לרהיטי העץ של הבית יש תכונה ייחודית אחת - כשהם מלוטשים ומלוטשים המראה שלו ייצוגי ונעים לעין, אבל ברגע שמתחילים כמה כתמים על פני השטח הוא מאבד מיד את המראה האסתטי שלו.

נקי רהיטי עץ

אבק, כתמים מכוסות, משטח עמום - אולי כולם התמודדו עם בעיות כאלה עם רהיטי עץ. אנו נעזור לכם ללמוד כיצד לטפל נכון בעץ וכיצד לנקות רהיטי עץ כך שישרתו לאורך זמן ויביאו עונג לעין.

מלכתחילה אנו מבחינים בשלושה שלבים של ניקוי רהיטי עץ: ניגוב אבק, ניקוי המשטח מלכלוך והברקה. כל זה חלק מאותה מטרה – לעשות סדר ברהיטים שלכם, אבל יש טריקים לשלבים השונים של ניקוי רהיטי עץ.

איך לנקות אבק רהיטי עץ?

מלכתחילה, רהיטים בעלי משטח חלק מושכים אבק הרבה יותר מחפצי עץ שאינם מעובדים בלכה. כדי למנוע הצטברות אבק על משטחים חלקים, אתה יכול לנגב אותם בהרכב הבא: לדלל כמות קטנה של שמפו עם חומר אנטי סטטי ולהוסיף חצי ליטר מים. לאחר מכן מרחו את התמיסה על מטלית מיקרופייבר ונקרו אבק מהרהיט.

אבק משטחי עץ חלקים

שמן זית מעורבב עם חומץ יין יכול להיות גם תרופה מצוינת לניקוי אבק משטחי עץ חלקים. ערבבו את החומרים הללו ונגבו את פני השטח של רהיטי העץ בעזרת כרית כותנה או סמרטוט כותנה רכה. פתרון כזה יצור שכבה דוחה אבק מגן וימנע שקיעה מהירה של אבק.

איך לנקות רהיטי עץ מלכלוך?

אם פני השטח של הרהיטים שלך אינם מכילים שכבת פלסטיק הגנה מיוחדת, עליך להיות זהיר מאוד עם מים וחומרי ניקוי שאינם מיועדים במיוחד לעץ. פעל תמיד לפי הוראות השימוש על תוויות מוצר הניקוי שלך כדי למנוע נזק למשטח ולטרדה.

הסר כתמים לבנים

מלכתחילה אנו מבחינים בשלושה שלבים של ניקוי רהיטי עץ
מלכתחילה אנו מבחינים בשלושה שלבים של ניקוי רהיטי עץ: ניגוב אבק, ניקוי המשטח מלכלוך והברקה.

לרוב, לכלוך על רהיטי עץ מתרחש על מערכות מטבח, ועקרות בית רבות שואלות שאלות: "איך לשטוף את השומן מרהיט עץ?" או "איך להסיר כתמים לבנים על שולחן עץ?"

כיצד להסיר כתמים שומניים מרהיטי עץ?

במאבק נגד הבעיה של איך לנקות רהיטי מטבח מעץ משומן, תערובת של וודקה וחומץ תעזור. כדי להכין אותו, אתה צריך לערבב וודקה וחומץ בחלקים שווים, להוסיף כמה טיפות של שמן אתרי (עץ התה, אקליפטוס), ואז לשפוך את הנוזל לבקבוק עם בקבוק ריסוס ולרסס על משטחים שמנים. תערובת זו לא תפגע במטבחי עץ מצופים לכה או לא מטופלים, ולא תצטרכו לדאוג מכתמים שומניים. עם זאת, עדיין כדאי לבדוק כל מוצר חדש על משטח לא בולט לפני השימוש.

איך להסיר כתמים לבנים על שולחן עץ?

לרוב, כתמים לבנים מהכוסות נשארים על שולחן העץ. איך מנקים את הכתמים האלה על שולחן עץ? די פשוט:

  • מפזרים מלח על פיסת כותנה או גזה דקה
  • עוטפים בקשר וטובלים בשמן חמניות
  • לאחר מכן נגב בעדינות את הכתמים הלבנים על משטח העץ
  • לאחר מכן, ניתן לנגב את השולחן במטלית רכה יבשה ולהתחיל להבריק.

אם הסימנים עקשניים במיוחד, אפשר להשאיר מעט מלח מעורבב בשמן על הסימנים הלבנים למשך מספר שעות ולאחר מכן לנגב אותם יבשים.

ריהוט מעץ

איך להיפטר מעובש על רהיטי עץ?

ישנה שאלה נוספת שמדאיגה הרבה אנשים - איך להיפטר מעובש על רהיטי עץ? עובש גדל בחדרים לחים וקשה מאוד להדביר אותו.

חובה לחטא משטחים בחומר חיטוי כמו Glorix למשטחים עדינים להרוג חיידקים ומניעת התפשטות פטריות למשטחים אחרים בבית. לשם כך יש למרוח מעט מהמוצר על מטלית לחה, לנגב את משטח העץ, להשאיר אותו למספר דקות ולשטוף את המוצר עם ספוג או מטלית. הקפד לבדוק מוצר חדש לפני השימוש ולקרוא בעיון את הוראות השימוש.