כיצד להסיר עובש וטחב מהקירות?

כיצד להסיר עובש מקירות ב-3 שלבים
כיצד להסיר עובש מקירות ב-3 שלבים.

רוצים להיפטר אחת ולתמיד מעובש על הקירות? גלה אילו כלים וטכניקות הם היעילים ביותר במאבק נגד עובש!

עובש וטחב עלולים להוות מטרד אמיתי בביתכם, אך למרבה המזל, שימוש במוצרי ניקוי נפוצים יכול לא רק להסיר עובש אלא גם למנוע את הישנותו. בין אם זה עובש על קירות או משטחים אחרים כמו רצפות או שטיחים, עובש הוא אות מצוקה לבריאות שלכם, ולכן חשוב להתמודד עם שורש הבעיה. במאמר זה אנו מספקים דרך יעילה להיפטר מעובש בשלושה שלבים בלבד.

תמיד בצע את ההנחיות בקפידה בעת שימוש במוצרים מסחריים למניעת עובש וטחב. נקוט באמצעי זהירות על ידי חבישת משקפי בטיחות, כפפות ומסכה לפי הצורך. בדוק את המוצר על שטח פנים קטן לפני השימוש.
לפי איזו תכונה מבדלת אתה מבין שהמשטח במטבח או בחדר האמבטיה עבר חיטוי מספיק יסודי?

מהו עובש וטחב ולמה הם נוצרים על קירות?

 • עובש הוא סוג של פטרייה המתפתחת מנבגי אוויר. הוא מופיע בדרך כלל בתנאים לחים וחמים עם זרימת אוויר מוגבלת. זו הסיבה שחדרי האמבטיה ועליות הגג נופלים לעתים קרובות קורבן לעובש. עובש נגרם לרוב מלחות גבוהה וחוסר אוורור, אך לעיתים עובש בקירות עלול להיגרם כתוצאה מנזילת צנרת, הן בתוך הבית והן מחוצה לו. צינורות מבודדים גרוע יכולים גם ללכוד לחות בתוך הקירות.
 • עובש – סוג העובש הנפוץ ביותר הוא כתם שחור על הקירות. אם עובש שחור כזה לא נלקח בזמן, הפטרייה עלולה להתפשט לאזורים נרחבים על פני השטח אם לא מטפלים בה בזמן. כדי לברר אם סוג העובש הספציפי הזה התמקם על הקירות שלך, קח סמרטוט ומרח אקונומיקה על האזור הפגוע. אם ההתכהות מתחילה להתבהר לאחר מספר דקות, אתה מתמודד עם עובש. אחרת, סביר להניח שאתה מתמודד עם לכלוך רגיל.

למד כיצד להיפטר מעובש על כל משטח בבית שלך עם סרטון הדרכה שלב אחר שלב שלנו:

כיצד להסיר עובש מקירות ב-3 שלבים

זהירות: עובש עלול לגרום לתגובות אלרגיות ולמחלות, כך שאם אתם מתמודדים עם נזקי עובש חמורים לקירות שלכם, עדיף לפנות לעזרה מקצועית. חבשו תמיד משקפי מגן, כפפות ומסיכת פנים אם תחליטו להתמודד עם זה בעצמכם, מכיוון שמגע עם נבגי עובש עלול להזיק לבריאותכם. פתח חלונות או הפעל מאוורר אם יש לך.

 1. הכן תמיסה 1:3 של אקונומיקה ומים כלור, או השתמש בחומר ניקוי המכיל חומר הלבנה פעיל.
 2. בעזרת מברשת נוקשה, שפשפו את האזור המוכהה בטחב כדי להסיר כתמי טחב מקירות, טפטים ותקרות.
 3. לשטוף ולייבש היטב.

אם אתה עדיין לא יכול להיפטר מעובש, ישנם חומרים חזקים מיוחדים למלחמה בעובש ועובש, אך זכרו: בשום מקרה אין לערבב חומרי ניקוי שונים, שכן האינטראקציה ביניהם עלולה לגרום לתגובה כימית מסוכנת!

הפתרון הבטוח ביותר לבעיית העובש הוא להיפטר מהלחות שנבגי העובש כל כך אוהבים
הפתרון הבטוח ביותר לבעיית העובש הוא להיפטר מהלחות שנבגי העובש כל כך אוהבים.

כדי להסיר עובש ולמנוע ביעילות את הופעתו מחדש בבית, השתמשו באופן קבוע במוצרים מיוחדים בעלי תכונות אנטיבקטריאליות וחיטוי. חומר הניקוי של Domestos טריות לימון "חוזק כפול" יסיר בקלות עקבות של עובש על הקירות ואת הריח הלא נעים המופיע לעתים קרובות בחדרים כאלה.

כיצד למנוע צמיחת עובש וטחב: 6 עצות מעשיות

אם כבר התמודדתם עם העובש שעל הקירות שלכם, הצעד ההכרחי הבא הוא למנוע ממנו לחזור אחת ולתמיד. קיימות האפשרויות הבאות לכך:

 1. לקנות מוצר מיוחד. תרסיס אנטי-מיקרוביאלי, למשל, יכול למנוע נבגי עובש להתמקם מחדש על משטחים. אתה יכול גם לרכוש צבע נגד טחב מהחנות המקומית לחומרי בניין או חנות לחומרי בניין.
 2. שקול להתקין מסיר לחות חשמלי עבור אזורים בדירה שלך הפגיעים במיוחד לעובש. להקלה על עובש לטווח ארוך, אפשרות זו היא אידיאלית.
 3. אולי כדאי לעדכן את מערכת הבידוד התרמי בבית שלך. לפעמים בידוד תרמי לקוי הוא שורש הבעיה. קירות ותקרות מבודדים באיכות גבוהה הרבה פחות רגישים לעיבוי, ולכן היווצרות עובש.

הפתרון הבטוח ביותר לבעיית העובש הוא להיפטר מהלחות שנבגי העובש כל כך אוהבים:

 1. שמור על חדרי אמבטיה, מטבחים ואזורים לחים אחרים מאווררים היטב ויבשים ככל האפשר.
 2. לפרוס את וילונות המקלחת והמגבות לייבוש .
 3. להילחם בצנרת דולפת ללא דיחוי כדי למנוע הצטברות לחות בסדקים ומתחת לרצפה.

אל תדאגו אם עובש וטחב חוזרים להופיע על הקירות שלכם: זה אירוע שכיח, אבל הפעם אתם חמושים היטב להתמודד עם זה. אם גם אתם צריכים להסיר את ריח העובש מהבית שלכם, קראו כאן.

 • ישנם שלושה שלבים להסרת עובש מקירות - ראשית, אתה צריך אקונומיקה כלור ומים.
 • ישנן דרכים רבות למנוע צמיחת עובש וטחב. אחד מהם הוא התקנת מייבש חשמלי.