייה. עם זאת, תחילה יש לוודא כי הרצפה עברה טיפול משטח. את הרצפה המטופלת ניתן לנקות באמצעות מעט יותר מים, אם כי כל סוגי רצפות העץ רגישים למים ותמיד יש לשטוף אותם רק עם מגב לח או סמרטוט. יותר מדי מים עלולים לפגוע בעץ על ידי התנפחות הלוחות או גרימת שפיכה על הרצפה.
 • ייתכן שהמים לא יספיקו אם הכתמים או השומן הדוקים יותר. ואז חומץ עשוי לעזור. מערבבים יחד 25 ד"ל חומץ ו-4-5 ליטר מים חמימים ושוטפים איתם את האזור העיקש. חומץ עוזר להסיר לכלוך. נסה תחילה את התערובת על שטח קטן. אם הניסוי יתברר כלא מתאים, הנזק אינו גדול.
 • אם הכתמים עדיין לא מסכימים לעזוב, כדאי לנסות מנקה פרקט. חומרי ניקוי רבים מגיעים עם חומרים מזינים ותוספים כדי לגרום לרצפה להיראות בריאה יותר. שוב, הקפד לקרוא תחילה את ההוראות על האריזה ולנסות את החומר על שטח קטן לפני טיפול ברצפה כולה.
 • לאחר כל הטכניקות הנ"ל, יש לייבש את הרצפה מיד לאחר הכביסה, כך שמים שנותרו על הרצפה לא יפגעו בעץ.
 • עם זאת, אם מים גורמים לנזילות, הניחו פיסת נייר מטבח או חולצת טי ישנה על גבי הנשפך והשתמשו במגהץ או במייבש שיער כדי לייבש את הלחות שנספגה ברצפה. היזהר בעת שימוש במכשירים חמים. כמו כן, ודא שדלי המים שבהם אתה משתמש לניקוי נמצאים רחוקים בעת שימוש במכשירי חשמל.

מסירי כתמים אחרים

אם כתמים לא יורדים על ידי ניגוב או מים, ישנם מספר מסירים מומלצים לכתמים שונים. (תמיד בדוק את החומר רק על אזור קטן ולא בולט של הרצפה לפני השימוש.)

כתם הגורם לכתם: מסיר כתמים מתאים:
פירות, פירות יער, מיצים, חלב, שמנת, משקאות קלים, בירה, יין, קפה, תה חומר ניקוי סינטטי
שוקולד, גריז, שמן, משחת נעליים, עקבים, זפת, זפת טרפנטין מינרלי
סרט, שעווה שכפול, לכה לתיקון, עט כדורי, דיו, שפתון Taluossprii
דם מים קרים
 • לטאטא או לשאוב את הלכלוך הרופף באופן קבוע.
 • שטפו לכלוך וכתמים עקשניים עם חומר ניקוי מתאים.
 • לשייף ולכה או לשמן מחדש את הרצפה אם היא שחוקה מאוד.