איך להיפטר מריח העובש בבית?

איך להיפטר מריח עובש על בגדים ומצעים
איך להיפטר מריח עובש על בגדים ומצעים?

ריח הטחב הוא איתות בטוח שהגיע הזמן להתחיל לנקות! למד כיצד להסיר במהירות ובקלות עובש וריחות עובשים מהבית שלך.

ריח הטחב לא רק לא נעים לך ולאורחים שלך. זה בדרך כלל מאותת שרטיבות לא יצאה מביתכם במשך זמן רב ושיש בו עובש שעלול לאיים על בריאותכם ושל יקיריכם. במאמר זה תלמדו כיצד להיפטר מריח העובש בביתכם כדי שתוכלו לחיות בסביבה נעימה ובריאה.

לאחר שנפטרתם מהריח העובש, תרצו לוודא שהוא לא יחזור בזמן הקרוב. אוורר היטב את החדר במזג אוויר טוב וקבל מייבש אוויר בעונה הקרה, שכן לחות אוויר גבוהה תורמת להיווצרות עובש.

איך מוצאים את מקור הריח?

כדי להיפטר לחלוטין מריח העובש, צריך למצוא את מקורו. לפעמים, זה לא קשה לזהות אותו, למשל, זה יכול להיות בגדים לחים שנשארו בשקית סגורה. עם זאת, במקרים מסוימים, זה לא כל כך קל. עובש יכול לצמוח כמעט בכל מקום, משטיחים ורהיטים ועד מזרונים וציפויי עץ על קירות.

כדי למצוא את מקור הריח, הסתובבו בחדר בו הוא מורגש ונשמו אוויר בכל חלק בחדר עד שתוכלו לזהות מאיפה מגיע הריח. הקפד לבדוק רצפות, קירות, מגירות ופתחי אוורור. זכור שבעוד שתרסיסים ריחניים מסווים ריחות, הדרך היחידה לוודא שהם לא יחזרו היא לבדוק היטב את הבית שלך למקורות ריחות. אם אינך מצליח לאתר את מיקום המקור, פנה לעזרה מקצועית.

איך להיפטר מריח עובש על בגדים ומצעים?

אווררו את האזור כדי להיפטר מריח העובש
אווררו את האזור כדי להיפטר מריח העובש.

ישנן מספר דרכים להסיר ריח עובש מבדים. ראשית, אתה יכול להשרות את הכביסה שלך בתערובת חומץ/מים למשך עד שעה, ולאחר מכן לשטוף את הבגדים שלך עם חומר ניקוי. אתה יכול גם לכבס את הבגדים שלך על ידי הוספת מסיר ריחות מוכן מראש, הנמכר בדרך כלל בצורה נוזלית או אבקה. מוצרים אלה נוצרו במיוחד כדי לספוג ריחות לא נעימים מבלי לפגוע בבגדים שלך. לא משנה באיזה מוצר אתה משתמש, תמיד עקוב אחר ההוראות על התוויות.

איך להעלים ריחות במכשירי חשמל ביתיים?

כדי למנוע ריחות במכשירי חשמל ביתיים, בין אם זה מקרר או תנור, תחילה שטפו אותם היטב במים וסבון. להסרה מלאה של הריח יש לנגב את החלק החיצוני והפנימי של המכשיר בתערובת של סודה לשתייה ומים, זכור לכבות את המכשיר תחילה. תן לתמיסה לשבת כמה שעות ולאחר מכן שטף אותה במים. סודה לשתייה יכולה להיות תרופה מצוינת לריחות המקרר. פשוט פתחו את האריזה והשאירו אותה במקרר. הסודה לשתייה תספוג את כל הריחות, כולל אלה של עובש.

כדי להילחם בריח עובש בבית, אתה יכול להשתמש בניקוי רצפות של glorix עדין. הוא מתאים לא רק לשטיפת רצפות, אלא גם לניקוי יעיל, טיפול אנטיבקטריאלי של משטחים שונים ומכשירי חשמל ביתיים. הודות להרכב נטול הכלור ותכונות הניקוי שלו, ניתן להשתמש בו לחומרים צבעוניים, להסרת ריח עובש מצעצועים מפלסטיק לילדים. לאחר הניקוי, גלוריק מותיר ארומה נעימה של רעננות וניקיון הבית.

אווררו את האזור כדי להיפטר מריח העובש

לרוב, עובש מופיע כאשר זרמי האוויר אינם יכולים לנוע בחופשיות בחדר והרטיבות אינה נעלמת. זו הסיבה שעובש נוצר לעתים קרובות כל כך בחדר האמבטיה. לכן אחת הדרכים הטובות ביותר להילחם בעובש וטחב היא אוורור יסודי של החדר. כל שעליך לעשות הוא לפתוח את הדלתות והחלונות, ולאפשר לאוויר לזרום בחופשיות ברחבי החדר, מה שלא רק יעזור לך להיפטר מהאוויר המעופש, אלא גם להעלים חלקית את ריח העובש.

  • כדי להיפטר מריחות עובש על בגדים, יש להשרות אותם בתמיסת חומץ ולאחר מכן לכבס כרגיל.
  • על ידי ניקוי החלק הפנימי והחיצוני של המכשירים שלך, אתה יכול להסיר את ריח העובש על ידי פיזור סודה לשתייה.
  • אוורור מתאים יכול להפחית מאוד את הסיכון לעובש בבית שלך.